Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Caress ha, ha, ha pai noi suntem trei in familie nu sunt singura [sap] si-apoi doi barbati mananca mai mult decat mine [buca] ... eu gatesc la fel pentru toata familia , nu am timp de separatisme ....

Si nu-ti imagina ca am facut o tona din fiecare ... snitzel dintr-un piept , gratar din alt piept , broccoli dintr-o bucata de 500 grame .... ardei copti vreo 10 bucati .... deci fa si tu un calcul [viki] ... tarta intr-o yena mica , deja a mcancat copilul jumatate din ea [ascuns] mazarea vreo 350 grame ....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dulcetica  nu stiu cum e faina de soia ... a mea deja e golita in cutie ... dar ma uit la naturisti si-ti spun ce scrie pe a mea  [alcool]

Mie sincer nu-mi plac taratele de psylium ... mi se pare ca se face ca un mucilagiu iaurtul daca pun d'alea in el  [ups]  oi fi eu cu capul ???

 

Vreau sa va spun ca aluatul meu de la tarta e absolut bestial .... si am pus doar oua si faina de migdale ... a intrat dulceata de la mere , nici nu e nevoie de zahar  [pk]  [pk]

Eu spun ca aluatul asta asa simplu putem sa-l folosim cu succes cu orice fel de fruct ... cum ai pus tu caress cu zmeura , cu o gelatina peste si gata ... super ... eu nu pun ulei, grasime de nici un fel , nimic absolut 

 

brandusik si eu prefer aluat normal de paine din faina integrala si pus pe el rosii si ciuperci , ardei , capere ... nu-mi trebuie nimic in plus pe pizza ... aluat crocant sa fie ... vorba ta , nu tocana  [toanerele]

 

merg ca incepe vocea romaniei  [am]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa va luminez...eu am facut papanasi fierti cu brinza folosind psylum...adik pus si ovaz si 2 linguri de psylum ...si da...dupa ce am fiert papanasii apa in care au fiert era ff mucoasa [:D]...

in rest nush la ce se poate folosi...dar leaga ff bine..ar merge facut si ceva galuste cu ea (bineinteles in combinatie cu tarate de ovaz)..dar musai trebe fierti separat de supa daca nu vreti sa va intindeti prin farfurie lichidul [flu]

gata am dat pizza la cuptor..sa vedem cum o iesi..nu am robot...asa ca am framantat de mana blatul...sper sa nu ma dezamageasca gustul ca am muncit ceva la blatul ala sa-l intind in tava ca era tare de la unt [papica]

 

briosele le-am lasat pe maine..ca o fost la cumparaturi si s-o vanturat vreo 2 ore prin bucatarie sa puna lucrurile la locul lor [poc] ...masa din bucatarie tot nu e libera [mariaj]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, acu' imi trag si eu sufletul. Azi zi de smotru si de modificat patul de sus al Alexiei, pus inca ceva scanduri sa nu cada din pat, ca e timpul sa invatam sa dormim si sus.

Mai am de intins doua masini de rufe dupa ce dau mancare la caini.

 

Meniul de azi (da, stiu... si azi m-am omorat mancand...)

-cafea cu cofeina

MD: 2 feliute de muschi file cu juma' de rosie

P: supa-crema de linte, putina friptura de curcan

G:1 ciocolatica sly

C: putina mamaliguta de tarate de ovaz cu telemea de vaca si smantana

 

Am gasit forme de tarte de silicon individuale la ikea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andani am facut dupa reteta asta http://alinaretetedietetice.blogspot.de/2013/07/pizza-mea-preferata.html

 tanti asta spune de unt..(iese un fel de aluat fraged)...ma gandesc ca ar fi fost ok cu mai putin (around 75g)..dar pe de alta parte nu se lega...

 

acum am facut-o cu ceva  muschi taranesc/salam slab polonez....care NU ARE ZAHAR..nush cum de l-am gasit..am observat insa ca produsele de carne care au porc e mult mai frecvent sa gasesc fara zahar in ele..decat cele mai slabe (curcan , pui)unde toate au zahar sau zaharuri nashpa in ele;

am mai pus: mozarela, ceapa, masline verzi,si niste cascvala...am uitat sa iau ciuperci..deci fara ele de data asta

 

 

deci acu am facut asa...dar data viitoare am in plan sa fac una numai cu sos de rosii si mozarela si cascaval...sa vedem cum o fi

 

carmen...hai ca ai mancat..macar nu ai avut cafea+cafea...daca cresti putin "doza" (de  mancare) cred ca esti ok dupa..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...