Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Salut gagici, scuzati-mi lipsa, in caz ca ati simtit-o, nu stiu cum se face, dar spre sfarsitul saptamanii se aglomereaza toate, nu am timp nici sa respir.

 

De mancat am incercat sa ma tin de monti, nici nu-mimai amintesc ce am mancat, azi am calcatnitel pe langa....iarasi soacra, de data asta a venit ea la mine cu diverse bunataturi, dar m-am tinut destul de tare, doar am ciugulit cate ceva, restul (adica cozonacii) nu-mi place :-)

 

Azi am facut un sufleu de branza, bun tare.

Acum savurez niste must...o fi conform?

 

Maine am in plan salata de vinete si papanasi fierti, conformi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata[ emoticon care bea cafea [:)] ]

 

Dulcetico, sanatate multa. Nimic din compozitia Coldrexului nu explica gustul dulce. Si la noi a fost zi de leneveala ieri. Prima dupa mult timp [pk]

 

Brandu, si irlandezii sunt la fel de dusi cu pluta. Eu eram cu geaca de piele, sosete, pantofi si un bebe de 3 luni, cam asa era in picioarele goale. Cred ca am facut niste ochi cat cepele. Dar mama era imbracata conform cu frigul de afara [batcap]

 

Diana, cred ca mustul are un IG enorm dar o data nu se pune [:)]

 

Eu am scazut fantastica greutate de 400 de gr dar nu e o surpriza. De azi sunt cuminte [:I]

 

Meniu azi:

MD: paine integrala cu pateu vegetal de la DM( de la Carolinah inspiratie)

P: salata de quinoa cu avocado, gogosar, patrunjel

C: aripi de curcan cu dovlecel si rosii

 

O saptamana usoara sa aveti [pup] [pup] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Din graba am mincat si nu m-am cintarit ,dar ieri aveam 59kg. mai sint 2 luni si 25 de zile.

Puisor ,clar ,nu mai beau minune de aia ,ca sigur e o conspiratie international ,sa ne vada si pe noi grasi. As trece pe naturiste .probabil tuica fiarta ,dar e cam dimineata ,nu e monti,nu beau la volan si nu-mi place tuica.

Tot lata sint.

O saptamana perfecta ![pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, sunteti tare haioase si ati scris o gramada!

 

Brandu, ma iau de tine prima, ca avem motiv de "tachineala"; in fiecare zi auzim de Andy.. [il] Sa nu te superi, ne bucuri ziua cu scenarii pline de fluturasi in stomacel si imaginatie maxima...mmmm.... om trai si-om vedea! [pk]  Pupicei... e bun fresh-ul de dimi? [soricel]

 

Andanii, sa-ti traiasca baiatul, sa fie sanatos, si cu mult noroc! Ai scapat ceva pizza sau tort?! [il]

 

Dulce, sanatate si cred ca pliculetele astea au sigur indulcitor; nu consuma ei zaharul ca e scump, o pastila de zaharina e multtt mai ieftina! [:)]

 

Caress, cum fu la petrecere, nu ai calcat deloc stramb pe langa delicioasa aia din tava si cioco? [fri]

 

Child, socrela ta e faina tare, asa e de cand tii monti sau dintotdeauna? [:-@]

 

Eu am mancat zilele astea conform, dar mult... cu toate astea raportez: -0,5 kg sapt trecuta (daca era sa raportez vineri aveam -1 kg [ascuns] ). Asta este! In mare am mancat peste, icre, crumble de prune si ardei umpluti!

 

Am in plan o varza zilele astea si poate un ghiveci...

 

O saptamana frumoasa! [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata montigirls  [pl]

Vad ca asteptati verdictul ... "am fost cuminte sau nu de ziua copilului ??? " .... apai v-am spus ca pana la ora 6 sambata eram cuminte dar dupa nu prea ...   [ascuns]  ... nici nu am indraznit sa ma urc azi pe cantar  [dra]

 

Va multumesc pentru urari ... maine este ziua lui , pe 1 octombrie ...  [deziuata]

De azi sunt cuminte cuminte  [artif]  promit solemn 

Camencat chiar speram sa revii ....  [flo]  stii ca te iubim si nu ne parasesti asa usor [floare3] stiu ca si tu ai calitatea pe care o am eu de a trece usor peste suparari  [flo] ... sunt motive mult mai serioase pentru care sa fim necajite , asta in nici un caz nu e unul dintre ele 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine, m-ati convins [flo2]

Si da, recunosc ca imi era greu fara voi si da, recunosc ca imi vreti binele si ca aveti dreptate [i]

Am fost cuminte, am tinut cont de critici si am mancat asa:

Sambata:

-cafea cu cofeina

MD: un patratel de pizza

G: fresh de portocale

P: ciorbita de vacuta a la grec

G: ness fara cofeina

C: o bucatica de tort

 

Duminica:

-cafea cu cofeina

MD: 1 ou ochi, o feliuta de sunca

G: chec (facut tip pandispan dar cu faina monti, a iesit f bun)

P: un pic de tocanita de vacuta cu ciuperci

G: ness fara cofeina

C: o bucatica ceafa porc la gratar, o bucatica mica tort, 1 pahar de vin

 

pentru azi pun diseara sau maine dimineata, dar oricum, pana acum, in afara de cafeaua cu si fara cofeina am mai mancat o cutiuta mica cu stelute de branza 0.1% grasime

 

stiti ca si eu va iubesc, da? [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tortul e cel cu nuci/alune, da, am modificat un pic reteta in sensul ca am scos total uleiul si am marit putin cantitatea de kefir. La pizza am facut blatul cu faina monti, drojdie uscata, oua si kefir. Creste ok si e bun la gust.

Ciorbita de vacuta... e ciorba cu legumele permise si la sfarsit, inchid la ea, o las un pic sa se odihneasca si ii pun cate un pic cate un pic oul batut cu smantana, pe care il amestec inainte cu cateva polonice de ciorba usor, sa nu se taie oul.

Eu am o problema cu orezul si nu prea foloseam nici inainte. Cand era primul meu caine mic, acum mai bine de 13 ani, nu prea ajunsese la noi mancarea uscata si am gatit la orez... cate o oala de 6 kile la 2 zile in toate formele si combinatiile, asa ca sa nu mai aud de orez! [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...