Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Ce zi plina ati avut, si pe forum si in bucatarie, in masina de spalat, intre haine [:-)))] ...

Eu am avut o zi asa si asa; dupa cutremurul de dimineata, mi-am revenit greu... apoi m-a palit o durere de gat cumplita, mancarine si sacaiala... [fri] ; am mers la sat o fuga si am mai smuls niste uscaturi de prin gradina, am cules ultimele mere si tare bine a mai fost in leagan scaldata de soare.... de-as avea o mica casuta acolo... nici frica de cutremur nu mi-ar mai fi! [ph34r]

 

Am prestat doar o tarta cu prune, am mancat un mic la tigaie si saramura de peste... in rest bagat la greu propolis, aspirina naturala, si niste nurofen raceala si gripa! Imi trebuie niste albastru de metil...

 

Frumoase preparate ati facut, o pizza as manca si eu acum; Brandu mai ai? [flor] Vin la tine...

Trebuie sa fac niste lipii; mi-e pofta de zacusca maine dimineata! [:)]

 

O seara placuta!pe maine [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ceau, fetele!

 

Daaaa, Andanii, am facut pizza, nu puteam sa ratez. Mai intai am gresit aluatul si l-am facut cu tarate de grau, in loc de ovaz, asa ca am repetat numarul si prin urmare m-am ales cu doua feluri de pizza. cea mare si patrata e conform retetei, cu ovaz, cele mici si rotunde sunt cu tarate de grau. Pe ele am pus felii de telina, ardei, felii de rosie, mozzarela si cascaval + cate 3 oute de prepelita.

Blatul n-a iesit gras deloc, poate ptr ca am pus cam doua treimi din cantitatea de unt recomandata.

Mie mi s-au parut absolut minunate si delicioase, aluatul a iesit crocant si sfaramicios, un deliciu! arata incredibil de apetisant [yum] misrosea frumos si gustul era de pizza adevarata ( [barfa] chiar mai bun) Si jumatatii i-a placut, desi el a decretat ca e fan blat clasic. Cu toate astea a mancat mai mult ca mine. [soc]

 

La MD am mancat niste briose cu humus

P: o supa de curcan si pizza minunata.

C: o sa mananc una din pizzucele alea mici      

Printre ele, suc de lamaie, gustari de fructe si o patratica de ciocolata Lindt  85%.     

 

Ma simt inca foarte racita si ma doare tare ca nu pot iesi pe afara [:(]  m-am gandit sa profit de faptul ca m-a prins in we si sa stau in casa, poate imi trece mai repede. Sotziorul imi stoarce lamai pe banda rulanta si ma uit la Vocea Romaniei.

 

Cam asta e povestea mea de azi.

 

Caress, ti-ai revenit?

 

Carmen, chiar speli curtea cu detergent? de ce?

Claudia, chiar asa de rau a fost cutremurul? am auzit pe la stiri de el, aici nu s-a simtit nimic. Sper ca sunteti toti intregi. Mai am un pic de pizza ramasa, daca vrei ti-o cedez [:)]

post-91766-0-97501600-1381068390_thumb.jpg

post-91766-0-40610200-1381068401_thumb.jpg

post-91766-0-56805300-1381068414_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

claudia... vino..mai am o treime din pizza [ups] ...am mancat eu jumate(ieri si azi) si   i-am dat  o felie babana si norei lu Andy

chiar a iesit f buna pizza...ma speriasem..chiar m-am gandit zi noapte ca ar fi trebuit sa o tai cand era calda ..ca ma gandeam ca o sa se transforme blatu in ceva tare si crocant..dar nu.. si-a pastrat elasticitatea blatul deci il recomand in totalitate [pk]

 

tre sa imi vina curand rusii, drept urmare imi vine sa bag in mine intr-una cate ceva...sa nu ma bateti daca o sa va spun ca tot beau lapte de orez [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

caress cred ca ti-am luat-o inainte [pk]  [soricel] 

am muffinsii la cuptor...prima tura si am si ardeii pe foc (intre timp mananc o felie de pizza) [buca]  [yum]  [xdulci]

 

[barfa] n-am nici cea mai mica idee cum face cerulina crema aia de cacao ca a mea nici gand sa arate asa vascoasa si mereu pun mai multa faine de migadale decat scrie in reteta...si chiar si asa a mea e ff lichida

 

briosa mea

post-87792-0-75623800-1381084855_thumb.jpg

si aici ..scectiune (hasurata de dintii mei [:D]

post-87792-0-25613600-1381085115_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

brandusik, mare dreptate ai, si sa stii ca chiar imi iau uneori cate un we mai liber asa... nu de tot, dar incerc sa mai exist si eu printre atatea obligatii si trebuie si iar trebuie. Chiar ma intreb uneori eu unde mai sunt in tot amalgamul asta numit viata. 

ninha, acum toamna, o spal o data pe saptamana cu detergent si frecata cu peria, vara o data pe zi, sau daca chiar nu am si nu am timp, o data la doua zile. Iarna e mai greu cu spalatul, ca inchidem apa din curte si scoatem furtunul, dar cand nu se mai poate si nu se mai poate car galeti de apa din casa si tot o spal. De ce? Pai am doi caini, mari. Ciobanesti carpatini, adica Zara, fetita care are 6 ani jumate, are 72 cm la greaban si vreo... 40 de kile ca e cam slabuta (zic slabuta pe bune, nu fac misto), baietelul, Joc, face 5 luni pe 14 oct si deja are 58cm la greaban (masurat azi) si vreo 30 de kile. Ai idee cat pp si kk fac astia doi??? Si mirosul nu se duce daca dau numai cu apa... musai detergent parfumat si frecat cu peria... Si cand ma gandesc ca unii dau bani sa faca fitness si eu am diverse modalitati gratis...

 

M-am vazut cu caress, cand intra o sa puna ea poze cu briosele. Au iesit minunate.

 

Uitam sa pun meniul de azi.

-cafea cu cofeina

MD: ness fara cofeina

P: putina pastrama de oaie (am luat de la o macelarie turceasca, minunata, absolut minunata, dar eu mananc cam fara sare, asa ca mi-am facut norma de sare pe urmatorii 3 ani cu siguranta)

G: 2 briose cu inghetata

C: friptura de curcan, 1 briosa, 1 pahar vin

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intru brusc in subiect!Fetelor, voi stiti cum arata Carmen????????Am pus 2 poze pe share, intrati si va minunati si voi, ca eu m-am socat.Si a slabit asa de frumos, e plina de muschiuleti, e tonifiata, arata super-cred ca de la fitnessul cotidian, ca altfel nu mi explic!!!

 

Brindusik, sigur mi-ai luat o inainte, ca eu la 9.30 abia am ajuns acasa...Am facut niste humus si acum fac clatite cu cascaval.Si cateva cu Nutella Monti.Altceva nu fac, am ce manca maine...Visam sa fac si gem de prune, dar mi-a trecut...nu stiu cand le fac ca in cursul saptamanii sunt numai pe fuga...

 

Ninha, ce reteta de blat ati folosit?poate merge si la tarta, ca aia a mea nu e ce trebuie, clar...

 

Carmen, o sa pun si briosele, dar pozele cu tine erau importante.Sa intri si tu sa te vezi!:))))

 

Eu cu meniul de azi nu prea stiu de unde sa incep...de azi noapte, de azi dimineata...?

MD BRANZA, TON, CEAPA ROSIE

G 1 MAR-cand m-am trezit

P -la Carmen-16.30-supa de linte, spanac cu ou, 2 felii de paine integrala, 2 briose cu inghetata.

C 400 ml lapte covasit-baut pe drum

1 lingura de humus cu un castravete mic-doar l-am gustat

2 clatite cu cascaval, 2 cu Nutella

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...