Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Uitati, am gasit raspunsul de pe site ul oficial, tradus de Doina pe blogul ei:

Intrebarea 118/a: Lactoza este inactivata prin fermentarea laptelui? Este adevarat ca prin fermentarea laptelui, zerul se transforma in acid lactic iar acesta nu mai are efect asupra secretiei de insulina (sau efectul este neglijabil?)
Raspuns: Da, fermentarea transforma acidul lactic, dar acesta din urma nu are cu nimic de-a face cu insulina. Caci sunt proteinele din zer care sunt insulinogene iar fermentarea nu schimba nimic

 

http://doi4montignac.blogspot.ro/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Claudia ooo , ba daaaa, e fff bun Orzo ... dar eu l-am baut combinat cu lapte si la o ora tarzie  [fri]  [fri]  [fri]

Si eu fac biscuti in genul celor spuse de tine , ou cu nuca macinata, sau migdale sau nuca de cocos ... baietii mei sunt super incantati 

 

Caress sunt convinsa ca este superwoman Carmen  [il]  [il]

 

Camen da, intr-adevar ti-ar fi buna o sala langa ... eu cand duceam copilul la dans in loc sa stau degeaba pe coridoare mergeam in timpul ala la sala de fitnes ... ani de zile am facut chestia asta si a fost asa bineee .... de cand nu mai merge el la dans nu mai merg nici eu la sala  [batcap]  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor, e nasol rau, nu doresc nimanui, nu am avut asa ceva de ani de zile, chiar nici nu-mi amintesc sa fi avut asa ceva vreodata. Cred ca e vreun virus, ca nu cedeaza nici la imodium.

Doar paine prajta mananc, altceva nu-mi trebuie si mi-e frica sa pun gura pe altceva.

 

Mai cred ca am energii negative in casa, imi trebuie o pisica sa updateze energiile pe aici. Zilele trecute mi s-au stricat pe rand: telefonul, cablul de alimentare al tabletei, culminand ieri cu busirea laptopului (unde aveam articole importante la care lucram pentru conferinta de saptamana viitoare), dar cica nu e grav, se remediaza rapid.

Sper sa se termine cu avalansa asta de evenimente nefericite, ca saptamana viitoare plec in Olanda si trebuie sa fiu fresh.

 

Revin cand imi revin! Pa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata,

 

Da, si eu am gatit aseara, am facut supa crema de conopida.

 

Ani, tinem pumnii, o sa fie bine!!

 

Diana, sanatate! Asa e cand se strica ceva, vin toate.

Asa e cu pisica, imbunatateste atmosfera din casa.

 

Meniu azi:

md:lipii cu avocado, rosii, ceai negru;

g: para, c.felii de persica (din pachetelul mandrei de ieri);

p: s. verde cu de toate + frigarui + 1 lipie cu avocado+ 1. patrat brownies;

g: iaurt 0%;

c: supa crema de conopida + cioco neagra;

 

Carmen, eu citeam cand asteptam copiii la cursuri. Acum am lasat sarcina asta ptr tatal lor [:)]

Si mandra noastra face balet clasic de vreo 4 ani, ii place si ei si mie [:)]

 

 

O zi buna si conforma,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aiurea wonder women [:-)))] sa vii sa iti arat paianjenii care se muta de afara in casa cu familii si bagaje cu tot!

Aveam eboock-ul la mine, dar femeile alea de asteptau acolo generau niste decibeli, Doamne... fix la un cotet de gaini imi era gandul. Nu m-am putut concentra deloc, mai ales ca majoritatea cartilor pe eboock le am in engleza. Sotz nu vrea sa stea el acolo 2 ore, s-a uitat cu groaza si implorator la mine, ceva gen: plssssssss, plsssssss nu imi face asta!!! Nu rezist 2 ore aici!!!! Eh, gasesc eu ceva de facut sau cel putin le fac pe doamne sa comenteze in soapta [soricel]

child, ceai de menta ai incercat in loc de apa? hm... daca nu merge imodium, poate clasicul si vechiul furazolidon? uita-te pe prospect

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bunnn .... clar , paianjenii nu ii suport ... mi-e frica e mor de ei  [help]

Caress si eu am o pisica pe casa scarii ... de cateva zile seara de seara o aud cum plange si atunci i-am tot lasat papa intr-o craticioara ... vad ca doarme la mine pe presul din fatza usii ... habar nu am de unde a aparut si a cui este , cred ca e pierduta pentru ca e foarte frumoasa, are o blana impecabila, se vede ca a locuit in casa .... e d'aia albastru gri inchis cu par micut ... nu stiu cum ii spune speciei 

 

Am in cuptor acuma o tarta cu mere tot asa fara pic de dulce [biz]  si vreau sa fac una gen bounty .... fac blatul din oua cu nuca de cocos rasnita si peste vreau sa fac o glazura din pudra de roscove (are ig mic) ... fructoza si putin ulei ... am cautat pe net si fac o improvizatie ... va spun ce iese  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

update: cand am adaugat nuca de cocos rasnita s-a lasat tot albusul cu galbenusul , aproape ca o apa ... am turnat in tava ... e in cuptor ..... revin ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...