Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

O alta zi minunata. Inutil sa zic ca sunt franta si am si febra musculara, nu stiu de la ce, ca la sala nu merg. Nu mai scap de tuse, devine din ce in ce mai enervanta.

Mancarea aproape s-a terminat, nu mai e nici macar de o portie intreaga din fiecare, asa ca am pe aragaz o ciorbita de aripi de curcan si la cuptor niste pui cu ciuperci.

Am cumparat niste branza de vaci din aia foarte, foarte fina si cremoasa de la Lacteea. Ce sa fac cu ea?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragelor.

Carmen, branza e degresata sau nu?Poti sa faci un pui de cheesecake , pe blat din asta din care am facut eu pizza.Sau o mananci la MD, fie cu dulceata dietetica, fie frecata cu marar,ardei, boia .si cu wasa.

 

Eu am reusit sa curat cele 5 kg de prune si fac gem.Cat dureaza, stie cineva?

 

Dulcetica, bravo,asa te vreau.Si daca te face sa te simti mai bine, si eu am febra.Rau...Azi m-am tarat.efectiv...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Dana, laptele la delactozat e perfect monti. E varianta ideala doar ca pana sa apara la Lidl era foarte scump. Super ideea cu vinetele. Le fac si eu in weekend cred.

 

Caress, dureaza mult prea mult [:-)))] Serios ca trebuie fiert foarte bine, altfel nu sta. Anul asta nu a avut rabdare suficienta mama, asa ca deja mucegaieste :(

 

Carmen, branza aia e buna de MD, in combinatie dulce sau sarata, cum iti place. Sau mai este o reteta pe culinar de clatite cu branza de vaci si fulgi de ovaz pe care poti sa o faci pt Alexia.

 

Eu din pacate iar nu pot merge la sport pt ca luni mi-am excizat o alunita. Am devenit obsedata dupa cazul Monicai si cum am doua prietene dermatoloage si multe alunite, am tot fost la verificat. Si mi-au descoperit una care cam crestea asa ca am scos-o. Acum astept rezultatul la histopatologic. Deci fara sport doua saptamani [fri]

 

Meniu ieri:

MD: omleta, gogosar

P: briose sarate, kefir

G: o portie mica de ciorba de tarhon

C: tocanita de pui cu paine integrala

 

Si evident ca m-a pedepsit cantarul pt painea de aseara [V] 

Deja am luat MD: cafea si briosele cu cocos. Mai departe nu stiu, dar sper sa fie conform.

 

O zi usoara [pup] [pup] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Carmen, branza asta o prefer si eu... si o fac in doua variante: var. sarata: branza, marar, ceapa, boia iute - frecata bine si mancata cu ardei! si var. dulce: suc de 1-2  portocale, branza, vanilie  - frecate bine si apoi pui o lingura rasa de psyllium si lasi la frigider juma de ora - iese o budinca super buna! [:)] PS: uitasem si de papanashi fierti...

 

Meniu ieri:

d: cascaval si rosie

g: mere mici din copac de la sat+2 nuci crude

p: telemea, masline, rosie

g: 2 patratele de cioco 85%

c: ciorba de vita si 2 briose sarate

 

Azi fac ardei umpluti cu carne de gaina si tarate de ovaz! [:)]

 

O zi frumoasa!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Puisorul, a mai facut mama cateva borcane, fara zahar, fara fructoza, doar cu gelfix,inainte sa plec eu la mare, asa , de consum rapid.Ala a tinut perfect.Eu l-am fiert doua ore, si am pus fructoza cu gelatina-f putina, 250 g la toate prunele-ei zic 500 la 1 kg de fructe.L am turnat clocotit in borcane si o sa il tin la rece, sper sa tina macar pana in ianuarie.Au iesit 9 borcane, sper sa nu fermenteza...

 

Eu am o oboseala incredibila, as dormi intr-una, plus oboseala musculara care a atins cote alarmante...Nici macar nu e febra, e un fel de epuizare... [soricel] La cabinet e foarte frig dimineata, se ajunge la 19-20 de grade abia spre 2-3, drept pentru care as manca din ora in ora...am un sentiment de deja vu, asa am facut si anul trecut de am ajuns in cateva luni la 63 de kg [batcap] [batcap] [batcap] Macar acum mananc ce trebuie si nu covrigi si pateuri...sa speram ca va functiona.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma uit pe meniurile multora dintre voi si nu pot sa inteleg cum puteti trai fara carbohidrati...Si ma uit ca din ce mi-am pregatit pentru astazi, si de fapt pentru fiecare zi, eu nu am o masa, una macar, fara carbo din cereale...Daca ma apuc sa socotesc, cred ca ma duc spre 35-40 % din ceea ce mananc.O fi in regula...?

 

Meniu azi:

MD clasic, cu 2 linguri de tarate

G-putina gutuie

P supa de rosii cu galuste cu naut, o bucata mica de pizza, cu aluat

G-1 baton cu fructe si cereale (tot tarate de ovaz)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! [cit]

Puishor, tinem pumnii sa fie o alunita binevoitoare [pup]

Te-ai uitat pe ingrediente la laptele fara lactoza? am auzit ca e foarte dulce, oare nu contine ceva zahar?

Meniul de ieri:

MD: pizza mica (m-a certat Brindu ca sunt perversa, nu mai zic pizzulica)

P: o salata cam aerisita cu multa salata verde si putin ton

asa ca dupa ea m-a apucat o foame coplesitoare, drept ptr care:

C: niste saleuri cu branza, din-alea ambalate si o ciocolatica mica cu orez expandat [batcap] [batcap] [batcap] [batcap] [batcap] [batcap] [batcap] [batcap] [batcap] [batcap] [batcap] [batcap]

 

asta pe la 4-5. dupa care n-am mai mancat nimic, ca ma durea capul si mi-era greata (poate de la sentimentul de vinovatie)

 

asa ca mi-am invatat lectia si azi o sa mananc un pranz consistent, ca sa nu se mai intample.

 

va pupicesc!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...