Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Asa e, brindusik, mare dreptate ai! de-aia le-am si scris, ca sa ma umplu de rusine si sa nu mai fac. [fri]

Azi sper sa nu ma ating de checul pe care l-am facut ieri, si nici de inghetata de fistic. in schimb, abia astept sa fac din nou sorbet de zmeura [alcool] 

Azi la MD o sa am oua fierte si kefir.

la P o sa fac niste pulpite la cuptor, cu fasole verde (sau galbena), cu salata de rucola. La desert, inghetata de zmeura.

La C o sa fac o salata de rucola (trebuie s-o termin, ca se invecheste) cu rosii si parmezan.

 

O zi conforma sa aveti!

[:)] [:)] [:)] [:)] [:)] [:)] [:)] [:)] [:)] [:)] [:)] [:)] [:)] [:)] [:)] [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eh, Ninha, nici eu nu sunt departe...:))

Meniu ieri:

MD 2 wasa cu 2 cuburi de branza topita-nu mai aveam iaurt

G 1 mar

G o bucatica de ciocolata de casa-am facut ieri inainte de sala

G Lapte covasit-400 ml, dupa sala

C-abia aici am inceput ... [soricel]

19.00-Pastrav la cuptor cu dovlecel ras crud si tzatziki

1 cartof copt cu branza si iaurt

23.00 un ciorchine de struguri

1.00Crema de zahar ars conforma

 

Am sarit peste pranz ca era prea aproape de sala, iar cartofii copti au fost facuti special pentru mine, n-am putut sa refuz...

 

Later edit

M apregatesc sa plec la o aniversare unde meniul este pizza si tort.Asa incat am facut pizza si ma duc cu ea la pachet, imi iau pentru desert ciocolata de acsa si asta e...Dar as bea si o bere fara alcool... [soricel]

post-79951-0-82909400-1380453128_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari montignacelor

 

Am lasat-o mai moale cu scrisul pt ca am mancat multe prostii si nu are rost sa le insir. poate de maine sa fiu mai conforma.

 

Carmen, mai scrie-ne te rog de tine. Si eu sunt tot timpul contratimp si nu am timp de nimic doar ca eu nu rezist la foame si musai sa mananc ceva, chiar si covrigi  [:I]  Poate ajuta ce  a zis Cristina sa faci mancare mai multa cand poti si sa o congelezi. Sau fa lista in weekend cu ce vei gati saptamana viitoare, faci cumparaturi sambata si nu mai ai treaba. Tot in weekend poti gati feluri de mancare care le poti lua la servici, nu necesita incalzire si nu sunt messy. Si ai scapat si de problema pranzului. Cel putin eu asa fac pt ca daca nu mananc doar prostii. Pranzul e de acasa si cina e cu mancare gatita.

 

Caress, si pe mine ma scoteai din sarite la inceput cu catolicismul tau dar te-ai dat pe brazda  [:D]  De-aia nu am stat nici eu pe culinar, ca nu ma incadram la rigoarea de acolo.

 

Dana, LMA pt Andrei cel cuminte  [s]

 

Pe saptamana viitoare vreau sa gatesc asa:

- aripi de curcan la cuptor cu dovlecel si rosii

- fasole verde scazuta cu usturoi si ochiuri

- ficatei de curcan prajiti cu muratura

- spaghete cu sos de rosii si dovlecel

- quinoa cu pleurotus

 

Pt servici am inca crochetele de branza de saptamana trecuta langa care imi voi lua o salata de cruditati, ceva.

 

Pt pachetul lui Stefi as face niste briose sarate sa mai schimb vesnicul sandvis. Caut inca reteta.

 

Iar pt pranz( de care nu m-am apucat inca  [batcap] ) vreau sa fac ton la cuptor cu legume. Dar inca nu am reteta  [fri]

 

Va pup si sper sa am ce scrie zilnic saptamana viitoare( a se intelege sper sa fiu conforma  [:-)))] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dar as bea si o bere fara alcool... [soricel]

http://comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_images/master/attachicon.gif photo(34).JPG

 

Sper ca nu e prea tirziu:bea vin!

Pizza arata foarte bine. As minca si eu. Zi cum faci aluatul.

Pip!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Vesti proaste:sint lata. Cred ca au inceput sa bintuie viroze,ca stranut si-mi curge nasul. Evident ,nu m-am putut duce la alergat si prevad ca miine voi fi si mai rau.

Azi:

MD-rosii cu salata de vinete

G-strugure

P-conopida ,fasole verde cu usturoi si linte

seminte si o ciocolatica Sly

G-strugure

C-rosii cu feta si 2 felii mischi afumat

Azi am iesit la o plimbare frumoasa,in rest nani si ma uit la un film serial.

Sper sa dorm la noapte ,c-am dormit vreo ora jumatate,la prinz ,ceea ce e complet gresit.

Noapte buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dulce m--ai facut sa-mi ploua apa in gura cu salata de vinete [smulgpar] ...m-am tinut sa iau vinete sa fac dar am uitat

abea am terminat de gatit curry-ul verde...[barfa] nush cum le ies astora verde ca mie imi iese mereu alb...cred ca din cauza ca nu pun asa mult curry si pun prea mult lapte..da daca as pune mai mult curry si mai putin lapte as fi in flacari  de iute ce e [:D]

meniul meu azi:
Md: un ou fiert, 2 felii de paine de tarate cu neste brinza si 2 cabanosi (da am mancat ca un [porc] de dimi [soricel] )
G: juma de pahar de suc natural (nu vroiam da mi l-o bagat la propriu sub nas asa ca l-am hasurat), para
P: 3 bucatele mici de porc picant de ieri cu niste fasole verde la aburi
G: o smochina cruda, si o bucatica de prajitura cu mure si mere (andy o facut-o...are putin aluat...dar nu mult..mai multe fructe ..ce ma ingrijoreaza e ca sigur a pus zahar brun [batcap]  )
C: un pahar de kefir

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dulce ti-o iei. [mai]  [mai] ..in nici un caz nu o sa ma cuplez cu careva care are aproape dublul varstei mele...io am 28..el are peste 48...parerea mea

plus o facut praji si sucul ca o stat nepotelul lui pe aci(nepotel de un an)...ciudati tare englezii astia..nu le place sa le dea la copii suzeta..in rest ii da mereu de rontait ceva cand chitaie... [smulgpar]

sa nu mai spun ca imi e mila de copilas de mor...il tine fara sosetele..il alsa sa se taraie pe asfalt...ca cik asa e normal..[wow] sper sa nu fiu asa nebuna cand si daca oi avea copii [fri]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Groaznic! I-am vazut si eu pe la Warwick Castle ,ei erau cu geci si copiii in body si inveliti cu o paturica. Imi venea sa-mi scot haina si sa-l invelesc. Era august ,dar frig ca la noi acum.

Sint lata rau de tot. Beau Coldrex hotrem lemon, plicuri,care-s dulci tare. Oare n-au zahar? Am baut deja 2.care stiti chimie:Compozitie

Fiecare plic contine paracetamol 750 mg, clorhidrat de fenilefrina 10 mg, acid ascorbic 60 mg. Ambalajul contine 5 plicuri, fiecare plic continand 5 g pulbere.Doamne,mi s-au inclestat dintii de dulce ce e.

Eu credeam ca englezii nu saboteaza simtul umorului?! 28 ,nice age!

La nani !

Daca nu scriu vreo saptamina inseamna ca nu m-am putut da jos din pat. Aveti grija ,beti lemonade si imbracati-va ca lumea.

Pup!Hapciu!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...