Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suceava (16)


Recommended Posts

festivalul primaverii in campulung? nu am auzit de el pana acum..a fost ptima editie? cum mai e campulungul meu drag? tot asa, in paragina?[:(] mai fetelor..de sambata pleaca mama si raman singura cu copilul[ups]..sunt taaare curioasa cum am sa ma descurc...am rugat-o oricum, pe soacra-mea sa ne gateasca macar 1 data pe sapt ( nu as vrea eu mai des ca nu-mi place cum ii ies mancarurile) si sa ne calce... am iesit si cu caruciorul, de duminica asa..cate un pic in fiecare zi...mai, da greu e! inca nu m-am decis daca o sa il tabarcesc zilnic pana in casa sau o sa il tin in masina..ieri l-am lasat in TICO..e nasol ca ocupa toata bancheta din spate si se vede...sper sa nu ma trezesc cu masina sparta si caruciiorul furat, astept cu nerabdare sa se termine lauzia si sa ma pot apuca de sport intensiv, ca nu ma mai suport![grasa] o intrebare pentru cunoscatoarele de aici: cat sunt in postnatal nu am dreptul la bonuri de masa, nu? in rest...bebe e bine, e tot mai frumusel, i se contureaza trasaturile in fiecare zi tot mai clar..seamana cu george al ochi, cu mine al nas si gura...da aduce si cu taica-miu destul de mult..asa, ca expresie..o sa fie un shotios, e clar! multi pupici la mamici/burtici/bebici!
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80909"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![flo][/url]
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 303
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Meg, o sa fii surprinsa cat de bine ai sa te descurci chiar si fara mama...asa am patit si eu dar a fost totul ok pana la urma.... Si daca ni-l mai descrii mult pe Matei si nu pui poze ne "suparam"....hai ca tu ai mai avut poze puse, concentreaza-te un picut si arata-ne si noua comoara voastra... Cat despre bonuri de masa, de ele beneficiezi doar atat timp cat lucrezi....in postnatal nu ai dreptul si nici in concediu (de orice fel ar fi el, boala sau odihna). Si eu am patit in primul an cu caruciorul la fel, pana am luat unul sport pe care il caram in spate. Dar cu primul a fost jale...eu stau la et 4 (fara lift, evident) si nu aveam cum sa-l car de niciun fel...asa ca statea in porbagaj....la masina cu care sotul mergea la servici, inchipuiti-va...in fiecare zi sunam si-i spuneam ca vreau sa ies si apoi ca vin acasa...si saracu fugea de la servici zilnic sa-mi aduca si sa-mi ia carutul....asta e ce sa fac...la al doilea bb poate oi sta la casa si nici nu mai vreau carucior....o sa ies in curte cu copilul (visez si eu...) Ana si Bianca-iubita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Astazi avem de sarbatorit 3 mari evenimente: -bebe Teo implineste 9 luni...este asa grabit sa mearga in picioare incat mereu se rostogoleste si cade de pe pat...Ieri a venit coafeza acasa si l-am tuns...asa ca acum avem cel mai scump bebel din lume...[copil] -fratele meu mai mic implineste 18 ani...[cheers] -cumnata mea va naste la ora 17 prin cezariana o fetita ...la Policlinica Betezda...[gravi] Doamne ajuta! Va doresc toate cele bune si multa dragoste ... [url="http://s175.photobucket.com/albums/w146/simina2/FLORI/"]PRIMAVARA [/url] [url="http://blogulmeu.ro/simina/"]Jurnalul meu[/url]
Simina [zana] cu Teo (7.06.2006)[copil] ,Diana (30.05.2003) [huta]si Andrei (10.04.2001)
[grup]Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte. Asa ca voi aceea ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ehehee, fetele cochetele, si noi am sarbatorit astazi, 13 luni de Zamfiruc ! si ca sa marcam evenimentul a venit prietena noastra care tunde tot ce misca in familia asta si inclusiv prieteni daca se nimeresc in raza de actiune a foarfecilor ei, si am chelit-o pe Zamfiruc. Initial vroiam sa ii scurtez bretonul si sa o tund la ceafa ca mereu transpira si era ud perisorul la ceafa, dar cum nu statea... si a facut un circ enorm, de o tineam si eu si tati si faceam toate giumbuslucurile posibile... si tot degeaba, se foia zamfiruc de parca i-as fi presarat piper macinat in pampersi ! asa ca a intrat in actiune planul B si s-a scos masina de tuns zamfiruci din geanta !!! fetelor, de-ati vedea-o, e dulce de-ti vine numa s-o pupi pe capsorul asta rotund al ei, tre'neaparat sa ii fac niscaiva poze sa o imortalizam cu actuala infatisare... e atit de frumoasa si te indeamna la pupaceala nonstop !!! singura nemultumita (ca sa folosesc un cuvint blind, nemultumire e putin spus!) este Buni, a facut ca trenul, ca i-am pocit micutza ei zina, ca de ce am tuns-o, ca avea asa un par de frumos, etc etc, m-a naucit cu toate argumentele ei, dar la urma urmei pruncul e deja tuns periutza, asa ca nu e nimic de facut, sa ii lipim firele de par unul cite unul e imposibil ... iaca se trezeste flamingioaica , ma duc sa ii opresc trompeta ! pupici, mici da'zgomotosi ! Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani!!!!! Pentru toate femeile si mamele din Suceava. Sper sa va distrati bine azi. Noi avem azi la gradi serbarica. In sfarsit, mergem si noi la gradi. Vom face multe poze. Va pup si nu uitati sa va distrati. [url="http://photos.yahoo.com/ph//my_photos"]Bulgaria 2006[/url] Crengu, mami lui Cristian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani dragelor... sa aveti o primavara frumoasa, sa fiti fericite si iubite, mereu frumoase si intelepte[pup] Va pup cu drag, si daca tot se incalzeste poate ne organizam de-o intalnire[biz] Simina, multa sanatate sarbatoritilor tai dragi. Link pun mai spre seara; nu te supara dar sunt intr-o mare graba: plecam la medic sa facem ror-ul. Iti inchipui si cu morcovul, ca e la purtator[alcool],dar nu te uit. Crengu, la ce gradi merge Cristian? Vreau detalii. Esti multumita? Va pup din fuga si va doresc o zi perfecta[amoras] Oana, mami de bebish Alexia (25.12.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...