Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Brindusik, eu cand m-am apucat de Monti intai am stat si am privit o vreme.Ca pareati un grup foarte inchis, pareati ca va cunoasteti toate intre voi, si mi-a luat ceva pana sa am curaj sa scriu.Eu citisesm mult pe culinar unde sunt atat de drastice ca te ia spaima-bine, experienta mea cu Sheng si cu grupul de acolo nu a fost cea mai fericita, dar asta i alta poveste. Acolo mi-am luat o peste degete pentru o lingura de lapte pusa in clatite, asa ca mi-a fost greu sa inteleg si sa accept toleranta de aici.Stiu ca va scoteam din minti si nici macar nu intelegeam de ce... [soricel]

 

Azi 57.Vedem maine efectele dovleacului?Azi am in program 2 ore de sala ,nu una, si in general am un we foarte aglomerat, nu stiu cum sa le fac pe toate in numarul de ore limitat.Ce Dumnezeu as face daca as avea si alte obligatii familiale?Nu stiu cum faceti voi, dar aveti toata admiratia!

 

Meniu ieri:

MD-cazeinat+iart+tarate+gem de prune+seminte de chia

P-wasa+mozzarella+rosie-4 felii de wasa si doua de branza

G Idem MD

G2 1 mar si o piersica

C- 2 clatite cu tarate si cascaval afumat. 2 clatite cu umplutura de dovleac-20.00

GT 1 iaurt mic Muller si putina salata de vinete cu castravete

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

experienta mea cu Sheng si cu grupul de acolo nu a fost cea mai fericita, dar asta i alta poveste

 

 

Despre ce vorbesti? Am dat o cautare si am citit asta:

http://forum.softpedia.com/topic/913159-femeile-rest-%26-8222%3Bsheng-nu%26-8221%3B/

Interesant subiect!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brindusik, despre quinoa am citit ca are deasupra o pelicula dintr-o substanta saponina, care o face amara. trebuie spalata, ca si orezul in mai multe ape inainte de a fi gatita. mie nu mi-a iesit niciodata amara, poate ca asta e secretul. 

 

Hey, azi am descoperit ca pot face o inghetata minunata doar din zmeura congelata si apa, puse impreuna in blender. iese ca un sorbet si e foarte buna! m-am indragostit de ea.

 

pfff, nu am mai intrat in ultimele zile, ca m-am tampit cu mancarea. aceeasi problema: mananc bine si frumos pana seara, iar dupa ora 6 parca innebuneasc, iese monstrul din mine. parca sunt dr. Jekyll si mr Hyde [batcap] [batcap] [batcap] Ooooff, nu stiu ce sa ma fac [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ninha,te-am verificat,ai 1.60m ,deci stai mult mai bine ca mine :1.58m si 59.5 kg.

Tocmai mincam un strugure ,care se stie nu e monti F1.

Azi:

MD-rosie ,castraveti si feta

G-mure,un strugure

P- conopida,fasole verde cu usturoi,muschi afumat putintel,1.5 cioco Sly are 25 g una,dar parca as mai mica vreo 3.

G-strugure

C-salata de vinete cu rosii,

Ninha ,cind stau acasa sint cu ochii dupa mincare. Cred ca-i rog sa faca program nonstop la servici.

Cu lectiile sint in graphic ,minunatul e la o petrecere de copii si eu fac ardei umpulti,pt ei ,ca eu maninic legumele astea fierte ,c-am produs vreo 3 oale.

[help] [pl]

 

59.5 kg .................. 54kg mos craciun cu ochii cit cepele de admiratie

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara montigirls  [pl]

Dis de dimineata m-am apucat de administrative ... curat, spalat ... tot ce s-a putut si a fost nevoie. De mancare ma voi ocupa maine .... deocamdata am mai avut boabe de fasolici fiarta si budinca de branza ....  

Am schimbat si pamantul la niste ghivece cu flori .... mi-a spus o prietena ca ei din cauza asta nu ii trebuie flori ca nu are nevoie de o treaba in plus  [bonjovi]

Vreti sa stiti ce am in casa ???? [viki] cinci baieti care se joaca cumintei dincolo ..... inconjurati de prostioare rontaieli, suculete cu euri, pateute, saleuri, covrigei, ciocolatele ... urmeaza sa vina pizza, tortul e in frigider .... si eu sa ma abtin nu ?????  [ascuns]  .... Copilul a chemat niste prieteni la el in avans de ziua lui  [barza1] face marti 16 ani ... ma incarca tot felul de sentimente, am momente de nostalgie cand vad ditamai barbatelul ..... parca ieri l-am nascut ... cand au zburat anii astia nu stiu  [soc]

In alta ordine de idei pana acuma am fost conforma .... de acuma in colo nu bag mana-n foc  [buca]

meniul meu de azi :

md. tarate cu iaurt 

       cafea cu lapte 

g. budinca de branza cu magiun prune

pr. boabe diverse, cu ceapa rosie, frunze patrunjel + rosie 

g. cafea cu lapte 

ci. ..... urmeaza .... ceva abatere probabil  [dra]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ninha am spalat quinoa normal [biz] ...dar e clar nu ma dau in vant dupa quinoa daca nu e in ardei umpluti [alcool] 

andani sa-ti traiasca uriasul (la propriu ca stiu ca e mai inalt ca tine [pk] )

am avut in plan sa fac briosele cu orez si cocos...da nu am luat cocos ca am spus ca gasesc la alta magazin..si nu am gasit...si eram deja prea incarcata cu destul sa ma mai intorc....dar musai sapt asta prestez briosele alea

si mi-a luat si peste alb...asta o sa mananc maine cu mamalica...pentru saptamana asta am in plan green curry cu ciuperci si cu carne de curcan

meniu azi:
MD: piftele cu wasa
G: banana ,ceai cu lapte, 2 lingurite de praji cu crema de capuccino
P: ceva costite mici de porc picante
G: para
C: cred ca un pahar de sana si parca imi e pofta de ou fiert

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vaaaai, Andanii! Ce frumos! Ce baiat mare ai! La multi ani! Sa-ti traiasca, sa fie fericit, si iubit pana la adanci batraneti!

 

Cu mare sfiala si cenusa in cap, o sa scriu si eu meniul de ieri si azi:

Ieri:

MD: Kefir si placinta cu gouda si bacon, facuta de mine

P: salata din varza, morcov, salata verde, masline, ton

G: fructe (mere si struguri, la distanta)

C: nuci fragede de la congelator, biscuiti digestivi

Azi:

MD: nuci (tot de la congelator) si kefir

P: prajituri de la cofetarie, inghetata de fistic si sorbet de zmeura (de care ziceam mai sus)

C: peste cu legume la cuptor (conopida, morcov, telina, dovlecel, ceapa)

Iar acum salivez cu gandul la restul de inghetata din frigi. [fri]

 

Brindusik, cum faci green curry? e ceva semi-praparat sau il faci de la zero?

Dulcetica, 2 (doi!!) centimetri?? [:-)))] mare diferenta, intr-adevar! Sa stii ca asa e cu statul acasa, si eu ma gandesc intr-una ce sa mai mananc. si de obicei am la indemana sau imi fac cu ochiul numai prostiile.

 

va pup si sa aveti o duminica frumoasa si... CONFORMA! DA?

[flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...