Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suceava (16)


Recommended Posts

Lia, multumesc de cafeluta!sa treaca cu bine perioada de sarcina! Dana sa creasca mari , sanatoase si frumoase printesele!asteptam sa ne povestesti! Carmen daca as putea as lua nitel din obtimismul lui Dan, dar la el e cu teoria la mine e cu practica!pana la urma trebuie sa fie bine!!!!!! Fetelor va doresc o duminica placuta!va pup pe toate! [url="http://ajutatilpedan.uv.ro"]Redati-mi viata![/url] [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Putin cu putin se aduna marea...[/url][ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 303
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dana[iartama][iartama][iartama][iartama][iartama] mii de scuze!!![bang][bang][bang]Chiar nu am stiut, nu am avut timp sa citesc din urma ce le-ai spus tu fetelor, nu am stiut ca vrei sa le faci surpriza. Oricum, le-ai surprins [;)], asa ca nu am stricat chiar tot. Eu si gura mea mare, nu m-am putut abtine [bang]Ma duc sa iti admir pozele cu domnisoarele si sper peste 2 saptamani sa le vad "live" in actiune [pup]. Laura [mamica] de shtrumphi, [zana] Bianca Andreea si [bonjovi] Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauragosu/my_photos"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

heheee, Meg, bag de seama ca ai de lucru, fete cochete cu pitici sau burtici de trecut pe listutza noastra minunata ! Maimutyica mea se catzara pe mine asa ca ma duc sa o tavalesc un pic pe jos, sa vezi chitzcaituri pe noi... azi noapte pe la 11,30 ii faceam cutia pentru jucarii (o cutie de carton pe care am imbracat-o intr-un colaj de hirtii de ambalaj sau de la pungi de cadouri), a iesit suuuupeeer, acuma trebuie totusi sa o intaresc cu scotch, ca o cam smotoceste !!!!! PS -ati mai vazut asa copil ? seara nu mai vrea sa doarma in patucul ei, m-am invatat minte si o culc in carucior, iar dupa ce adoarme (in max 10 minute) o transfer in patuc, fara probleme !!!!! revin, ca trebuie sa salvez cablul de la calculator din gherutzele ei pupici Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ia sa va stric un pic ziua, tocmai am primit un mesaj pe mail, care merita dat mai departe In aceasta perioada, supermarketurile abunda in fructe precum portocale, lamai si mandarine. Sunt delicioase, au multe vitamine si, mai ales, sunt ieftine, fiind sezonul lor. Putini cunosc, din pacate, ca in coaja fructelor se afla inclusiv substante care nu au ce cauta la masa noastra. Atentie la prajituri! Nu mai folositi coaja rasa! Fructele sunt aduse din tarile de origine in containere speciale. Pentru a fi protejate de boli, pe parcursul transportului si in depozite, coaja lor este tratata cu substante chimice care, in mod normal, nu afecteaza pulpa fructelor. Substantele nu au miros si nu pot fi detectate. Conform Asociatiei pentru Protectia Consumatorilor din Romania , ele nu prezinta nici un pericol daca nu sunt inghitite. Cu alte cuvinte, daca nu consumam si coaja. In Romania insa, foarte multe gospodine folosesc, pentru a da aroma prajiturilor, coaja rasa de portocale sau lamai, pastrata cu zahar. In acest fel, substantele cu care au fost tratate fructele ajung direct in preparatele noastre, fiind un pericol in special pentru cei mici. Acestia pot fi afectati prin aparitia unor intoxicatii sau alergii. Efectele produse de substantele din coaja citricelor: * E 230 Difenilfenol - Conservant artificial. Este un pesticid care impiedica dezvoltarea mucegaiurilor pe coaja fructelor. Se recomanda spalarea pe maini dupa cojirea unui fruct. Testele de laborator au demonstrat ca poate provoca sangerari interne, ingurgitat in concentratii mari. Doza maxima admisa este de 0,1 mg / kg corp. * E 231 Ortofenilfenol - conservant de suprafata. Poate produce alergii la contactul cu pielea, indeosebi la copii. Doza maxima admisa este de 0,2 mg / kg corp. * E 233 Tiabendazol - fungicid utilizat pentru suprafata fructelor. Doza maxima admisa este de 0,1 mg / kg corp. Informatiile pe care vi le-am prezentat au fost publicate de un grup de cercetatori de la Universitatea din Wageningen, Olanda, in colaborare cu profesori din cadrul Universitatii Dunarea de Jos, din Galati Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ilincalif, mie una nu mi-ai stricat deloc ziua - dimpotriva! [flo] Eu inca n-am terminat de citit din urma si acum fac un folder cu toate informatiile de genul asta pe care le-ai postat aici. Super utile! Mai ales ca pentru bebele meu vreau ce-i mai bun! In alta ordine de idei, vad ca toata lumea e trecuta pe listuta si cu data de nastere. A mea e 6 martie 1979. La anul sarbatorim impreuna! Lia [gravi] S24 [am]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua fetelor. Dana sa-ti traiasca printesele, frumoase mai sunt! Liadorian, bine ai venit printre noi....sarcina usoara iti doresc! La ce medic mergi? Noi am avut un we de pomina, din partea Biancai, cu febra, voma si nas infundat...probabil un rosu in gat, caci la medic n-am ajuns....are fiica-mea asta un obicei de se imbolnaveste numai in we....de acum sunt invatata si cam stiu ce sa-i fac. Sper ca azi sa fie ok caci daca nu ajungem si la dr. Doina, probabil te-au ajuns toate si pe tine si o mai fi si astenia de primavara....treci tu si peste asta, ai sa vezi ca o sa fie ok....noi iti tinem pumnii asa cum putem. Sa stii ca am vazut emisiunea de Paste, si intr-adevar Dan avea un moral de invidiat. Meg sa ne povestesti cum a fost la botez! Acum va pup ca am ceva treaba...mai revin! Ana si Bianca-iubita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza! poftiti la [cafea] lia, bine ai venit! iti doresc multa sanatate si poate rezolvi contractiile alea... eu am stat toata sarcina cu no-spa si utrogestan... am facut si ceva injectii... dar au trecut... pestisor esti si tu, ca si mine... eveline, sanatate biancai! ioana, mersic de informatie, am s-o atentionez pe maica-mea, ea e mare fan coaja rasa de lamaie... meg, cum a fost la botez? alexandrina, mamica si raluci (03.08.1997) si narci (21.09.2006), ingerasi [URL="http://good-times.webshots.com/photo/2384288200100505241qrzzkW"]poze cu noi[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by eveline Liadorian, bine ai venit printre noi....sarcina usoara iti doresc! La ce medic mergi? Ana si Bianca-iubita
Ziua buna tuturor! Eveline, sunt la dr. Coca si-s super multumita. Sanatate multa Biancai, sper sa se faca bine repede si sa nu mai fie nevoie de medic! [pup] Alexandrina, multumim mult de urari! Lia [gravi] S24 [am]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,am nevoie urgent de un sfat o recomandare de la voi. Daca intrati in seara asta pe topic si puteti sa-mi raspundeti va rog sa o faceti!! Vreau sa ajung dimineata in Suceava,la un cabinet stomatologic.As dori sa-mi recomandati un medic serios ,cu experienta,dar si cu dotari de ultima generatie.Pentru ce nevoie am eu nu ma bazez prea mult pe vreun medic de aici. De asemenea sa-mi spuneti si unde este cabinetul.Eu voi intra din ora in ora pe topic ,in speranta ca imi veti putea raspunde . Va pup. [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/elleea27/album?.dir=/7672re2"]casuta cu pitici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...