Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Dragelor sunt racita cobza de alaltaieri ..... sa nu ma dati disparuta ca sunt in zona dar putin pe langa monti ..... singurul lucru ce il pot manca e painea , asa iau putin miez ca sa pot sa beau antibioticul ..... cumplita e viroza asta

La congelator mama mea pune tot ce se poate ...... de exemplu : ardei cubulete, ardei felii, ardei goliti pt umplut , capia si gogosar copt, cubulete de rosii, vinete coapte, mazare, fasole verde, capsuni, visine, prune , spanac ..... si nu mai stiu

 

Ninha tu nu ai stiut ca peste ai voi cu paine integrala ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Andanii, imi pare rau de starea ta, mai ales ca ai/avut musafiri; dar de ce iei antibiotic, daca este viroza?? [:-@] Sanatate maxima! [flo2]

Eu aveam (ultimii 3 ani) cel putin 2 viroze urate pe an, debutau cu dureri groaznice de gat, secretii in toate nuantele posibile, tuse, raguseala; la inceput luam antibiotic, insa tot 7 zile tinea si in acelasi mod... acum,  la debut incep cu nurofen raceala si gripa, doza 3-4/zi, sirop de tuse cu patlagina, gargara cu apa cu bicarbonat, ceai, multa lamaie, kiwi, suc de portocale, supe  si aer curat in camera! Trece sigur! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia, reteta a fost pusa de Puishorul. cred ca baza ar fi cam asta:

http://gastronomie.ele.ro/retete/Aperitive_--d1/Aperitive-cu-branza_--s36/Briose-cu-branza-feta-si-rosii-uscate_--r1461.html

doar ca faina trebuie sa fie Monti, evident.

Merci de pontul cu hartia:)

 

Andanii, sanatate multa! Sa te faci bine repede [flo2] [pup] da, mai, n-am stiut de faza cu pestele [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu nu reusesc sa ma mai trezesc dimineata, sunt rupta...Pana acum am fost foarte prinsa, abia acum am reusit sa va citesc.

Eu nu pun mai nimic la congelator, le cumpar si gata...daca as avea de gatit pentru 4 persoane probabil ca as pune...dar asa...De ardei copti imi pare rau ca nu am pus, aia cumparati nu sunt la fel de buni.Oricum am congelator mic, mare lucru nu incape in el.

Carmen, ai rezolvat cu centrala...?Ca tot vorbeam de bani si cheltuieli neprevazute [batcap] [batcap] [batcap] Vai de tine, era tot ce iti lipsea in momentul asta...

 

Puisorul, deci iti place la sala?Felicitari si pentru Stefi, daca se tine de gimnastica, nu neaparat sa faca performanta, e prea dur si prea mult, o sa creasca superb...eventual dupa 2-3 ani de ritmica o dai la balet si va fi cea mai tare de acolo... [:)]

 

Claudia, ieri n-am gatit nimic noaptea, am facut inainte de sala un mix de branza de vaci dietetica si cazeinat, cu esenta de lamaie-mi ai facut pofta cu budinca ta!- si am mancat-o ca desert, dupa cina programata cu pastrav la cuptor, dovlecei rasi si iaurt.Prima seara cand am fost cumintica.

 

Andanii, sanatate multa, draga mea...Mi-e groaza de virozele astea nenorocite.Ideal ar fi sa poti sta acasa cateva zile sa te refaci.Iesitul in frig complica luucrurile foarte tare...

 

Dulcetica ma uimesti, tare gospodina te-ai facut!Dar cauta ti sala, nu renunta, e pacat...Pierzi toata conditia fizica pe care ai facut-o peste vara...Nu am facut pizza inca.Eu idei de topinguri pot sa ti dau, dar toate fara carne...Daca te tenteaza, cu drag.Si reteta\ de aluat daca vrei o mai scriu o data, nu mi-e greu, ca sa nu cauti in atatea pagini.

 

Ninha, fa o investitie si ia-ti forme de silicon pentru briose.Sunt bestiale!Nu pun hartie deloc, de uns le-am uns doar prima data, nu se lipesc deloc, sunt perfecte.Cred ca 22 de lei am dat pe ele, cu 12 briose.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru urari .... iar nu am emoticoane ca scriu de pe tableta

 

Caress pai stau acasa .... nici nu am cum sa merg la lucru, abia mi-am tinut capul sus ieri , azi sunt putin mai bine .... oricum nici maine nu merg , apoi vin zilele libere, deci pana luni nu scot nasul afara din casa

 

Claudia pai aveam puroi in gat , daca e doar rosu atunci nici eu nu iau antibiotice,mai ales ca sunt cam alergica si la unele fac urat .... nenea doctorul mi-a spus ca sa iau eritromicina si vad ca reactionez destul de bine .... nu sunt adepta medicamentelor dar cand nu am incotro le iau ..... in orice caz viroza raceala sau ce o fi e urata tare .... cu temperatura mare, frisoane, ofof , acuma sunt mai bine si sunt hapy

 

Ninha multumesc, te pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andanii, sanatate multa, am trecut si noi printr-o viroza. Eu am ramas cu o tuse, sper sa scap inainte de anul nou de ea. Alexia e inca acasa, o duc de luni.

Caress, nu, nu am rezolvat cu centrala, abia maine vine cineva sa se uite la ea. Oricum pana maine bani ioc, dar ioc de tot. Am zis ca s-a defectat masinuta mica? Si am dus-o in service? Se pare ca ploaia aia masiva i-a pus capac... Sa stii ca am cautat si eu forme de silicon de briose. Nu se mai gasesc. Ce rau imi pare ca nu am luat cand ma impiedicam de ele in toate magazinele...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Azi:

MD-rosii cu feta

G-linte,fasole verde,

P-piept de pui saramura  si salata de rosii cu feta pe la ora 15

C-pizza monti

Pizza, daca-mi iese. Caress ,tin aluatul la crescut cam cit timp?

 Eu daca tot fac, prefer briosele sa fie desert, nu ca mi-ar displace varianta aperitiv.

  Cheese cake e f buna consumata cind e calda ,asa ca daca mai fac o sa fac o cantitate redusa ,in loc de cina. Cind s-a racit era cam aiurea ,ca o pasca cu brinza 0 %,seaca . Cind o scoti din cuptor e un deliciu.

  Foarte posibil daca pun pizza la cuptor sa adaug si briose pt minunat,ca n-am decit 4 forme si vreo tarta pt mine.

  Andanii,santé! Cu vin fiert ai incercat? [:)]

 

  O zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica, eu l-am facut cu praf de copt, ca imi trebuia repede, asa ca nu l-am tinut deloc la crescut si l-am modelat pe tava cu mana...Nu are cum sa nu iti iasa!

 

Carmen, daca mai au la Selgros iti iau eu forma, daca vrei, bineinteles.Si te rog, nu vorbi de bani in perioada asta... [batcap] [batcap] [batcap]

 

Azi n-am mancat mai nimic, MD clasic, fara dulceata, multe cafele cu si fara cofeina, si un mar mic...Am mancare la mine,dar nu imi este foame deloc...mai asteptam.Cred ca ciorbita de legume o sa o mananc.As vrea sa fac batoane cu cereale si fructe, si pizza minunata cu blat de dovlecei, dar asta inseamna sa ma duc la sala de la 8...Cred ca asta o sa fac!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen deocamdata eu nu tusesc .... dar si cand ma apuca vorba ta ma tine cu lunile

 

Nu va spun ce am mancat ... oricum nu am pofta de nimic ... a facut copilul humus si am mancat pe paine integrala prajita si niste ceapa rosie ca cica e buna cand esti racit .... azi sunt iertata, macar am mancat pentru ca ieri am postit

 

Va multunesc de urarile de sanatate

 

Dulci nuuu, nu am incercat cu vin ca nu prea imi place

 

Noua cica au inceput sa ne dea caldura dar sunt cam reci caloriferele .... tot cu clima ma incalzesc ..... cand va veni curentul de platit o sa lesin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...