Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Caress, conform lui Monti, caloriile nu ar trebui sa conteze, mai ales ca si la cateva linguri (deci nu cantitate mare) intervine stagnarea! [fri]

 

Am auzit recent ceva despre intoleranta unui organism la anumite produse; cica daca ai intoleranta la un produs, corpul nu stie sa il gestioneze si nu il metabolizeaza corect...de aici depuneri... e ceva adevarat?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

claudia... nu m-am gandit de ce faza is briosele..mi-a placut ideea si aveam de luni de zile cocos in casa si le-am facut...adevarul e ca fara cocos nu ar avea acelasi gust...dar cred ca merge inlocuit cocosu cu migdale macinate mai mari

insa nu inteleg de ce spui ca nu e permis cocosu..are Ig-ul 35..deci care ar fi problema ca in rest celelelat alune uscate is permise...si nu il vad pe site=ul oficial ca facand vreo diferenta intre cocos fresh si ala uscat [help]

 

eu cred chestia asta ca anumite produse nu is tolerate de organism si de obicei is gestionate aiurea...

 

 

andani briosele alea chiar daca le faci cu albus..trebe sa pui ciocolata care e grasime ma gandesc...cum o dai tot nu iese ok...cel mai bine e sa le faci si gata

 

 

apropo de site=ul oficial monti...io sincer nu mai inteleg nimic..cred ca de cand a murit nenea ala aia scriu numai prostii..de exemplu..laptele de orez are ig85 iar rice milk cu sugar are 75...WTF??

la fel ca la faza cu cartofii...fierti in coaja au 65...da copti in coaja au 90...adik  vor astia sa imi spuna mie ca cel mai rau face coaja la cartofi??? [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu la briose nu m-am gandit sa pun ciocolata deloc ... briose doar cum am spus ... din albus de ou, cocos, branza degresata 

 

Fasolea clar nu o combin cu grasimi niciodata .... e o regula de principii sanatoase sa nu combinam carbo cu grasimi niciodata .... aici nu ma iau dupa monti 

 

alunele nu prajite ....alunele sper ca le considerati neprajite da ?????

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...