Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (5)


Recommended Posts

da a crescut se vede pe el , la ilinca nu e diferenta asa de mare a ramas constanta a cresut peste tot , oricum ea nu a fost mititica la nastere..eu va dpe haine i-am luat de H&m 2 perechi de pantaloni 68 si ii sunt buni..e lungana nu stiu cat are acum la 2 luni aveam 64 cm deci..ne lungim ca lianele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 489
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Olimp... trebuia sa-mi strici tu tot cheful!  [:-)))]

 

Fetelor, noi n-am avut icter... dar am auzit la multe mamici. Dariana, sper sa va treaca cat mai repede!

 

Betty, ma bucur ca toate au iesit bine. O pupam pe Biencuta!

 

Ma scuzati daca nu raspund cuiva sau nu sunt pe faza, citesc printre picaturi, apoi uit, apoi mi-aduc aminte si tot asa...

 

... da mie tot la scroafa mi-e gandul ...  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MeAlex, apropo de cearcane... deja 2 persoane mi-au zis (cred ca fara rautate, asa, dintr-un puseu de sinceritate) ca arat obosita. Nu m-am simtit chiar bine, dar probabil ca asta este realitatea. O sa vina si vremea noastra! Acum oricat n-am incerca sa ne tinem batoase, e greu cu atatea pe capul nostru, mai ales pentru cine nu are vre-un ajutor.

Eu in general nu prea ma plang, dar sa stiti ca nu mi-e usor deloc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, saru'mana! Imi seamana? Toti zic ca seamana cu tati, parca si mie mi se pare la fel. La buze seamana clar cu mine. Da, pitziponcul a pus in 2 luni cat a pus in burta in 9, adica 2500 grame.

Doxy, apai nu-i problema cu cearcanele, vorba maica-mii, io m-am nascut cu ele, acum sunt ceva mai accentuate. Io nu zic nimic ca ar fi greu, voi care aveti mai multi ce sa mai ziceti?

Olimp, noi intram si in body 56, mai punem si 62...daca ii pun scutec lavabil, nu ii mai inchid body-ul 56 intre picioare, sa nu il tina. Acum ii vin scutecele, in pozele puse mai mult faceam teste si poze ca erau prea mari si dadeau rateuri.

 

Cand avea Stefanut o luna am fost la un botez, mi-am pus un chilot din ala inalt care comprima tot, m-am machiat, pus fustita acceptabil de scurta...ce mai, eram o diva. M-am simtit bine ca primeam felicitari. Mama copilului botezat, desi bb avea 2 luni atunci, parea mai obosita decat mine, are probleme cu el, in sensul ca atunci cat e treaz, sta numai in brate, altfel plange. M-am simtit un pic prost ca am atras un pic atentia, dar pe de alta parte aveam nevoie de o gura de aer, dupa toata sarcina cand nu am iesit, apoi prima luna cand ieseam f putin si eram zombi....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Faine poze Alex! Sa-ti creasca sanatos baiatul, seamana cu mami!

Sa va dau un pont... poate nu v-ati gandit... eu intentionez sa o fotografiez pe Leti in fiecare luna de ziua ei, in aceeasi ipostaza, cu o papusica alaturi. Timp de 12 luni sa vad cum creste. Imi pare rau ca am ratat startul la 0 luni, si prima luna am fotografiat-o intr-o rochita fara papusa langa ea. Apoi mi-a picat fisa ca mai tarziu n-o sa-i vina rochita asa ca am gasit o fusta. Deci startul nostru va fi de la 2 luni pana la 12.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bune idee, Doxy! O sa incerc sa gasesc poze de la o luna si de la doua in care sta cat de cat in aceeasi pozitie. Cu imbracatul e mai greu...eventual ii pun unul din scutecele textile, ca-s reglabile si-s bune pana la 3 ani.

Eu am mai facut o poza in sarcina tinand un costumas in fata burtii si acum astept sa ii fie bun si sa il imbrac cu el  si sa il tin in aceeasi pozitie...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...