Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

'neata fetele,

 

Executat cumparaturile ptr sapt. viitoare.

Ptr sapt. viitoare am in plan: curry de pui cu orez normal ptr ceilalti din casa, cu fasole verde la aburi ptr mine, supa crema de conopida, tocanita de ciuperci.

http://alinaretetedietetice.blogspot.ca/2010/02/tocanita-cu-carne-si-ciuperci.html

 

Si intr-o seara, peste la cuptor.

La desert: brownies Monti, muffins cu cioco si portocale neMonti, clatite Monti.

 

We placut,

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

puisoaro si eu am in plan briosele dulci azi [:D] o sa le fac cu niste brinza de veci(care aici e cam iaurtoasa) si daca e prea moale umplutura o sa mai pun niste brinza philadelphia [biz]

si mi-am luat azi carne  tocata de vita si curcan...si ardei grasi rosii si portocalii sa imi fac umpluti. o sa pun quinoa, ceapa, morcov si ierburi. maine is in program sa ii fac..

 

azi o sa fac pizza de pe site-ul alinei pe care o tot lauda caress o sa pun umplutura asa: rosii taiate din conserva...; mozarella, salam taranesc, ceapa, masline verzi si o sa mai pun ceva brinza de mai am prin frigi

 

meniu:

Md: pahar lapte de orez, banana, un foietaj

G: n-am avut

P: legume la tigaie (fasole verde,ardei rosu, bostanel, vanata, rosii chery -am gasit un mix nou inghetat [pk] ) , pulpa de pui, salata verde si vreo 6 masline gigant verzi [viki] 

 G: capucino 

C: pizza cel mai probabil [mata]

 

ninha mi-am amintit .uite reteta de la aluatul fraged e pusa de caress reteta http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/147180-montignac-193-stil-de-viata-nu-dieta/page-59

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AM fost super mega harnica [pk] ... am gatit asa: 

- snitzele din piept de pui la cuptor date prin ou, branza , seminte 

- broccoli gratinat la cuptor (ou+iaurt+branza rasa)

- mazare cu marar ... am ingrosat cu faina de naut si lapte

- salata de ardei capia copti

- tarta cu mere si pere ... am pus blat doar din oua cu faina de migdale ... nu am pus nici un indulcitor nici macar fructoza ... arata bine, nu am gustat-o inca ... o sa pun si poza 

- gratar din piept de pui 

maine clar nu gatesc  [biz] ... io sper ca si pe luni o sa am papa macar pentru pranz  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

meniul meu de azi a fost asa :

md.  tarate cu iaurt .... cafea cu lapte 

g. putin peste copt pe sare

inca o cafea cu lapte

pr. broccoli gratinat cu ardei iute murat

g. - 

ci. peste copt pe sare cu ardei copti 

si acuma inca o cafea cu lapte .... ma simt super mega obosita si se necesita supliment de cafea 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caress eu nu am luat niciodata paste d-alea ce spui tu ... mung ....  [fri]  mi-era teama ca nu o sa-mi placa .... si-s destul de scumputze .... m-am rezumat la pastele integrale cu sos de rosii si gata ... oricum nu-s fan paste fainoase 

Hmmm [il]  ....si aici azi a fost frumos afara .... super fain, am stat si eu pe balansoar pe terasa azi 

 

Puisorule o sa incerc si eu maioneza din avocado ... si pe ce ai pus-o ????  ...

Uoffff si mie mi-e dor de scoici ... am vazut la auchan dar oare cat sunt de proaspete acolo ????  [help]

 

Brandusik dupa ce faci pizza sa ne pui si noua o poza cu ea te rog .. [flo2]

 

Claudia ioiii ce bine arata saramura de peste ... niciodata nu am facut ... mi se pare complicat  [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne Andanii, zici ca astepti 10 musafiri, cum sa iti ajunga doar pana luni tot ce ai gatit???Si eu m-am apucat sa fac tarta, cu crema de vanilie, pe care am branzit-o cu mult succes...greu se mai face [batcap] [batcap] [batcap] Asta e, asa ramane, branzita...nu mai am smantana sa fac alta.De fapt ma cam asteptam, am facut dupa o reteta cu oua intregi, n-am mai incercat-o niciodata...iar albusul se coaguleaza intr o secunda.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brindu, daca faci pizza sa coci bine blatul inainte sa pui ingredientele, si sa scurgi foarte bine dovleceii.Ii lasi cu sare macar 15 minute sa si lase toata apa din ei, altfel nu ti iese crocant.Nu face ca mine...Bine, a iesit minunata, dar nu era ceea ce trebuia sa fie.

Asa arata inainte de a o baga a doua oara la cuptor.

post-79951-0-63912100-1380988913_thumb.jpg

 

Am facut un sos de zmeura pentru tarta, l-am pus deasupra, de aratat arata bine...dar aspectul ala de crema branzita ma scoate din sarite...E la frigider acum, cand o scot o si pozez, ca de frumoasa e tare frumoasa.:)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] [:-)))] [:-)))] Asta cam asa e...Cea pe care am facut o duminica era muuult mai buna!!!

 

Deci tarta mare, care e doar cu vanilie:

 

post-79951-0-87302800-1380991658_thumb.jpg

 

Si pentru ca aluatul a fost in exces, am facut si 12 minitarte.Crema de vanilie mai era mult prea putina,asa incat am facut crema de ciocolata cu alune-un fel de Nutella, si am combinat cremele si sosul de zmeura.Aluatul e ingrozitor de gras pentru gustul meu, daca nu mi sare ficatul in aer de la minitarte, e mare lucru.De bune sunt bune, am gustat una-racita fortat la congelator, a doua nu mi mai trebuie,,,Aluatul e luat tot de pe Culinar, 125 g unt, 125 g mascarpone, 25o de g de faina Monti.500 cred ca trebuia sa pun la atata grasime...Nu vi-l recomand! [viki]

post-79951-0-18861300-1380991633_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Scoicile sint fara carapace ,vidate si momentan dezghetate si lasate pe raft in frigider. Nu le-am facut inca ,pt ca la prinz l-am dus pe minunat la tuns si am micat la repezeala.

Azi:

MD-3 wasa cu salata de vinete

G-strugure ,2 prune

P- vinete cu rosie si ementhaler,tarta ,caise uscate ,migdale

G caise uscate,strugure

C-rosit si ementhaler,tarta

Am pus fructele in vas de yena si intr-o tava de tefal si peste ele am pus 6 albusuri battue spuma ,galbenusurile cu indulcitor stevia,5 linguri tarite,1 lingura faina integral de griu,coaja rasa de lamiie,bicarbonat de sodium stins cu lamiie ,esenta de rom,2 linguri ulei.

Ca la un pandispan.

Am vrut sa iau faina de soia ,dar scria pe punga ca e din boabe prajite de soia. E normal sa fie prajite? 150 g era 9 lei. N-am mai folosit si-am zis sa va intreb. Tarite de psylium ,ca si pe asta am studiat-o o folositi in loc de tarite de ovaz.

Spuneti-mi va rog care-i utilitatea lor ,ca nu m-am decis daca sa le cumpar.

Iar am mincat mult si miine mergem la o petrecere ,afara pe malul unui lac. Sper sa fie vremea buna,ca e chef ,nu gluma.

Oau ce tarta!

Noapte buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...