Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Claudia, imi pare tare rau de ce a patit copilul... Doamne, nici nu vreau sa imi imaginez... sanatate multa!

Andanii, mersi de felicitari, sa treaca repede si usor perioada asta si sa fii bine

Puisorule, acum am 62 de kile, targetul initial este la 55, sa ajung eu acolo si mai vad...

Caress, poate pui pozutele cu briosele, sa scriu si reteta, cat mi-o mai aduc aminte

 

Meniul de azi:

-cafea cu cofeina

MD: 2 briose cu 1 pahar kefir

P: 2 frigarui micute, salata de rosii

C: spanac cu ou

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

PUISORUL pai eu nu prea mananc carbohidrati, azi ce mi-am propus tarate de ovaz, dar altfel chiar nu mananc, eventual trebuie s reduc din lactate, de alea mananc mult.

 

Of CLAUDIA, ce sperietura trebuie sa fi tras...eu nu mai eram buna de nimic in locul tau. Sanatate multa...incercati sa va jucati de-a doctorul, poate-i mai trece din sperietura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Child,eu cred ca excelez cu brinza si asta ar trebui s-o mai tai ,ca aproape nu maninc, carbohidrati.

Andanii ,mentionez ca am si mincat mult cantitativ si tare pe linga monti,dar nu m-am putut abtine:

-ciorba de peste ( dar avea orez si cartofi)am mincat un pic de zeama goala

-peste prajit ,dar avea pe el malai

-un pic de mamaliga cu brinza de burduf,pastrama de oaie si o gura cirnat

-una si jum brinzoaica calda, o nebunie; ma bucur ca s-au terminat ,ca ar mai fi intrat una.

Ajung acasa si maninc un strugure ,ca daca tot mincasem aiurea..... dupa care ma uit in frigider ,parca presimteam ceva si depistez niste ciocolata artizanala luata de la palma de Majorca si lasata ,ca nu o puteam minca ,nefiind monti. Am, terminat-o! Halal de mama care m-a facut!

Surpriza zilei de ieri a fost ca imi veneau niste blugi mititei( o mica exagerare ,evident) ,cu care nu m-am putut imbraca de vreo 2 ,3 ani. Dar inainte de a pleca, aveam 58.5kg. Ma sabotez singura. Cred ca a lasat cutremurul traume substantiale ,la nivel psihic.

Azi cuminte ,cel putin asa mi-am propus:

MD-tarta monti cu stevia

P -brinza de burduf cu o rosie

C- asemanator,dar nu stiu ce

Ma duc la aerobic.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia offff saracuta de ea .... va pup sa treaca sperietura de azi ... 

te rog sa nu te arunci pe nepermise azi din cauza de nervi si stres ... nu ajuta la nimic mancarea da ???  [flor]

 

Camencat te pup , multumesc ... spor la treburi azi  [artif]

 

puisorule daaaa, si eu functionez mai bine cand nu mananc carbohidrati [pk]  .... din pacate pentru mine zilele astea de boala nu au fost benefice ... am mancat miez de paine cand trebuia sa iau antibioticul si se simte  ... nu am slabit deloc  [ups]

chiar ma intreba o colega azi dimineata cat am slabit .... spune ca ea cand e bolnava slabeste doua trei kilograme ... io nimic  [help]

 

dulcetica sa-ti fie de bine rasfatul ... de azi pe cai da ???? 

pai daca iti sunt buni blugii nepurtati trei ani de zile inseamna ca esti pe calea cea buna zic eu  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

child si eu cochetez sa reduc si lactatele ... dar nu pot sa reduc laptele deloc , branza am redus-o dar laptele nu pot si basta  [ascuns]

 

S-a terminat mancarica facuta sambata  ... a mai ramas pentru copil pentru pranz mazare si gata e totul .... azi trebuie sa gatesc ... nu prea stiu ce sa fac , sunt in pana completa de idei  [buca]  [buca]  [buca]  [buca]  [buca]  [buca]  [buca]

 

meniul de azi o sa-l pun maine pentru ca nu stiu inca ce mananc diseara  [ping1]  [ping1]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello monti girls!Eu am inceput ziua direct cu pranzul, humus cu wasa si ardei copti,.Pana la 12 am avut treaba, am tot baut cafele, am fost la o deplasare asa ca MD o sa l iau acum.

 

Claudia, imi pare rau, sper sa nu se fi speriat prea tare fetita...desi, lovita la gurita, ochi umflat, nu suna prea bine...Mititica...

 

Carmen, pozele cu briosele tale;

post-79951-0-21818900-1381145971_thumb.jpg

post-79951-0-18073300-1381146000_thumb.jpg

Foarte bune, mai ales combinate cu inghetata de pepene galben, care apropo, numai conforma nu cred ca e, desi e cu fructoza... [ups]

 

Andanii, spor la gatit si inspiratie maxima! Fa si tu o pizza, ca se face repede.

Aluatul tau cu migdale e mai mult de turnat deasupra, nu poate fi umplut,nu?Adica il pot coace separat si umple cu crema de vanilie?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caress mie-mi trebuie mancare pentru maine sa aduc la lucru si sa las la copil acasa ceva gatit  [alcool] pentru pranz cand ajunge acasa de la scoala ... in seara asta ma descurc eu sa mananc ceva rapid ... 

Cred ca e ok aluatul meu de umplut cu crema ... sa se ruleze nu ??? ...... il faci subtire si daca-l rulezi imediat cald fiind cred ca e ok  [acor] mama mea asa parca facea cand facea rulada .... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de poze! Acu' reteta, pana nu o uit:

-partea lichida: 3 oua, 450ml kefir, esenta vanilie, lamaie, rom

-partea solida: 4 linguri de faina monti (faina integrala cu tarate de ovaz rasnite 50:50 in grame), 150 g faina de migdale, 3 linguri mai scuturate de pudra de roscove, 1 praf  de copt.

Cand le-am pus in forme le-a infipt caress cate o bucatica de ciocolata

 

Apropos, eu sunt convinsa ca inghetata aia e conforma. Chiar crezi tu ca s-a deranjat cineva sa ii puna pepene galben de-adevaratelea? Si numai mirosul nu vad de ce nu ar fi conform...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmencat am si eu pudra de roscove si nu stiam la ce sa o folosesc 

 

OOoo daaaa ... eurile sunt conforme ???  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Caress pai atunci nu vad de ce nu ar fi ok .... faci blatul din mai multe oua , vreo 5 zic eu ... cu 5-6 linguri de faina de migdale si iese ok  [pk]  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...