Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aoleu cat ati scris, mi-a luat 2 zile sa va citesc!

 

PUISORUL felicitari pentru scadere!

 

Eu sambata am mancat pizza, la noi nu prea trece WE fara pizza, eu il fac simplu, fara ou si unt, iese foarte bun, ce am descoperit in ultimul timp e sa nu mai pun mozarella, ca se cam aposeste, pun amestec de branza de la hochland si iese super!

 

Eu mananc conform, dar sunt intr-un blocaj psihic cred, ca rezultate nu prea vad, adevarul e ca nu fac sport, doar patinez nitel cand ma duc cu fiu-meu la antrenament, dar nu se pune.

 

Meniul de azi:

- budinca de avocado cu banana si cacao, cafea

- iaurt cu tarate de ovaz si seminte de chia (sper sa se potriveasca si sa fie monti, parca pe aici am vazut papica asta)

- pastrav afumat (de la lidl, foarte, foarte bun), cascaval, rosii, ardei

- seminte crude (caju si seminte de floarea soarelui).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata montigirls  [pl]  va doresc o zi conforma 

puisorule wawww,  superrrr ai slabit ... felicitari ...  da roade cumintenia  [sap]

brandusik dar de ce pui unt in aluatul de pizza ... de ce nu faci aluat de paine normal.... eu pun doar faina cu tarate, drojdie , apa si atat  [artif]

caress ai incercat sa faci aluat de tarta asa cum am facut eu zilele trecute ?? ... doar ou cu faina de migdale ? ... e incredibil de buna , si cu fructe e perfecta si de dulce chiar daca nu pui zahar in compozitie deloc  [buca]

 

carmencat arati super, super ... imi place mult cum ai slabit  [i]

dulcetica sunt sigura ca nu e prapadul chiar asa de mare  [am]  ia spune ce ai papat ???

meniul de ieri suna cam asa :

md. tarate de ovaz cu iaurt + cafea cu lapte

g. tarta cu mere

pr. ghiveci de legume cu o felie de paine integrala

g. cafea cu lapte si tarta cu mere 

ci. snitzele de pui cu ardei copti

extra gustarepe la 21.30 seara ... o cana de lapte cald 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Child asa spun si eu ca e cel mai bun blat asa simplu ... eu nu stiu de ce se complica fetele cu unt, oua , chestii cand se poate face pur si simplu faina cu apa  [ups]

Ooo  daaaa, am fost racita cobza , acuma-s mai bine, am venit la lucru ... dar acuma-s cu rusii pe cap , ma dor toate cele , burta, cap, spate ... off viatza mea , nu putea sa vina saptamana trecuta daca tot am fost acasa si-am dormit non stop  [smulgpar]  [smulgpar]

 

brandusik si io-s ca tine ... mi-e foame de lup cand sunt bolnava  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, am intrat sa va salut si sa zic ca stationez saptamana asta!

Am o stare tare aiurea, am trait cosmarul vietii mele; am mers cu Ioana dim sa ii fac un set complet de analize, sa le am ca vom merge sapt viitoare la un medic la Bucuresti, cu problema de la degete....

 

I-a luat sange si a lesinat, cazand cu capul de ciment; se ridicase bine, o imbracasem de plecare si ma imbracam si eu... nu am avut cum sa o prind... a fost cel mai cumplit moment, nu cred ca pot uita imaginea si momentele de groaza pana s-a trezit! s-a lovita la gura si la ochi - cu vanataie si edem umflat, din fericire nu si la cap...a fost groaznic... e tare greu sa fii parinte  sa iti  vezi copilul fara suflare! [:(]

Imi pare rau ca va intristez, insa simteam nevoia sa ma descarc cumva... 

Sunt racita cobza, copilul e bine acum, insa e speriata si nu mai vrea sa auda de luat analize...ufff... zi proasta clar!

O zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, da, e foarte bun pastravul afumat de la Lidl. Poate daca reduci carbii, apar mai repede efecte.

 

Claudia, of saracuta de ea. Cred ca te-ai speriat foarte tare. Eu zic sa incerci acum sa nu va aratati asa traumatizati de eveniment, sa nu ramana ea speriata de recoltat analize. Pt ca sigur va mai fi nevoie de analize si e pacat.

 

Carmen, se vede ca ai slabit mult, dar dupa mine, inca mai ai un pic [flo2]

 

Eu cred ca am slabit pt ca am reduc carbohidratii foarte mult. In doua saptamani am mancat o data spaghete, taiteii din supa si cred ca vreo 8 felii de paine integrala. Atat. La mine sigur asta functioneaza.

 

Meniu ieri:

MD: salata de broccoli si conopida, pastrav afumat

P: supa cu taitei, friptura de porc cu varza calita

C: o bomboana de ciocolata de la fiica-mea [:I]

 

Azi:

MD: branza de vaci, ardei

P: piept de pui la gratar cu ciuperci sotate

C: friptura de porc cu varza calita

 

Pupici [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...