Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

andanii, La multi ani baiatului tau si tie multa sanatate! Daca e cu puroi in gat, atunci e bacterioza si asta clar trece numai si numai cu antibiotic. ai mare grija sa faci tratamentul cum si cu ce trebuie, caci altfel poate sa capete rezistenta nemernicul ala de streptococ si...sa nu ajungi ca mine. daca iei pastile, ia si un protector digestiv, ca sa nu-ti distruga flora intestinala sa nu dai in altele (eu am luat biotics). ia si ceva pt imunizare, caci acum ai organismul foarte slabit si se poate lipi si altceva. eu am furat o mica viroza de la Teo si tusesc cand si cand. el a fost mai atins, insa eu am bagat in mine la greu noni si tone de limonada.

 

am reluat si eu sala, am mers ieri seara si alaltaieri, asa ca, acum sunt cu febra musculara, dar imi placeeee! m-a mirat doar faptul ca inca am tonus si forta, ma enerveaza teribil ca ma doare incheietura unde am avut branula si nu prea pot sa fac unele exercitii decat cu strans din dinti.

cum am inceput sala, am inceput sa cresc pe cantar, cate 100, cate 200 de grame. ajunsesem la 60.8, iar dimineata iar aveam 62 .... de mancat am mancat mai mult decat monti, chiar putin cam proteic as putea zice...sunt curioasa cum evolueaza treaba asta....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si la mine dezastru, am 19 grade in casa. Am dat drumul la aerul conditionat. Nu am mai apucat ciorbita de curcan, abia am mai prins o urma de tocanita, asa ca m-am apucat de gatit.

E gata deja supa crema de linte (de mult vroiam sa o fac, iete ca i-a venit randul), spanacul e pe foc, friptura de curcan la cuptor.

Ma dor toate alea de parca as fi fost la sala...

Stiu ca mi-ati mai zis o data, da'... am uitat. Cu ce merg pastele integrale?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor.Eu m-am adunat de curand de pe drumuri,toata ziua am fost pe fuga si contra cronometru.Am reusit sa fac si pizza si batoanele cu cioco si cereale, sa mi fac dus, sa fac curat in bucatarie si sa plec si la sala intr-o ora si jumatate...Nu stiu cum...Pizza e dementiala, eu am gresit ceva: din cauza grabei, am adaugat un pic prea repede ingredientele si blatul nu era destul de copt, asa ca nu a iesit crocant.Dar buna, buna.Am pus si 2 linguri de tarate in blat, ca nici dovleceii nu am avut rabdare sa si lase toata zeama.Am luat pizza cu mine la sala si am impartit-o cu instructoarea mea de aerobic, care tine si ea Monti si in sfarsit mananca si ea ca un om normal , tot felul de lucruri bune pe care si le refuza de ani.De slabit nu a slabit deloc, dar e oricum foarte incantata.

 

Meniul meu de azi"

MD iaurt cu tarate si chia-la 13.00 [batcap]

G 1 mar mic

G un ciorchine de struguri cu o wasa-16.00

C-22.00-dupa 2 ore de sala, o felie mare de pizza-cam 1/4 tava, 2 batoane cu cioco, fructe si cereale.

GT-acum-1 ciorchine mic de struguri albi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brindusik, ce mai faci tu, ca nu ne-ai mai povestit nimic?No news, good news? [:)]

 

Carmen, la tine e cald...la mine sunt 17 grade si nu vreau sa dau drumul la centrala de nebuna ce sunt...Imi place asa.Nu prea mi place dimineata, de aia nici nu m-am cantarit de cateva zile, nu mi vine... [soricel] Cum a iesit supa de linte?Vreau sa fac si eu spanac, mi-ai facut super pofta.

Pastele le poti face si cu fructoza, vanilie si branza si iaurt 0%, sunt tare bune.Sau cu ciuperci si usturoi, calite in putin, putin ulei.Sau cu ceapa calita si rosii.

 

Ariel-mie mi spui de crescutul pe cantar???Maine ma cantaresc, dar eu vad pe mine, la ce muschi am nu cred ca mai pup sub 57...si cred ca nici nu mai vreau, imi place asa...Dar am avut si 58.5 , de mi s-a facut rau, in zilele alea de dupa concediu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

caress ..sar'na ca imi simti lipsa [flo2]  [pup] 
n-am mai scris ca am fost si n-am fost monti, la gustari in general nu is monti si azi si prinzu tot pe langa o fost. de citit v-am citit da nu am avut starea sa si scriu [zirea] 

la mine no news inseamna bad news..am o stare de amorteala psihica...o plouat ieri si azi aici (da stiu va asteptati sa ploua mereu k e UK [toanerele]..dar la mine nu ploua mereu)...is ca ursu...desi nu e frig afara.

azi la prinz am avut niste chestii faine..cumparate..da nemonti [masc] si ma gandeam cum sa le adaptez...le spune jalapenocheese...la forma arata ca niste mici..de fapt is varianta de brinza a fish fingers...pe juma de ardei jalapeno (is verzi si iuti putin)e pusa brinza dulce..si toata treaba asta e prajita intr-o crusta...[barfa] n-am nici cea mai mica idee cum au facut crusta aia ca brinza e din aia tartinabila deci nu merge facute bilute si date prin smac...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, daca faci sos de rosii ptr paste.

Pune si usturoi si busuioc.

 

Ani, eu am congelat sosul de paste in niste cutii in genul astora:

http://www.ziploc.ca/fr/products/containers/twist-n-loc.aspx

 

 

Am un coleg care congeleaza sosul in cutii de margarina.

La decongelat, las sosul peste noapte in frigider. Si apoi il pun la incalzit cu un pic de suc de rosii.

 

Uitati si un site cu meniuri Monti in romana.

http://www.dietamontignac.ro/retete-dieta-montignac?tid=21&title=&field_ingrediente_value=&=Aplic%C4%83

 

 

Pe maine,

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Claudia, scriu de acasa, inainte de a se trezi restul lumii si in timp ce imi savurez cafeaua. De cand ma stiu am fost matinala, si in restul zilei am timp maxim sa va citesc.

 

Carmen, eu fac spaghetele cu sos facut din dovlecel ras, ceapa, usturoi si rosii. Cum a zis si Cristina, musai trebuie condimentat cu busuioc si oregano. La final eu il blenduiesc sa nu se mai vada ce-i acolo. Si mai imi place o combinatie dar e cam de faza 2: somon afumat si usturoi, calite un pic in ulei si puse peste spaghete [pofticios]

 

Dana, sanatate si odihna linistita. Saptamana viitoare fac si eu humus ca mi-ai facut pofta.

 

Branduso, nu ziceam ca suntem cuminti? [haibat] Pe mine ma omoara frigul, ca nu imi vine sa iau chiar cizmele inca.

 

Ariel, dar tu de ce iei cazeinat? Ca nu mai stiu. Caress intr-adevar poate consuma mai utine proteine, dar noi omnivorii de ce sa avem nevoie de suplimente proteice? Numa intreb, sa nu te superi. Dar am ramas fixata dupa ce am citit studiul China, ca de fapt problema e ca mancam prea multe proteine.

 

Caress, ma bucur ca a iesit buna pizza. O prestez si eu saptamana viitoare de cina in careva zi. Nici eu nu vreau sa faca Stefi performanta, doar sa aiba o postura frumoasa, sa faca miscare, sa prinda ritm si indemanare.

 

Cristina, alea sunt niste pungi care se pun peste pahare de plastic? Nu stiu franceza deloc asa ca asta am inteles eu din poze [:I]

 

Dulcetico, si ce-ai gasit in frigider? Hai nu ne tine in suspans [8)]

 

Ieri am fost la aquagym si la sauna, a fost super. Mi-am incalzit bine oscioarele. Azi dimineata imi venea sa pup cantarul de prietenos ce era, sa vad daca e mentine pana luni.

 

Meniu azi:

MD: paine integrala cu pateu vegetal

P: salata cu salata verde, fasole boabe rosie si rosii

C: in functie de ce gateste mama

 

Si azi e vineri [pk]   si sper sa fie o zi usoara

 

Va pup [pup] [pup] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...