Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (5)


Recommended Posts

Olimp  [pup]

 

Da, Betty, si eu am facut amnio. Doamne, a trecut juma' de an de-atunci, nu-mi vine sa cred.

 

Si eu vroiam sa intreb de reglarea lactatiei, am uitat, deh :)

si eu fac balta noaptea daca depasim 3-4 ore, plus ca imi aduc totusi aminte ca la un moment dat mi se micsorasera sanii si intram in sutienele de dinainte da sarcina. Momentul asta de-abia il astept. Cand vineeeeeee? Voi ati reusit?

 

Mocanita la mine deja sanii acum sunt ca inainte (mari erau ei destul si atunci), doar daca aman alaptatul mai multe ore se maresc putin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 489
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ama, asa cum spui, a mea nu neaparat plange cand spune perla dar e oarecum suparata si se tanguie glasuind astfel, ma bate gandul ca de la hainutzele Next li se trage [:-)))] .

Betty, tu ai auzit bine? Zicea ma-ma poate ti s-a parut... nu era cumva ne-ne...xt?

[:D] [:D] [:D]

 

Neata fetelor! Is pe la pagina 4...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, scuze ca ma bag... ziceai ca fratiorul vine sa stea la tine si nepotelul la bunici? Fratiorul tau adica, tatal copilului? Daca da, atunci nu crezi ca este mai bine ca ei doi sa fie impreuna acum? Scuze inca o data ca ma bag unde nu-mi fierbe oala, dar asa de mila imi este de copil, noi astia mari rezistam orice-ar fi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Offf, declar una bucata fetita cuminte dar vin la schimb: mult de lucru pt job, gatit, curatenie.

Nu mai am hainute calcate asa ca trebuie sa prestez cat de curand si asta..

Moaptea ne trezim la 4:30, apoi la 7:30 si 10. Suge cam 20 de min.

Ieri, la 6 sapt avea 497 gr de la 2780 la iesire din spital, deci 2220 intr-o luna jumate.

 

 

-Maria, sincere condoleante!!! O adevarata tragedie :(((((

 

-la mine sanul drept e mai productiv

 

-Amalia, ce bn ca te-ai mai odihnit putin. Pup 3 fete frumoase!

 

-Ele, idem! Felicitari pt linistea de care va bucurati! Sa va tina cat mai mult!

 

-doxy, esti mortala! Te pup

 

-Betty, ce fetita grozava ai!!! Sa ii pup eu obrajorii aia frumosi!

 

-mocanita, subscriu la parerea generala: faci copii tare reusiti! :*

 

-diana si eu tot calciu la fiola i-am dat dar mie nu mi-a placut si restul il bea taty :))

 

-fetelor, va auzeam pe unele ca nu vreti sa va vina ciclul sau ca a venit dupa 10 luni... Nu va e teama ca ramaneti si nu ca dati seama, daca e pauza asa mare? Cred ca as sta numai cu testul Barza dupa mine... Vb eu, care nu am ramas niciodata( decat acum, cu Rebe, fireste) dar m-am ferit teribil...( in fine, la mine momentan nu se pune problema :))

 

-happy, ce bn de tine ca mai iesi... Eu sunt prizoniera cu alaptatul la tzitzi, dat nu ma plang! Problema este unde mai iesim noi acum, daca vin ploile?! Nu stiu restaurante de nefumtori prin zona :(

 

 

Va pup pe toate!!!

 

Sa avem o zi minunata!

 

Ma intorc la lucru ...:(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'mneața!

 

Vin și eu să mai spăl un pic onoarea sânilor drepți.  [:)]  Betty, și eu m-am întrebat dacă are legătura cu faptul că ești stângaci sau dreptaci. Se pare că nu. Mă îndoiesc că avem atâtea stângace printre noi.

 

Ieri m-am întâlnit cu Maeve!  [pk] ...pe plajă  [soricel] . A fost foarte plăcută întâlnirea. Din păcate cam scurtă. Maeve e tare drăguță. Mi-ar fi plăcut să vorbim mai mult. Thea e o scumpă, frumușică foc. A fost foarte cuminte cât am stat acolo. N-am văzut decât un început de bâzdâci. Sper că nu i-a chinuit prea tare după aia. Alice e o domnișoară frumoasă. Ce mai, sunt o familie reușită.

 

Mocanita, subscriu la ce s-a spus. Ai niște copii superbi.

 

Maria, condoleanțe. Ce tragedie. Multtă putere nepoțelului și fratelui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, scuze ca ma bag... ziceai ca fratiorul vine sa stea la tine si nepotelul la bunici? Fratiorul tau adica, tatal copilului? Daca da, atunci nu crezi ca este mai bine ca ei doi sa fie impreuna acum? Scuze inca o data ca ma bag unde nu-mi fierbe oala, dar asa de mila imi este de copil, noi astia mari rezistam orice-ar fi...

 

M-am gândit și eu la același lucru, sinceră să fiu. Dar n-am vrut să mă bag. După părerea mea, copilul are nevoie în primul rând de tată acum. Și cel mai bine e să încerce să-și intre amândoi într-un ritm cât mai curând.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...