Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suceava (16)


Recommended Posts

Buna la toata lumea. Ev, copilul meu inca mai tuseste, cred ca am sa-l duc azi din nou la un control. Nu l-am mai dus la gradi, mai astept sa se refaca.Acum sunt paranoica cu laringita asta si cu tusea ragusita, stau cu ochii pe el ca pe butelie. Eu am inceput serviciul, mai am de facut curaf pentru Paste. Of, of, curatenia asta ma omoara, as vrea sa am o femeie sa-mi faca curat. Mai, voi stiti cat se plateste o femeie? As vrea sa vina o data, de 2 ori pe saptamana sa faca curat. Am spalt joi geamurile si azi sunt mai rau ca inainte, a plouat si s-a depus un fel de praf negru-rosu pe ele, zici ca nu le-am spalat de 3 ani. Crap de ciuda si nu am sa le mai spal niciodata!!!!!![bang][bang][bang] Sambata vreau sa termin toata curatenia. Voi ce faceti bun si usor de Pasti? Dati-mi si mie niste idei de mancarica foarte buna si usor de facut. Voi unde mergeti in noaptea de Inviere? Poate ne intalnim. Sanatate la toata lumea! [url="http://photos.yahoo.com/ph//my_photos"]Bulgaria 2006[/url] Crengu, mami lui Cristian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 303
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

O zi buna, fetelor! Sunt cu ochii pe voi, doar ca nu prea ma lasa mandra mea sa stau la calculator. Multa sanatate puilor bolnaviori si rabdare voua! Meg , e absolut normal. Copiii de azi le fac pe toate mai repede; vei vedea ce te va surprinde piticutul tau... Eveline, spor in toate si bafta cu apartamentul. Crengu, eu am o femeie care-mi face curatenie; o platesc 350.000/zi- ap. 4 camere; oricum, e bataie de cap si cu ele, dar prefer putin stress decat sa fiu nevoita sa fac shmotru. Cat despre mancare, nu-mi bat capul anul asta pentru ca facem Pastele la Iasi, la soacra-mea. Va pup si va doresc spor la treaba si la ce mai aveti nevoie. Oana, mami de bebish Alexia (25.12.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele cochetele, iaca dau eu cafeaua astazi ! [cafea][cafea][cafea][cafea][cafea][cafea][cafea] noi ne pregatim sa iesim afara... sper sa fie mai putin vint ca ieri, ca mi-au inghetat circumvolutiunile !!! bine ca i-a priit zamfirucului, doarme beton cind e la plimbare, acuma vreau-nu vreau trebuie sa o scot sa isi faca somnul, ca in casa refuza categoric sa doarma ! crengu, praful acela rosiatic de pe geamurile tale o fi de pe norul de praf adus dinspre Cernauti de vintul-vijelie de vineri seara-noaptea ? iaca asa iti trebuie daca te apuca harnicia ! eve, pupici biancai iubita pupici si copilasilor bolnaviori si mamicilor lor paranoice pupici tuturor si o saptamina plina de bucurii ! simina se pare ca e prinsa in treaba pina-n git, ce meniu ne pregatesti pentru miine ? ia sa fiu eu prima care sa iti ureze inca de azi LA MULTI MULTI ANI, FRUMOSI SI SANATOSI ! si, ceva de citit si de raspindit, fetelor cochetelor ... vroiam sa v-o trimit la noapte, dar nu m-am indurat sa astept pina atunci.. si apoi, daca imi pica netul diseara ? DE CE O IUBESC PE MAMA Mama si tata se uitau la televizor cand mama a spus," Sunt obosita si e tarziu. Cred ca ma voi duce in pat." O ia spre bucatarie ca sa faca sandvisurile pentru a doua zi. Spala castroanele de popcorn, scoate carnea afara din congelator pentru cina din seara urmatoare, verifica cerealele, umple borcanul cu zahar, pune linguritele si castroanele pe masa si pregateste filtrul de cafea pentru a doua zi dimineata. Apoi pune niste rufe la uscat, mai baga niste haine in masina de spalat, calca o camasa si coase un nasture care cadea la o camasa. Strange piesele jocului ramas pe masa din sufragerie, pune telefonul la loc, aseaza agenda de telefon la loc in raft. Uda cateva plante, goleste un cos de gunoi si pune un prosop la uscat pe bara. Se intinde, casca si o ia spre dormitor. Se opreste la birou si scrie o notita pentru profesoara, numara niste bani pentru excursia de maine si ridica o carte de scoala cazuta sub scaun. Scrie o felicitare pentru ziua de nastere a unui prieten, o baga in plic, scrie adresa, o timbreaza si scrie o notita pentru cumparaturi. Le pune pe amandoua langa geanta ei. Mama isi curata fata cu demachiantul ei 3 in 1, isi da cu crema de noapte antirid, se spala pe dinti si isi curata unghiile. Tata ii striga," Credeam ca te duci in pat." "Sunt pe drum," raspunde ea. Adauga apa in vasul cainelui, da pisica afara si se asigura ca usile sunt inchise cu cheia si ca lumina e deschisa pe terasa. Se uita in camera copiilor, le stinge lampile de pe noptiere si televizorul, ridica o camasa, arunca niste sosete murdare in cosul de rufe si vorbeste un pic cu unul dintre copii care inca isi termina lectiile. In camera ei isi potriveste alarma la ceas, isi aseaza hainele pentru a doua zi si indreapta raftul de la pantofi. Mai adauga 3 lucruri pe lista ei de 6 lucruri foarte importante pentru a doua zi. Isi spune rugaciunea si vizualizeaza implinirea dorintelor ei. In acelasi timp tata inchide televizorul si anunta nimanui in particular," Ma duc in pat." Si o si face … fara nici un alt gand. Vi se pare ceva iesit din comun? Va mai mirati de ce femeile traiesc mai mult? PENTRU CA SUNT FACUTE PENTRU CURSA LUNGA…( si nu am putea sa murim mai repede pentru ca inca avem atatea de facut!!!) Trimiteti unor femei extraordinare aceste randuri, o sa va multumeasca pentru asta. Eu tocmai am facut-o. SI APOI DUCETI-VA IN PAT! Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua! V-a placut cafeaua din dimineata asta? Am cautat o imagine deosebita pentru "Bunici intelepti!" Ati ascultat si muzica placuta? Ce mai faci Meg? Ce carucior ai ? Carmen, ma refeream la omuleteul de la MSN...de la tine...eu apas pe el dar nu se deschide... Sunt membra Facebox...acolo sunt 2 omuleti...si credeam ca ai reusit sa faci o conexiune... Xandrutza, felicitari pt goblenuri...e mult si 5 ...atatea aveam si eu cand l-am nascut pe Andrei...apoi am cusut la fiecare copil cateva...si s-au adunat... Dar acum nu mai am timp nici sa deschid cutia cu goblenul... Eveline, dar tu daca vinzi apartamentul... unde o sa stai pana faci casa? Kali, esti o femeie deosebita! VREAU SI EU ASA O FEMEIE CARE SA-MI FACA CURATENIE... Crengu, intra pe Jurnalul meu si la pagina [url="http://blogulmeu.ro/simina/poftiti-la-cafea/"]Poftiti la cafea![/url] gasesti multe retete simple cu imaginile aferente! Pofta buna! Ilincalif, multumim pentru Povestea/realitate...oare asa este normal si bine sa fie ? Doina, Doamne ajuta! Va doresc toate cele bune si multa dragoste ... [url="http://s175.photobucket.com/albums/w146/simina2/FLORI/"]PRIMAVARA [/url] [url="http://blogulmeu.ro/simina/"]Jurnalul meu[/url]
Simina [zana] cu Teo (7.06.2006)[copil] ,Diana (30.05.2003) [huta]si Andrei (10.04.2001)
[grup]Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte. Asa ca voi aceea ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

crengu, ce fel de retete ai vrea, de aperitive sau de dulciuri ? undee mergem anul asta de Inviere ? grea intrebare !!! probabil ca la Sf Ioan, ca de obicei cind ne prinde in Suceava... m-as duce de data asta la Turnu Rosu, la parintele Ciupu (acolo am botezat zamfirucul)... dar cel mai mult eu as vrea sa mergem de Pasti la Moldovita, insa taaaare e greu de urnit tati asta al nostru ! simina, par grozave retetele tale, chiar ma bate gindul sa incerc unele ! pupici, fete cochete ! Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simina, ai muncit la jurnalul vostru, nu gluma! Trebuie sa ma invrednicesc si eu; cat despre retete... sa-ti mai spun ca sunt in chinuri?... si la cura pe de-asupra[pofta] Bravo, esti harnicuta tare! Merci pentru complimente[:I]... dar nu sunt asa deosebita, pe cuvant! Cat despre ajutor, cred ca toata lumea si-ar dori... avem prea multe pe cap. Ia masuri! Ilincalif, poate il convingeti pe tati vostru sa va duca unde vreti... daca nu, baga Zamfirucul la inaintare ca e irezistibil si sigur va face pe plac. Pup la voi doua. Am inscris-o pe Alexia la gradi- la Sf. Ioan cel nou; poate mai e cineva interesat... fuga sa nu fie prea tarziu. De fapt de-abia se fac listele. Avem timp sa completam dosarul pana la toamna. Va pup si va doresc o seara placuta. Oana, mami de bebish Alexia (25.12.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As vrea retete de fripturici si mancarici. Nu prea sunt eu cu dulciurile, am sa fac doar o pascuta buna. poate aveti si retete de pascute bune si usoare, nu cu 10 straturi sau mai stiu eu ce grozavii. Eu sunt antitalent la prajituri. Mai, cine stie poezia asta: "Puiul mamii, pui, pui, pui. Are closca 7 pui. Cinci pestriti, unul baltat, numai unul e motat. Si-ncaltat si imbracat. Spune-mi puiule si mie,....... si nu mai stiu cum,.... ceva cu ciorapi si ghete. Va rog sa-mi scrieti daca stiti cum e urmarea. Copilul meu la serbarea de 8 martie a spus urmatoarea poezie: " Mama draga, te iubesc Nu ma bate cand gresesc. Eu sunt mic, neastamparat, Nu-mi dau seama de ce fac. Ia adu-ti tu bine-aminte, Tu ai fost copil cuminte? Cate pozne ai facut, Bunicuta te-a batut?" [il][il][il] Va place? Eu, binenteles ca m-am topit de drag.[il] [url="http://photos.yahoo.com/ph//my_photos"]Bulgaria 2006[/url] Crengu, mami lui Cristian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puiul mamii, pui, pui, pui Are closca sapte pui, Cinci pestriti, unul baltat, Numai unul e motzat si curat si incaltat. "-Spune-mi! puiule si mie, De ce-ti face numai tie Mama ta ciorapi si ghete Si iti leaga mot in plete? Oare fratiorii tai sunt asa de prosti si rai? Sau ca poate mama ta o fi lenesa sau rea?" Spune puiul cam asa: "-Mama mea, nu-i nici lenesa nici rea, Dar e trista, vai de ea, Caci ii fac rusine multa Fratii mei si n-o asculta." Cand ii striga fug pe afara Si de-i prinde, plang si zbiara Dar eu stau cu mama mea Si mi-e drag sa ascult de ea Si de aceea sunt motat Ca-s cuminte si curat! Super dragalasa poezia recitata de puiul tau[il] Oana, mami de bebish Alexia (25.12.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult, Kali!!!! Abia stept sa listez maine de la serviciu poezia. Eu nu o stiam toata, iar copilul tot spunea pana la faza cu ciorapi si ghete, dar cam asa: "Spune-mi puiule si mie, mama ta ciorapi si ghete." Vai, ce poezie frumoasa. Si sora mea ma tot intreba cum e , caci fiica-sa a invatat-o de la fiul meu. Fata ei are aceeasi varsta cu fiul meu, am nascut la diferenta de 3 luni una de alta. Inca odata iti multumesc.[bis] [url="http://photos.yahoo.com/ph//my_photos"]Bulgaria 2006[/url] Crengu, mami lui Cristian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...