Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

brindu, de duminica seara am branula asta, caci anterioara se fisurase. insa e montata pe vena de la partea anterioara a palmei, la incheietura, vena care e subtire si prapadita. am facut ditai hemoragia cand a montat-o si in prima faza a fost infundata branula. nici macar atunci nu mi-a bagat heparina, doar a spalat-o cu ser. heheeee! marfa rara heparina asta! nici macar pansament nu au la spital. am luat eu fasa elastica si era apreciata si ovationata :))) mi-a mai spalat-o branula si azi la pranz, acum seara nu a mai durut deloc administrarea si dupa ce am uns cu diclofenac gel s-a mai retras umflatura. trebuie sa mai reziste 3 ture si pe urma scap de ea!!! am observat ca intra mai usor lichidul daca fac putina "gimnastica" inainte. altfel e mana fffff rece

 

caress, ce bine arati!!!! woooow!

 

olimp, bine ai venit. am si uitat sa te salut, fiind prinsa cu vaicareala mea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[help]  [help] vai de tine ariel sa stii ca cea mai buna si "grasa" vena e cea de langa degetu mare de la mana..tine a la long..dar acu iti doresc sa reziste asta...e oribil ce branule au in spitale...adik is de proasta calitate..cand am avut nevoie de ele...3 saptamani imi schimbau la 2 zile branula care erau ff oribile si ca sa nu mai spun ca 3 sapt nu am dormit deloc ca imi era frica ca daca adorm deranjez branula [help]  [help]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ariel multumesc de primire si sanatate , refacere cat mai rapida..

 

apropo de branule si eu am aventuri cu ele , inclusiv acum la cezariana doua branule infundate si mi-a curs serul in tesut aveam o mana cat piciorul si tot eu am fost cea certata de asistente ..cica eu am infundat-o [batcap] ...de asta este..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

branulele mele nu au fost date de catre spital:). le-am luat eu de la farmacie, cu specificatia sa fie "roz". la fel, m-am dus la spital cu seringile mele, acele mele, leocoplastul meu, serul fiziologic si antibioticul meu. am avut ditai trusa medicala, in valoare de cca 400 ron :)) cam scumpa bolesnita asta...

 

daca aia e cea mai grasa vena, e clar! eu sunt avenoasa! abia o zaresc, "mica, slaba si putina" :)). am o vena mai grasa la incheietura cotului, insa e deja istorie, a fost ciuruita vineri. la dreapta nu le-am lasat eu sa-mi puna, ca nu mai puteam sa fac nimic si asa boscorodesc ca nu pot sa fac una, alta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ariel  si eu stau prost la capitolul vene...acum 4 ani am facut taratament cu antibiotic injectabil timp de 6 luni si vreau sa-ti spun ca aceasta perioada ..cu mici pauze am purtat branula cu mine ,eram ciuruita pe mana , brate ,te toate partile , dupa experienta in cauza am ramas cu vene proaste care se pare ca se sparg usor...trebuie sa mai treaca multa apa de Dunare sa se rafaca si ele..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! O zi horror si azi. In primul rand meniul, ca sa imi iau de o grija:

-cafea cu cofeina

MD: 3 feliute wasa goale

G: 1 piersica

P: o cutiuta stelute de branza lacteea 0.1% grasime

C: 2 crenvusti cu putin mustar conform (dijon)

G: 1 pahar vin

 

ariel, multa sanatate!

caress, arati minunat, asa arati tu de obicei, sa stii, eu ti-am zis ca daca te mai stradui mult te vei evapora pur si simplu!

 

Cred ca si pe noi ne paste un virus. A mica tuseste cu expectoratie. Am dat grintuss vreo 3 zile, nicio imbunatatire, am trecut pe erdomed. Azi cand am luat-o de la gradi era un pic calduta si bleguta, ajuns acasa, 38. Nu grav, bagat nurofen. Maine sta acasa cu bona, sa vad cum evolueaza. Asta asa de bun venit la gradi.

Eu la servici treaba rau, da' rau. Nici de pp nu am timp.

Acasa sunt la sezonul spalat. Spal, intind, strang, spal, intind, strang. Tocmai astept sa se termine o masina sa o intind, mai bag una pe care o intind maine dimi la 6. Si mai am, schimb toate asternuturile, spal husele din living... in fine, curatenia de toamna...

Mi-am propus sa pun si niste castraveti, ca sa ii pun trebuie sa ii cumpar, ca sa ii cumpar trebuie sa ajung la piata, ca sa ajung la piata trebuie sa plec la o ora rezonabila de la servici. Ha, ha. O gluma buna. Parca vad ca o sa cumpar gata facuti la borcanele (si o sa ma oftic, fireste). Vreau sa coc si niste ardei capia, candva, in timpul meu liber, nu stiu cand... Si niste vinete ar mai trebui. Si sa mai fac niste amestecuri de ciorba.

Imi trebuie concediu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'nseara, au plecat finii, am culcat copilu, facut baie si acu ma delectez cu mesajele voastre... 

multumesc de impresii despre Ioana; Brandu as vrea o solutie sa reusesc sa scot figurile din capusorul ei, problema e ca e adolescenta e din ce in ce mai precoce si generatia asta de copii sunt de neinvins; poate cine are adolescent imi poate spune cum procedeaza; sincer ne dovedeste pe amandoi, si eu ma consider o persoana puternica si rea...insa...hmmmm [fri]

Cred ca e un virus ceva acuma, ca am luat-o pe Ioana de la scoala cu durere de burta si greata... asa a tinut-o pana acum la culcare... vedem maine dimineata cum se prezinta!

 

Carmen, zile de concediu nu mai ai?

Nu vreau sa va zic ca am comis-o cu amandina si o lingura de piure! [soricel]  [batcap] o fost asa de bunnnnn... nu"s ce am, parca am luat-o razna; dar gata de maine sunt fata cuminte! am o stare bulimica de cand ne-am intors din concediu! [fri]

 

Noapte buna... pe dimineata! [usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

voi vb de zi nashpa?io cred ca mi-am pierdut sau mi s-a furat tableta! [zirea]  [zirea]  [q]  [q]   [soc]  [:(] ..ori am lasat-o pe dulap cand am fost in camera cu mese..ori mi-o intrat careva in birou si mi-o luat-o [mariaj]  [mariaj] ...ambele cazuri is oribile daca nu o gasesc maine [neand]  [q] [q]  [q]

 

claudia...la copii cel mai usor mod de a "educa" e de a refuza placeri inocente de-a lor cand le e lumea mai draga...cu improspatatul memoriei asupra anumitor scene anterioare

 

ariel...nu se vede vena aia grasuta...da o asistenta buna o gaseste si cu ochii inchisi [b)] .imi aduc aminte de branulele alea roze..is pentru bebei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Brandu ma lasi masca cu furatul la voi acolo; sincer iti zic ca aveam impresia ca Anglia e una din tarile cele mai civilizate, unde nu se fura, nu se sparg case, nu se intampla nimc rau! [ph34r] Nu se practica sa se aduca inapoi obiectul gasit, de cel care gaseste ceva?? Ma depaseste....

 

Azi incep ziua bine, ma simt super (nu am un motiv anume) si incep competitia pana la Craciun, vreau sa imi asigur cadoul de la Mosul ! [vampa]

Am sa scriu exact ce mananc azi, si promit solemn sa nu calc pe langa deloc!

azi:

md: ou cu o lingura de branza

p: o felie cascaval, masline si un castravete

g: nectarine

c: somon la teflon cu sos de usturoi

 

O zi frumoasa!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...