Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata montigirls  [pl]  

Va pup si va doresc o zi conforma cum nu ati mai avut pana acum  [sap]

ninha si eu am constatat ca in momentul in care vine frigul nu mai pot sa ma satur si sa rezist doar cu salate ... pur si simplu imi cere organismul mancare gatita care pare ca-mi tine mai bine de foamne  [buca]

caress eu daca as manca atatia carbohidrati nu as slabi nici un gram, eu slabesc doar cand mananc proteine si legume ... ti-am mai spus, fiecare organism reactioneaza altfel , mai cunsoc persoane ca si tine care slabesc fara nici o problema mancand carbohidrati ..... daca imi aduc bine aminte la inceputurile mele monti si eu slabeam mancand si carbo dar acuma deja nu mai merge , organismul a obosit, imbatranit si pur si simplu nu mai reactioneaza ... dar stagnez mancand de toate stil monti ceea ce e minunat pentru mine  [i]

Si eu mananc tarate de ovaz zilnic dimineata  [mai]  poate din cauza asta nu slabesc 

Si eu sunt super, mega, ultra obosita .... cred ca de la frig ni se trage .

De ce ai pus gelatina in magiunul de prune ???? mama mea nu pun nimic, nimic decat prunele si le fierbe foarteeeee mult  [ping1]  si e tareee bun si tine bine, eu mai am de anul trecut borcane [fum]

 

Puisorule tin pumnii sa fie totul bine cu alunita ... sa nu ne gandim la nimic rau  [flo]

Serios , e mult mai bun laptele fara lactoza ??? .... doamne, dar e asa de dulce .... nu imi place gustul deloc ..... chiar ar trebui sa ma uit pe el daca nu are zahar in el vorba lui ninha  [ventilator]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andanii, am pus gelatina pentru ca imi doream sa si dorm aseara..Normal trebuia bagat la cuptor si fiert 5-6 ore.Nu aveam acele ore, si nu le am pana in we, se stricau prunele pana atunci...

 

Azi e frig si urat, nu cred ca vedem soarele...brrr...urasc vremea asta!!!!!

Am luat aseara de la Plafar o punguta de covrigei cu tarate, de la Solaris parca, aveau doar faina integrala si tarate.Cred ca sunt conformi, probabil glucidici, dar sunt buni de rontait intre mese.Va rog sa apreciati ca nu i-am inceput, sunt acasa pe frigider.

 

In schimb aseara, dupa castronul cu supa de rosii mancat dupa ce am curatat prunele si le am pus la fiert, tot citind de branza de vaci a lui Carmen m-a apucat pofta de papanasi.Am facut reteta pe care o face Klara de obicei pentru papanasi prajiti, si i-am copt in cuptor.Initial aratau bestial, dar dupa ce i-am intors si i-am scos au ramas ca niste pancakes amarate, gustul de branza nu se simtea deloc, nu erau nici dulci...dar mi-am facut dambalua, am mancat cativa cu iaurt grecesc si gem de prune clocotit si care nici macar nu era gata.Sunt incorigibila!!!!!!!

post-79951-0-89639700-1381307404_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate Diana [flo2]  Esti scutita de conformitate [:)]

 

Dana, pai datorita lactozei nu e monti laptele. Deci ala delacozat e perfect. Acum nu stiu daca e indulcit sau nu pt ca nu am cercetat. oricum mie nu imi place. Bea tat care are intoleranta la lactoza.

 

Caress, vazusem si eu "cartofii" si mi-au placut. Dar sincer, cred ca doar se aseamana, la gust n-au nici o treaba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Child, sanatate multa..oribile sunt starile pe care ti le da o enterocolita urata.Azi reusesti sa mananci si altceva in afara de paine prajita?

 

Puisorul, eu o sa incerc, am niste condimente speciale pentru cartofi parjiti-pe care ma gandeam sa le arunc.Chiar daca nu sunt la fel, macar e o alta garnitura, o alta leguma...Mai schimbam.

Referitor la lapte, parca stabilisera ca de fapt proteinele din zer si nu lactoza ar fi responsabile de capacitatea insulinogena mare a lactatelor....Eu nu cred sincer ca ar fi mai bun cel fara lactoza, dupa cum nu cred  ca cel cu 0 % grasime e diferit cu mult de cel cu 1.8 sau 1.5.Nu e bun niciunul, dar din cand in cand sigur nu ne omoara.Nu folosesc lapte la deserturi lipidice niciodata, dar daca am pofta beau o cana cu wasa si gem, sau fac un orez cu lapte, o budinca cu tarate...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Dar iaurtul de ce-l folositi ,ca asta are mai mult zer? Eu dupa lapte nu ma omor ,dar iaurtul imi placea.

AziȘ

MD-cascaval cu rosie

G-mere

P-ciuperci,un ou,cascaval cu rosie

G-strugureC-ciuperci cu pui si smintina

Azi merg la sala si poate la alergat ,daca nu bate vintul.E o zi tare intunecata.

Child,sanatate!

Fetelor va pup si va doresc o zi perfecta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Child, sanatate; musai ia niste probiotice, enterol sau biotics, o sa iti treaca mai repede... trebuie refacuta flora! [:)]

 

Caress, eu am fiert dulceata de prune cam 4 ore...am lasat-o mai lichida, sa para a dulceata, nu gem... e delicioasa! O sa mai fac o tura zilele astea... [il]

Arata bine papanashii, dar zici ca s-au lasat dupa ce i-ai scos din cuptor???hmmm...is buni si fierti cu smantana si gem! [:)]

 

Oare "cartofii" aia seamana cu cartoful? [:-@]

 

Andanii, tu ce mai papi, ca nu ai mai scris nimic! [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...