Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata dragelor.

Puisorul, bestiala reteta de pizza, se retine si se executa cat de curand!Probabil diseara...:)))

Claudia, si mie tot Lacteea imi place cel mai mult pentru prajituri, e fina ca o crema...si cea grasa la fel.Cel mai dietetic dulce ,,fainos'' sunt clatitele cu tarate.Ou, tarate, o lingurita de ulei.Ies perfect.Nu se lipesc, nu se rup, nici nu zici ca nu au faina...Secretul e sa le lasi 15 minute dupa ce le pregatesti, sa se inmoaie bine taratele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puisorule, m-ai atras si pe mine cu blatul asta de pizza; numai ca eu voi stoarce bine bostaneii cruzi, fara sa ii fierb! [:)]

 

Caress, am pe lista si clatitele; nu m-am saturat inca sa incerc diverse retete... asta imi place la monti, nu e strict (gen gratar cu salata...) si poti incerca sute de variante, cu cateva ingrediente... [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa revin cu meniul de ieri:

MD iaurt, tarate ovaz, dulceata de fructe de padure

G 1mar

P Salata de rosii cu castraveti, branza de vaci afumata

G un bol mic de ciorba de legume

C Ton in suc propriu cu usturoi si ulei de masline, masline, zacusca, almette,2 linguri de boabe de porumb fierte, 3 feliute de wasa.A fost o masa in vizita, cate f putin din fiecare.Un ceai de soc cu lamaie, neindulcit

GT 3 clatite cu dulceata de fructe de padure-nu am mancat desert la masa, si nu se putea fara...asa ca la 1 noaptea eu faceam clatite... [batcap] [batcap] [batcap]

Am fost la tae bo ieri-o nebunie de ora. [:)] Si la pilates pe urma.

 

Azi meniul arata cam la fel MD, G, P, diseara va fi pastrav cu salata si sigur niste clatite cu ciocolata si inghetata-toyt in vizita.Si as vrea sa fac si pizza cu dovlecei, pentru maine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ca sa fac macar o data paste, am sa incerc din faina Man juma juma cu tarate de grau si ovaz! Am mai avut tentative de paste de faina de soia, aiurea tare au iesit...

 

 

Claudia, de ce nu incerci taiteii de fasole mung de la DM? Eu stiu ca sunt conformi. Stie cineva daca e asa?

Eu nu mananc paste ca nu consum gluten, dar ma inteleg f bine cu taiteii aia de fasole mung.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...