Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Buna dimineata dragelor.Au iesit satisfacator placintelele,mai ales ruloul cu dulceata si nuca.Da, nu sunt normala...aia nu era ora nici de facut, nici de mancat placinte, clar...cat ar fi fost ele de conforme... [batcap] [batcap] [batcap]

Andanii, sa ti traiasca baiatul!Ii doresc tot binele din lume!

 

Puisorul-iti aduceai bine aminte, cazeinatul e un supliment alimentar proteic.Eu clar am nevoie pentru ca nu mananc carne si nici nu pestele nu ma prea omor...Eu simt efectele lui, le vad...Degeaba faci sport daca nu ai un aport suficient de proteina, nu ai din ce sa faci masa musculara.Felicitari ca te ai mobilizat sa faci miscare, ai sa vezi cat de mult ajuta!

 

Dulcetica, e groaznic sa fii racit si sa trebuiasca sa iesi din casa pe vremea asta...vai de capul tau...

Nu ai reusit sa gasesti o sala pe langa casa, sa te duci macar de doua-trei ori/saptamana?Sau nu mai ai timp din motive de lectii&stuff?

 

Claudia , conform site ului oficial, fulgii de cocos au IG mediu si nu pot fi consumati decat la mese glucidice, deci fara grasimi.Poti face cu ei un desert glucidic, doar partea de branza, si sa nu folosesti galbenusul de la ou-nu mai stiu daca avea ou, parca nu.Briosele in ansamblul lor sunt de F2, deci un mare NU!

 

Daca faina aia are IG 38,asa cum sustine ,,creatoarea'', nu trebuie amestecata cu nimic, se poate folosi ca atare si in combinatie cu grasimi si in F1.Si pastele la fel.Si sa stii ca pastele cu ton ies mai bune cu ton in suc propriu decat cu cel in ulei...si sunt si mai dietetice...Eu oricum am o mare problema cu uleiul in ultimul timp, nu il mai suport deloc...

 

Carmen posibil sa nu ti placa ce arata cantarul datorita zilelor de hipocaloric drastic...s-a speriat cred si si-a spus ,,here we go again..!!!!'' O sa si revina, ai sa vezi.

 

Cat despre Gabriela Man si site ul ei, v-am spus ca prima data cand l-am vazut,a cum niste luni de zile, si eu am fost foarte indignata de plagiat.Dar acum o privesc cu alti ochi.In primul rand ca da toate sursele bibliografice si scrie peste tot ca nu a inventat ea nimic ci ca sunt principiile lui Monti, pe care le aplica pe ea insasi, cu rezultate excelente, de ani de zile.Si cum eu acord credit nelimitat pana la proba contrarie, chiar cred ca acele produse le a inventat in primul rand ca sa si usureze viata proprie de Montignaca.Ca apoi a facut o afacere din asta, bravo ei.Daca m-ar tine, si eu as face...

 

Ceea ce pot sa va spun este ca imi plac articolele scrise de ea, sunt corecte dpdv medical si nutritional, nu am gasit nimic de care sa ma agat sau sa ma faca sa rad-cum patesc de fiecare data.Imi place si ideea planului de slabit in etape de 14 zile, cu pauze mai relaxate dpdv alimentar.

 

Plus ca imi place f mult pretul fructozei. [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Carmen, are dreptate Caress, din cauza meniurilor din urma arata asa cantarul...insa isi va reveni! Si la mine dupa week-ul asta arata cu un kg mai mult... nu exista explicatie logica, insa am mai patit asa...si s-a reglat in maxim cateva zile! Nu ma mai cataresc in fiecare zi si e foarte bine pentru psihic! [:)]

 

Caress, deci adio briose cu branza si cocos, am alte variante [:-)))] . Am sa incerc sa fac niste paste cu faina Slabesti... si pun si tarate sa le mai scad indicele... eu nu pot fara ulei, nu are gust mancarea... probabil ca la un moment dat voi ajunge si eu sa zic ca tine...ulei nu folosesc mult, insa in cazul conservei de ton, clar o prefer pe cea cu ulei; insa mai scurg din el, nu il pun pe tot! [:)]

 

La noi bate un vant puternic si ploua; ploaia e ok pentru mine, nu si pentru cei din satele deja afectate, insa vantul nu-mi place, ma sperie! [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata montigirls  [pl]  va pup si va doresc o zi minunata 

Va multumesc pentru urarile pentru Andreiul meu .... 

 

Eu v-am spus ca saptamana asta sunt emotionata si nostalgica [artif] ..... acuma 16 ani la ora 17.20 am nascut ... la ora asta eram in drum spre spital .... mergeam la control (eram in tricou si pantaloni scurti, era asa de calddddd) banuiam ca nasc dar speram ca nu din cauza fricii care ma incerca atunci .... iar azi cadoul e pregatit, diseara cand merg acasa o sa-l primeasca .... va fi surprins la maxim , si va avea o surpriza mare pentru ca e ceva ce-si doreste de foarte mult timp  [sap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmencat si eu spun la fel ... din cauza meniurlor tale super mega hipocalorice organismul tau face putina greva  [fri]  isi va reveni curand 

 

Caress, Claudia eu spun ca daca facem briosele alea din albus de ou, cocos si branza degresata (urda) sunt ok si pentru faza I a  [hia]  .... oricum stiti ca eu niciodata nu am eliminat branza degresata si lactatele din meniu 

 

Claudia si la noi e frig , urat , ploua .... si mai sunt si la lucru  [ups]

 

Caress si mie-mi place Gabriela Man .... de cand a aparut mi-a placut tocmai pentru ca am observat ca merge pe principii MOnti  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place la nebunie vremea asta! iubesc ploaia si zilele ploioase [pl]

Andanii, la multi ani ptr copilasul tau! Cred ca o sa ne amintim acea zi tota viata, cu cele mai mici detalii.

 

Caress, de ce zici tu ca faina cu IG 38 e de faza 1 in combinatie cu lipide? tot ce e peste 35 e faza 2. E adevarat ca e o diferenta ffff mica, dar... este.

 

Ieri am fost ceva mai bine la capitolul meniu:

MD: briose ''Puishorul'' cu kefir

G: mar

P: fasole cu afumatura si ceapa rosie + legume la gratar

G: piersici (nu mai sunt bune deloc, nu mai cumpar)

G: am incercat si eu o ciocolata sly (nu mi-a placut deloc!)

C: o para si 3 cm cubi de paste cu branza la cuptor [:I]

Gata cu prosteala ca acusi vine Mosu si imi aduce nuielusa.

 

Azi planuiesc sa fie 90% la fel. Fara paste, fcors! [:D]

 

Va puuuuup [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ninha, 38, si tot ce e sub 40, e IG mic si merge combinat cu grasimi inclusiv in F1. [:)] .Mai mare sau egal cu 40 e IG mediu, si deja intra in alta categorie.

 

Te invidiez sincer pentru ca te poti bucura de o vreme ca asta...sincer, sincer de tot!Eu sunt cam asa: [zirea] [zirea] [zirea] [zirea]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ninha, da si eu cred ca doar daca amestec faina asta cu tarate, scad indicele si merge cu grasimi... [:)]

Stii ca nu conteaza daca e doar 3 cm cubi sau 10 cm cubi... declansezi secretia de insulina! [il]   Auzi, dar fasolea (desi are IG 35) nu crezi ca in combinatie cu afumatura... creste indicele???  [fri]

Eu si la naut/humus, observ o stagnare... desi pun putin ulei si mananc maxim cateva linguri! De fasole, ce sa zic? nu am mai pus gura de 8 luni! [fri]

 

Caress, eu am observat in cazul meu, ca si daca mananc cu IG 35, am o oarecare stagnare... [fri] ; cred ca cele de la 30 la 40 sunt cam de F2?! [:-@]

Alunele prajite ce IG au?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...