Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Carmencat sa repari rapid centrala sa nu raceasca fetita  [help]  offff, of

 

Caress as muri instantaneu la temperatura aia ... eu am acuma 23 grade si nu mi-e cald ... eu de la 24 in sus incep sa ma simt bine  [pk]

 

Si nu m-am oprit cu gatitul aici ... am pregatit pentru baieti si niste cartofi curatati si taiati in sferturi , pusi in cuptor pe hartie de copt si stropiti cu putin ulei de masline si condimente: busuioc, oregano, rozmarin

Si le fac si orez fiert in lapte de cocos ... oare noi nu avem voie orez d'asta ???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ariel, cu apa faci cazeinatul???Brr, nu e bun deloc...fa l si tu cu lapte degresat si dulceata, cu branza de vaci degresata si esenta de lamaie, de vanilie, sos de fructe de padure...si pune si o lingura de tarate ,sa fie si ceva carbo, ca si de aia ai nevoie dupa sala.Doamne, fac niste budincute din pudra aia de te lingi pe degete...cum sa l faci doar cu apa?? [soricel] In curand trebuie sa comand din nou, ca l-am impartit cu instructoarea mea de la sala.Eu ma abtin, imi place atat de mult ca as manca de 3 ori/zi, pe post de desert!

 

Andanii, n-ai slabit zilele astea??Nu pot sa cred...Suna tare bine prajiturica ta cu mere, o sa o incerc si eu.

Si o sa mi fac si dovleac copt, clar.Prea are multe calitati!:))

Si mie imi e pofta de orez cu lapte.Laptele de cocos e sigur de F2, dar eu chiar as incerca.Cum il faci, folosesti laptele ca atare sau il mai diluezi.Orezul clar va fi basmati, din ala la punga perforata, e singurul pe care il pot manca.Cel la kg nu fierbe ca lumea nici la oala sub presiune...

 

Ninha, hai sa nu exageram cu salata aia cu dovleac.Sa zicem mersi daca avem voie sa l mancam copt, cu fructoza si scortisoara [pk] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am pus orez basmati si am pus laptele de cocos (defapt e pasta ... asa era in conserva ce o aveam eu  si am adaugat apa ... nu stiu exact cat .... putina fructoza si gata .... 

tocmai mi s-a prins putin , dar vad ca nu miroase inca ars ... sper sa nu am reclamatii ... baietii isi pun gem peste  [pk]  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi mananc eu orez basmatic cu lapte de cocos [barfa] ultima portie de curry

puisoaro nu am avut abateri mari , dar au fost...laptele de dimi ,vreo 2 patratele de cioco de lapte si o patiserie..in 3 zile  [smulgpar]

 

 

 

 

Meniu azi:

md: pahar lapte (unu nepermis da bun tare [batcap] )

G: banana, energizant

P: orez basmati+curry

G: para

C: aici e aici...ma duc la compras si sa vad ce-mi face cu ochiul [:D]

 

mi-am adus aminte..ninha n-am facut niciodata cornulete ca de fel nu-mi plac..doara saratele..insa tin minte ca o pus careva reteta de aluat fraged...pe ala poti sa-l folosesti sigur la cornulete...daca nu il posteaza o fata pana deseara o sa-l postez io...sa nu mai mananci prostii de cornulete cu zahar [soricel]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

caress chiar ca arata super bine prajiturile de pe site ul ce l-ai pus  [pk]  [pk] da io nu ma pricep sa fac lucruri d'astea complicate  [batcap]  [batcap]

e buna tarta mea  [pk]

din orez am luat doua guri [fri]  ... e bun zic eu si copilul a decretat ca e super bun [biz] ... lui i-am pus peste un strat de fulgi de cocos si un motz de gem 

Acuma am papat pastrav la cuptor pe sare si ghiveci ... sunt full , pot sa merg la nani  [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, retetele de pe site-ul Alinei sunt super. Si explicate pe indelete, si cu poze frumoase.

 

Meniu ieri:

md: p. integrala cu humus + ardei +ceai negru;

g: mar, portocala

p: orez salbatic cu peste + iaurt 0%;

g: 1 bara Kellog;

c: salata de varza cu marar + omleta + ceva nepermis;

tarta cu mere de pe site-ul Alinei ( o buc. mica);

 

Meniu azi:

md: : p. integrala cu humus + rosii +ceai negru;

g: mar, para;

p: salata de varza cu marar + omleta + 1 felie p. integrala;

c: nu stiu ceva in oras ca e vineri seara

Iupii!!

 

Ani, am incercat sa iti arat niste cutiute cilindrice. [:)]

E drept ca firma asta vinde si pungi.

 

Caress, merci de atentionare.

 

Incerc sa ma gandesc la meniul ptr sapt. viitoare, sa vedem ce mai inventez.

 

O zi buna,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caress mi-ai dat de lucru  [soricel]  [soricel]  tot studiez retete de atunci , cu o repriza de somn binenteles  [biz]

haha ... uite cam asta am facut eu , dar nu am pus unt si am pus si putina tarate in loc sa pun nuca .... http://alinaretetedietetice.blogspot.ro/2013/04/tort-cu-mere.html

reteta mea a fost inventata pe loc  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...