Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Dulce eu stiu ca e ig =35 

eu ma iau dupa tabelul asta .... http://www.dietamontignac.ro/tabel-indice-glicemic-complet

 

 

update la prajitura mea .... a iesit super ok blatul .... acuma astept sa se raceasca si fac glazura ... mi-e o pofta de dulce de mor  [batcap]  [batcap]  [batcap]

 

update la prajitura : ...  glazura : binenteles ca nu mai am fructoza deloc (si nu stiam of course) ... in loc de zahar am pus miere ca macar sa fie sanatos ... combinatia miere plus pudra de roscove un gust super ciudat ... sper sa o manance baietii mei ca mie nu-mi prea place  [batcap]

macar o ciocolata neagra sa topesc sa fi avut in casa ... dar nimic nimic  [fri]

am presarat niste cocos ras deasupra ... am gustat si chiar nu e rea deloc , nu se mai simte gustul ciudat al glazurii 

copilul a decretat ca "merge" ... adica e mancabila .... imediat vine si jumatatea si el sigur va spune ca-i super ... daca e dulce e bun oricum  [aerob]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

dulce e simplu de tot

5 oua batute si combinat cu 10 linguri de nuca de cocos rasnita .... poti sa pui si putina fructoza sa nu fie chiar asa nedulce ca a mea [batcap] ....copt pe hartie de copt

glazura ... am pus 3 linguri apa calda, 2 linguri ulei de arahide (doar asta aveam mai fara gust) 5 linguri pudra de roscove si doua lingurite miere ....

am presarat nuca de cocos [biz] ...

poza incerc imediat [fri] [fri] tableta a avut o buba si nu stiu daca reusesc

post-19177-0-36819500-1381342188_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu are cum sa iasa ca o crema de zahar ars daca nu are pic de zahar in ea ... si nici macar lapte ... e ca un pandispan cu gust de cocos 

Glazura are gust ciudat de la pudra de roscove combinata cu mierea .... daca tu topesti o ciocolata amaruie sigur iese buna ... sau daca faci fructoza cu cacao cred ca e mult mai buna 

Habar nu am cat a stat in cuptor ... am pus-o la 200 grade si am lasat-o pana arata bine  [alcool]  ... nu ma pricep la prajituri deci nu poti sa-mi ceri prea multe  [fri]  [fri]  [fri]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ,daca zici ca-i usor ,poate fac si eu. Am cumparat o punga . Mie mi se pare dulce la gust ,asa in starea in care e . Oare nu e indulcita?

Dar oare nu se poate monticiza o reteta de bomboane rafaelo?

Pe site-ul pus de tine vad smochine IG 35 si in alta parte am gasit IG45!?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu fac bomboane rafaello combinand cocos cu ricotta  [:-)))] ... fac niste bilute date prin nuca de cocos dupa .... nu e varianta cea mai buna dar tot e ceva cu cocos  [clo]

 

vezi ce scrie pe punga ... se poate sa fie cu zahar ... am dat si eu de variante cu zahar ... din Canada am primit cu zahar de exemplu 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

Andanii, arata bine tortuletul; mi se pare blatul destul de crescut; din pacate eu fac pas la asta ca are nuca de cocos; cam asa fac si eu blatul de alune sau nuca si apoi crema de mascarpone/frisca cu cacao/cioco topita! Foarte bun arata! [:)]

 

Eu in week am in plan o crema de zahar ars: smantana lichida diluata cu apa, oua, xilitol pentru caramelizare (max. 1 lingura), esenta portocale...sper sa iasa ok!

 

Meniul ieri:

d: 2 briose sarate

p: 2 briose sarate, budinca de branza dulce

g: 2 patratele de cioco 85%

c: ciorba vita, gratar pui cu salata de varza, guacamole gol (cate putin din fiecare)

Nu am avut chef aseara sa fac ardeii umpluti, asa ca azi am de treaba!

 

O zi frumoasa! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele! Am si eu o nedumerire asa de dimineata. Care e diferenta intre smantana lichida diluata/nediluata cu apa si laptele normal degresat/nedegresat?

Ca practic smantana aia e grasimea mai concentrata din lapte, nu e fermentata, nu are culturi de ciuperci deci nu ii transforma nimeni lactoza. De ce smantana e permisa si laptele nu in acest context.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...