Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suceava (16)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 303
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

AFARA NINGE! S-A ASTERNUT UN STRAT GROS DE ZAPADA Am inceput sa citesc cartea Anastasia de la editura Dianusa...o carte f interesanta... Va doresc toate cele bune si multa dragoste ... [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/siminastefana/my_photos"]POZE CU NOI[/url]
Simina [zana] cu Teo (7.06.2006)[copil] ,Diana (30.05.2003) [huta]si Andrei (10.04.2001)
[grup]Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte. Asa ca voi aceea ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi ninge de ieri in continuu...s-a asternut un strat gros de zapada ...[foto] Aseara Andrei mi-a facut o mare bucurie. In joaca...deoarece ma obosea cu harjoneala am inceput sa-l provoc sa spuna alfabetull dupa mine...a intrat in jocul meu...radea si repeta dupa mine: A.B,C,D,E,...R...aici nu putea spune R...am inceput sa -i spun HRR...HRRR...si apoi din nou R...a reusit...ii straluceau ochii de bucurie...am continuat tot in joaca...cu multa veselie...S,T,...V...aici mi-a spus...DOUA V...WOLSVAGAN...mi-am amintit ca asa l-am invatat sigla de la masina...apoi la Z...a spus Z si mi-a specificat OPEL...abia atunci am realizat ca sigla de la Opel seamana cu un Z... L-am aplaudat...l-am luat in brate si am dansat cu el... Diana era uimita...si ea stie toate aceste litere si le spune mult mai bine...e de ce nu este laudata ?!? Are doar 3 ani...am luat-o si pe ea in brate si am strans-o la piept: -Scumpii mei copii...va iubesc atat de mult![grup] Abia acum realizez ca Andrei stie abecedarul atat de bine...si-l pronunta corect de cand am inceput sa lucram cu abecedarul electronic...de la Constanta Ieri ma bucuram de surpriza facuta de Andrei mie...pronunta corect toate literele alfabetului....si pe unele din ele le si recunoaste in siglele masinilor Acum realizez ca si la gradinita educatoarea foloseste abecedarul lui electronic si le arata alfabetul pe calculator Copii sunt forte incantati de literele care vorbesc iar doamna esducatoare are munca mult usurata... Iar Andrei se simte foarte important cand ceilalti copii ii vad chipul pe ecranul calculatorului...este chemat pe nume: - ANDREI, HAI LA JOACA! Asa reuseste si Andrei sa e imprieteneasca cu mai multi copii...si sa se simta bine printre ei. Va doresc toate cele bune si multa dragoste ... [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/siminastefana/my_photos"]POZE CU NOI[/url]
Simina [zana] cu Teo (7.06.2006)[copil] ,Diana (30.05.2003) [huta]si Andrei (10.04.2001)
[grup]Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte. Asa ca voi aceea ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

simina , acuma intreb si eu, nu dau cu parul , daca la gradinita invata literele si abecedarul, in clasa intii ce fac ? integrale ? la gradinita nu se mai joaca copiii ? invata ???? ori sint eu de pe alta planeta , ori is depasita in gindire... mai nou am auzit ca vor sa bage religia la materii obligatorii !!!! ca cica pina acum era facultativa sau optionala sau cum s-o fi numind... adica educatia religoasa nu se mai face in familie (in functie de convingerile religoase ale parintilor, ale familiei) si in biserica ? trebuie musai sa se faca in clasa ? cu note si extemporale ???? sa ma ierte bunul Dumnezeu, dar nu cred ca procedind asa o sa avem tineri mai credinciosi, mai buni si mai generosi, si mai bisericosi... hais sa fim seriosi, asta e deja o gaselnita, ca sa creeze catedre in scoli... n-am eu acuma timp sa dezvolt ideea, ca as avea multe de spus... cind ma gindesc ca asta e sistemul educational in care va intra, rotitza minuscula, si zamfirucul meu, ma cutremur.... ma duc sa mai citesc din curs, desi n-am chef absolut deloc... si m-a mai enervat si o prietena azi, a venit neanuntata, cica murea de dorul zamfirucului, eu aveam de recapitulat pentru examenuele astea doua de miine si poimiine si ea, dragutza, nu avea altceva de facut decit sa stea pe capul meu, si pina am reusit sa ma indur sa ii spun ca chiar nu am timp de hirjonit astazi, cit eram eu la bucatarie la pregatit cafeaua, nu stiu de unde a scos niste pufuletzi si i-a oferit zamfirucului !!!! PUFULETZI !!! am crezut ca mor... eu am "pitici pe creier" (imi place expresia asta, yes !) si nu suport ideea sa ii dau zamfirucului pufuletzi... mai bine fac mamaliga, o racesc si i-o tai bastonase.. fetele, n-am ce face, bateti-ma, stuchiti-ma, nu-i suport.. numa gindul ca se lipesc pe cerul gurii si se inmoaie acolo ma dezgusta....asta e.... si zamfiruc a inceput sa racneasca cind i-sm luat monstruozitati-le din fatza, noroc ca aveam niste bucatzele de portocala taiate pregatite pentru maimutzica asta pofticioasa, ca altfel n-aveam liniste.... acuma pe prietena asta a mea n-am porcait-o prea tare, ca mi-e draga, dar i-am spus clar ca copchilul aasta are mama si deocamdata numai ea decide ce baga in gura pruncul ei ...si nu s-as suparat, oleaca nu i-a convenit dar mi-a dat dreptate... gata, am fugit, pupici si tineti-mi pumnii miine de la 10 si duminica de la 9.. un weekend linistit ! Ioana si maimutzica Zamfiruca (de ce oare nu mi se selecteaza si semnatura ? si netul merge mai mult stind astazi...)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, iti tin pumii pentru examene! Fetelor, la voi a nins, la noi nu , dar e un frig... Va doresc un weekend placut!Eu tot racita sunt, iau de toate si nu vrea sa treaca! [url="http://ajutatilpedan.uv.ro"]Redati-mi viata![/url] [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Putin cu putin se aduna marea...[/url][ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele cochetele, uffff, am mai scapat de un examen greu... si am mai luat un zece, YES !!!!! Acuma am program de pupaceala si zbenguiala cu zamfirucul, apoi cred ca ma sa dorm un pic, ca la noapte am de recapitulat materia pentru al 8-lea examen (e ultimul, promit !) Iar de miine stam si noi de vorba ca oamenii normali, ca m-am saturat sa intru asa, doar pentru citeva minute si cu ochii tot pe ceas !!!! O intrebare, pina nu imi vin in minte si altele, trecerea de la lapte praf la lapte la cutie (de vaca) se face tot treptat, asa cum procedam cind schimbam marca de lapte praf ? Ca e cazul sa lasam deoparte laptele praf, sintem domnisoara mare de-acuma !!! Pupici, mici da'... zgomotosi ! Doina, ce faci mama cu virusii aia, inca nu i-ai scuturat ? Se aud pina aici cum tropaie pe linga tine !!!! Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[amoras]Buna ziua! Ce faceti de Dragobete? Noi iesim la sanius cu copii...[bis] xandrutza_76 [cool]frumoase poze...frumosi copii[foto] Ce mai faceti voi? Cum petreceti timpul in familie? Ioana...asta e realitatea...nici cadrele didactice nu-s de acord [si-eu] Va doresc toate cele bune si multa dragoste ... [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/siminastefana/my_photos"]POZE CU NOI[/url]
Simina [zana] cu Teo (7.06.2006)[copil] ,Diana (30.05.2003) [huta]si Andrei (10.04.2001)
[grup]Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte. Asa ca voi aceea ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...