Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Punem totul in saramura. [soricel] ..G;umesc, n-am pus niciodata muraturi si nici nu intentionez...

 

Fetelor, am descoperit in seara asta cea mai buna reteta de pane Monti: Faina Monti, wasa rasnita fin, praf de usturoi, piper alb, piper negru.Am facut niste crochete de mozzarella la teflon, fara ulei, absolut delicioase!!Cred ca merge la orice pane, si la snitele, si la cascaval...Ma rog, snitelele cred ca trebuie prajite in ulei, ceea ce eu incerc sa evit in ultimul timp...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! Azi am fost cuminte, cuminte, cuminte!

 

Dimineata: 2 banane ... verzi si nasoale, singurele din magazinul de la bloc. Mi-a pierit cheful de mancare dupa ele

Pranz: 1 gratar de pui cat jumatate de palma si 4-5 linguri de fasole verde din borcan de "gostat", atoasa si nasoala, chiar avea vreji prin ea...iar mi-a pierit pofta de orice

"Gustare": adica luata pe apucate, printre 2 clienti si ascunsa sub masa, o sticluta de kefir, urmata de cafea lesinata, de dozator, cu zaharina...urmata iar de lipsa totala de pofta de orice...

Cina: un amestec de legume: praz, ciuperci, masline si compot de mere neindulcit (mama sa fie sanatoasa, ca m-a asteptat cu masa pusa!!!!)

 

In rest am alergat si m-am agitat toata ziua, dar macar am uitat de foame si a fost si cu folos.

Maine...vom vedea, am in plan micul dejun: banane, la pranz: gratar de pui si salata de fasole verde, am luat alt tip de borcan, poate e fara furaje :))) si o sticluta de sana, cina - cred ca-l duc pe al meu cu forta undeva unde sa pot gasi si eu ceva de mancare monti, gata preparat, ca mama pleaca la Valeni si adio rasfat cu masa pusa :))

Promit ca o sa ignor toate prostiile pe care o sa le manance sotul meu si colega mea la expo. Nu mai fac prostii!!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

la noi e friggg si bate un vant rece... oare deja e spre iarna? [fri]

 

Ieri:

D: lipie cu cascaval

G: mar/nuci moi

P:  ardei umpluti

C: ou cu telemea si rosie

G:pepene galben, 1 strugure mic si guacamole 

 

Week-ul e plin, musafiri la masa, gatit, lectii multe... sper sa am ce raporta bine luni dimineata!

 

Ariel, de ce nu iti iei ceva de mancare de acasa?asa eviti sa-ti piara pofta! [:)]

 

Dulce, eu am pus si castraveti si gogosari... cu otet! [il]  Oricum  mancam o data pe saptamana ceva acritura... asa ca mare efect nu va avea, zic eu! [batcap] Au mai ramas niste gogonele de pus si gata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata.

Caress, o sa incerc si eu candva amestecul tau de pane.

Ariel, vezi cum se face ca atunci cand nu iti vezi capul de treaba nu iti mai trebuie nici mancare, nici nimic?

 

Acu' sa nu ma bateti prea tare ca pun meniul de ieri.

-cafea cu cofeina

MD: ness fara cofeina

P: 2 pulpite rotisate, mici

C: 1 ciocolatica sly (depistata in sertar la servici, ca am plecat tarziu rau)

 

Meniul de azi... il pun cand o sa stiu ce e.

 

In orice caz, intentionez sa gatesc ceva pentru we. Ma gandeam la o supa-crema de linte, dar nu am inca idei pentru restul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata dragelor.

Carmen, eu nu mai am cuvinte... [bang] [bang] [bang] [bang] [bang] .CAND MANCAI 3 PULPITE SI 3 IAURTURI DEGRESATE-REGIMUL MINUNAT PE CARE L AI INCERCAT INAINTE DE mONTI, ERA MUUUULT MAI BINE...

 

Meniul de ieri:

MD 1 lingura de cazeinat,cu iaurt, tarate, seminte de chia si dulceata de visine

G idem-e absolut delicios, as manca numai asta toata ziua... [soricel]

P Ultima portie de sufleu de dovlecei, o rosie

G 1 nectarina

C Crochete de mozzarella cu rosie si ardei copti

O clatita cu gem de prune fara zahar, facut de mama.Ramasese un pic de ou de la pane si l-am reconditionat.:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata montigirls  [pl]

 

carmencat acuma serios vorbind si lasand gluma la o parte [ascuns] ... astea nu sunt nici pe departe meniuri monti .... cine ne citeste din umbra poate lua de bune aceste meniuri .ceea ce nu e prea bine [vraji] ... asa ca te rog din suflet ca atunci cand ai meniuri d'astera monoproteice sau super ultra "ca la auschvitz" vorba lui Caress mai bine nu le posta [flor] .. sper ca nu te superi pe mine ca urmare a acestei rugaminti dar chiar nu-s ok aceste meniuri si nu sunt bune de dat exemplu [ups]  ... plus ca nu prea avem ce corecta la modul tau de alimentatie ... tu postezi , noi spunem ca nu e bine si tu tot asa faci .... deci nu prea-si au rostul nici din punctul asta de vedere .... 

deci, decat in fiecare zi sa te tot avertizam ca nu sunt bune meniurile mai bine nu le pui si gata, toata lumea e fericita  [soricel]

 

meniul meu de ieri :

md. broccoli fiert cu peste ton conserva

cafea cu lapte 

g. ceai

pr. mix de boabe fierte (fasole de mai multe culori, mazare uscata, linte) putin ulei de masline si frunze de patrunjel + rosii 

g. ardei cu o felie de branza telemea

ci. peste la cuptor pe sare (crap) + rosie 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andanii, ai inceput sa mananci dimineata [:-)))] . Am observat si ieri ca aveai altceva, dar am zis sa nu te laud, poate e o greseala?! [soricel]   [pk]

 

Carmen nu te supara pe noi; am impresia ca esti intr-o goana de slabit... daca ma insel, atunci poate ca ar trebui sa tii cont si de parerile noastre; sincer nu te invidiez pentru mancatul asta putin. [flo2]  Cat timp crezi ca ai sa poti manca asa?!Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...