Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Cge, de ce ai trecut calamarii cu rosu???Din ce stiu eu toate fructele de mare au IG 15 si sunt cat se poate de Monti-in afara de stridii si altele din aceeasi familie, care nu se recomanda in F1.

 

Mi-a raspuns tipa cu faina ,,Slabesti mancand''.Toate produsele ei au IG 38.E Montignaca de ani de zile si ea.Fetele din Bucuresti facem o comanda?Vrea cineva ceva?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna!

Azi:

MD- 2 oua ochiuri

P-conopida,linte ,niste migdale si niste seminte

G-struguri

C-feta cu rosii ,castraveti ,6 masline ,salata de vinete,o cioco Sly 25 g ,niste migdale si niste seminte

De struguri stiu ca nu ar trebui sa maninc,dar lintea nu trebuia s-o combin cu migdale si seminte,chiar daca n-au fost multe. Am citit ca lintea-i glucidica. Ciocolata e glucido lipidica. Valeu! Am gresit rau combinindu-le?

Voi desertul il mincati totdeauna ca gustare?

Nu stiu ce sa fac ,imi tot vine sa rontai. Azi am scos toate retele de dulciuri de pe dieta montignac ,cu inmtentia sa fac repede ceva ,ca nu mai pot de pofta si sa exclude rontaielile gen migdale ,seminte si cioco . Ciocolata e cu indulcitor ,dar nu trebuie exagerat cu ea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica, ciocolata sly e lipidica.

 

Meniul meu de azi:

-cafea cu cofeina

MD: o cutiuta de stelute de branza 0.1%

G: ness fara cofeina

P: humus, o pulpita de pui

G: o ciocolatica sly

C: tocanita de vita cu ciuperci, mamaliguta din tarate de ovaz si tumeric

G: 1 pahar vin (la cam 2 ore dupa cina)

 

PS-nu ai cum sa exagerezi cu ciocolata sly, ca de la 2 ciocolate in sus... te muti pe buda (de la indulcitor), pe verificatelea! [flirty]

 

Cred ca am luat viroza de la fi-mea. Mi-e frig. Am dat drumul la centrala. Mi-e somn... E o vreme afara... eu zic ca deja asta e lapovita, nu mai e ploaie curata... Abia a reusit sotz sa bage cainii la casuta lor. Se jucau in curte [doh] ce idei au si astia, pe vremea asta...

Ma duc sa imi iau paharul de vin si sa citesc ceva. Va pup. [cit]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica, lintea poti s o combini cu orice, are IG mic.Ciocolata e lipidica,asa cum deja ti a spus Carmen.Strugurii la gustare sunt ok.

 

Meniul meu de azi:

MD Iaurt cu tarate si dulceata de fructe de padure

G 1 mar mic

P 400 g de ciorba de legume, o wasa

G ciocolata de casa

G2-O ORA DE AEROBIC SI JUMATATE DE FITNESS-IN SFARSIT NU MAI AM FEBRA SI NU MA MAI DOARE NIMIC!!!

C 21.00 dovlecel crud ras fideluta cu iaurt, marar si usturoi, 2 chiftele de dovlecei si tarate facute de mama(groaznice,dar sa nu i spuneti... [soricel] )

-o lingura de cazeinat cu dulceata de fructe

 

Parca as mai manca ceva bun...uite asa ma apuca de imi fac clatite la miezul noptii!!! [batcap] [batcap] [batcap] [batcap] [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am facut clatite...mai aveam un bot de aluat ramas de la pizza si am facut niste placintele cu gem.Si un rulou cu gem si nuca.Sa vedem ce o iesi ca sunt inca la cuptor.Dar foaia s-a intins perfect, puteam sa fac taitei din ea, atat de subtire era...Deci trebuie lasat aluatul sa stea pana a doua zi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caress, nu as fi facut placinte la ora aia nici sa ma impusti [:D] Nu mai stiu, de ce luati tu si Ariel cazeinat? Ceva legat de sport dar nu imi mai amintesc. De ieri am reinceput pilatesul iar joi ma duc la aquagym. Sper sa ajute un pic si la dat jos kg.

 

Carmen, ma bucur ca ai revenit. Alta mancare in meniu, din ciclul asa da [flo2] Of topic, cu ce combinai orezul pt catei? Mama ii face lui Maya cu morcovi si carne, dar cred ca s-a cam saturat de un an de zile de combinatia asta. Interesanta si incalzirea custii, trebuie sa cercetez ce si cum.

 

Branduso, super arata briosele astea si sigur i-ar place la Stefi pt ca ii plac raffaelo. Nici mie nu imi place de doamna aia, uite asa fara motiv [soricel]

 

Cristina, foarte buna ideea cu congelatul. Vreau sa congelez si eu sos de rosii si dovlecel pt paste.

 

Diana, foarte fain ca deja puteti patina. Noi trebuie sa asteptam iarna [V]

 

Meniu azi:

MD: paine integrala cu pateu vegetal

P: ciorba de perisoare

C: quinoa cu pleurotus

 

Salata de ieri cu quinoa a fost bestiala. Si perfecta pt pachet la servici. Mai repet experienta.

 

Va pup [pup] [pup] [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Caress,eu n-as gati ziua ,dar noaptea? Te-ai defectat rau. Cum au iesit? Aluatul de care era,ramasite de la pizza?

Imi place mult cit sport faci!

Puisor si Brindu,despre ce doamna vorbiti? Ce mi-a scapat?

Stranut si imprastii virusi.

Scad cam 0.5 kg pe saptamina ,numai daca-s cumintica si cind faceam sport. Acum ca m-am lasat sa vad ce se intimpla.

Nu mai scriu ce maninc pina diseara ,ca sa fie correct 100% ,ca mai schimb peste zi.

La mine ploua,eu am ochii inflamati de la virusi....vai!

O zi buna ! [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Andanii, LA MULTI ANI!  [deziuata]  [batetoba]  [cri] SA FITI SANATOSI SI SA AVETI PARTE DE BUCURII DIN PARTEA PRINTULUI! [;)]

 

Brandu, pentru F1 nu cred ca pot folosi cocosul?? fara el, nu merge oare? [cit]

 

Cge, eu nu am congelat niciodata mancare - e drept ca nu am decat 2 sertare la congelator...insa aud si pe la servici faza cu congelatul si suna tare bine ideea! [:-/]

 

Caress, tu ce crezi? daca combinam faina ei (IG 38) cu tarate de ovaz/grau (IG 20) = juma juma, iese ceva de F1?? sa folosesc si eu putina faina, se leaga altfel aluatul; de ex. as manca, de nu mai pot, niste paste cu ton in ulei si sos de rosii? Ce zici? [:-@]

 

Carmen, ii inteleg perfect pe jucausii tai; eu ador ploaia, si imi doresc mereu sa merg prin ploaie, sa "respir" picaturile de apa... e un sentiment de libertate! [il] ce mai citesti? vreau si eu o idee!

 

Puisorule, ce ai pus in salata cu quinoa? [:)]

 

Dulce, cred ca despre Gabriela Man, nutritionista care a facut fainurile alea slabesti mananci... a furat monti-ul de la Montignac si a creat cate ceva de vanzare! Principiile sunt ca la monti, mai baga ea cateva restrictii mici... insa oricum pare un plagiat mare cat casa! [fri] Ca idee, ca concept [soricel]  e bine ca de Paste mi-am facut cozonac cu faina ei si nu m-am ingrasat un gram...din contra in saptamana aia am slabit un kg! [:)]

 

Ieri:

md: cascaval, rosie

g: mere/nuci crude

p: cascaval, masline, iaurt

c: ciorba de peste

g: briose cu alune/cateva boabe de struguri si rontaieli de alune (iar am avut bulimie [fri] )

 

O zi frumoasa! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. Am inotat pana la servici, masina deja face niste zgomote stranii, sper sa mai avem cu ce ne intoarce acasa.

Pana la urma s-au saturat si cateii de atata apa, nici nu au scos nasul dimineata cand am plecat noi. I-am dotat si cu un covoras. Sper sa nu il haleasca ala mic.

Citesc... carti pentru adolescenti. [soricel] Sunt faine, usurele, fara batai de cap. Acu' is la seria Dispozitive Infernale, primul volum, Ingerul Mecanic de Cassandra Clare.

Eu sunt usor ofticata, nu imi place ce imi arata cantarul si nu inteleg de ce. In fine... Azi intentionez asa:

-cafea cu cofeina

MD: 2 feliute de chec facut cu faina monti si fructoza cu putin sirop de agave

G: 1 mar

P: piept de pui si o urma de humus ramas de ieri

C: probabil ciorbita de vacuta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...