Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (5)


Recommended Posts

 Alex, ce frumusete ai tu!!

 

Olimp, neaparat tb sa semene la ochi cu tine! La forma cu cine seamana la ochi? Si ai lui Luca sunt albastri, si ai lui Raul au fost mult timp albastri, dar s-au facut verzi , cred ca pe la 1 an.

 

Oxana, lasa mama, daca nu scroafa, poate iti iese si vei fi vier intr-o viata posterioara. Scapi de ce e greu si ramani numai cu placerea...eu dupa experienta cu alaptatul, nu as vrea sa fiu o specie care naste multi pui si ii si alapteaza pe toti [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 489
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutari de la veverite si mami lor!

 

Azi am gasit putin timp sa postez cateva poze pe FB, asa cum cateva ati vazut deja. Multumim de "like-uri". [flo2]

 

Am scris primele randuri si apoi a inceput distractia. Trebuie sa recunosc: cu 2 nu e de gluma [help] [:-)))] .

 

Rezumat:

 

Suntem bine, acum 2 zile am facut BCG, amanam botezul pana dupa vaccinul de 2 luni care va fi si el amanat... daca tot am iesit cu ele pana la spital, ne-am facut mumusele cu cercei [soricel] .

 

 

Nu am timp sa intru, sa citesc, am avut multe de pus la punct. Zilele parca zboara.

 

Dupa 3 saptamani de la nastere, cand am iesit prima data "in lume", a fost un drum de 5 minute pana la Mega Image. M-am simtit ca la shopping la Milano (unde nu am fost, dar cred ca e acelasi feeling [:-)))] ).

 

In rest, am trecut buburuzele pe supliment de LP, LM din pacate nu am suficient pentru amandoua. Acum alternez o masa de LM cu una de LP.

 

Incerc sa completez dosarul pentru indemnizatia de crestere copil si mi-am prins urechile. daca i se face cuiva mila si vrea sa ma ajute cu info, astept cu nerabdare un pm.

 

Pupici multi! [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Betty, ma bucur ca ati scapat de infectie. Ce tratament ati primit voi?

Noi mai avem 2 zile de antibiotic si apoi dupa un timp repetam analiza. La urocultura de control iesise negativ dar eu vreau sa mai fac o data analiza.

Abia astept sa scapam de tratament ca saracutul uraste medicamentele si ia de 2 ori antibiotic si de 2 ori probiotic zilnic. Plus calciul ala scarbos.

 

Chiar, fiolele alea de calciu glucoic sunt o porcarie , mi-a frica de cate ori deschid fiola sa nu intre sticla inauntru asa ca o strecor intr-un tifon steril, o porcarie. Si mie mi-au spus sa beau ce ramane, eu o arunc, e prea rea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...