Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute de iulie august 2013 (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 489
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Amalia mersi. Am facut asa, am incercat de fapt tot ce se putea si nimic nu a ameliorat, de asta si incercam acum cu lapticul asta special. La Sami nu vine mult lapte inapoi dar acid si cred ca doare ca naiba. Si asta se intampla dupa masa dar si la 1 ora sau la 2 ore dupa ce a mancat. Sper sa ajute lapticul. Daca nu trebuie asteptat, pe masura ce creste se amelioreaza.

 

Maeve i-am dat la culcare primul biberon cu formula speciala. Am folosit tot tetina de ceai si a fost ok. Nu mi s-a parut mai gros laptele in sine. Asa spunea si pediatra. Ingrosarea are loc in stomac si nu in sticla. Sami l-a baut fara sa clipeasca. Acum sper sa nu dam in constipare ca tocmai ce ne-am reglat la facut 1 data pe zi.

 

Am pus si niste poze sa vedeti cat a crescut micul bubu. In afara de gura care e a mea, e cam a lui tati. Am verificat cu pozele lui de bebe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dariana, nu iti face pb in leg cu icterul.Sergiu are icter prelungit, la 2 sapt avea tot o valoare in jur de 10, iar la controlul de 4 sapt., dr. ne-a spus ca e bine, chiar daca icterul nu a trecut. E normal sa aiba icter prelungit copi icare sunt alimentati cu LM.

 

Olimp, confirm spusele tale in leg cu forma de tirbuson [soricel] . Pup ochisorii Ilincutei!

 

Oxana, buna idee cu pozatul alaturi de papusa! Eu m-am gandit sa ii fac cu bufnita, ca oricum o suzeteaza toata ziua.

 

Betty, felicitari pt. rezultate.

 

In leg cu calciu, toate aveti prescriptie de calciu gluconic? Eu ii dau calciu sirop de la Pharco, care e dulce ca mierea [alcool]

 

Vreau si eu parola de pe picassa sa va mai admir!!! [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce mutrita nevinovata are el ... e scump si grasut micutul tau, asa cum spui: creste ca Fat Frumos.

 

Sa stii ca o banui si pe a mea de reflux, tot asa scoate lichid si dupa 2 ore, dupa mai mult timp de la masa nu mai e lapte e lichid transparent ca apa cu f putina branzica si tot asa saraca se stramba ca ma gandesc ca-i foarte acru. Asteptam si noi sa treaca timpul sa se remedieze problema doar ca mie imi este f ciuda ca o gramada de laptic bun de la mine se pierde asa si inca stau incapatanata sa nu ma ating de cutia cu lapte praf, daca ajung la 4 luni cu san exclusiv ma declar multumita, apoi si daca mai bagam cate o masa de LP. nu o fi chiar sfarsitul lumii. Problma e ca B creste exact la limita inferioara a intervalului, in prima luna 400 g iar in a doua a luat cam 700.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stefana, noi nu numai ca nu avem prescriptie, nu avem nici pediatru iar dr de fam a vazut-o o sg data. Noi asa mai flower power, ne facem analize o data pe an, mergem la dr doar daca se impune adica f rar. Din pacate nici nu am incredere in pediatrii din gl, nu as sti unde sa merg. In buc mergeam la medicover.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...off, daca cu cititul reusesc in mare sa fiu la zi, cu scrisul e tare greu....de cele mai multe ori, pana reusesc sa ma mobilizez si sa scriu, subiectele expira :)

  Imi pare tare rau pentru nepotelul Mariei-si parere  mea este ca a e foarte important ca cel mic sa-l aiba pe tati aproape in momentele astea, altfel, poate interpreta ca si mami, si tati l-au lasat singur. Cei apropiati stiu cel mai bine, eu imi permit sa spun doar ce m-au trainuit  cartile de psihologia copilului, pe care le-am studiat in tineretile mele.

  Am fost si noi la controlul de 1 luna- bebe are 3.990 g si 56.5 cm ( de la 3.070  si 51 cm la iesirea din spital). Ma declar multumita si ma intreb de unde a reusit sa pape atata laptic, in conditiile in care eu uit sa beau lichide cu zilele, iar de mancat- e jalee, nu pot baga nimic in gura ( nu-mi place nimic, nu am pofta de nimic, nu reusesc sa ma mobilizez sa mananc "fortat"  [ups]  ) Noroc cu pontul lui betty- mai beau cate o limonada din aia de bere cu 0 alcool si-mi spal constiinta ca am facut ceva pentru stimularea lactatiei [alcool] .

  zilele astea am fost destul de agitati, incerc sa ma mobilizez si sa-l pregatesc pe cel mare de scoala, asa ca am umblat cu amandoi dupa mine dupa diverse chestii...n-am rezolvat mare lucru, dar m-a obosit teribil maratonull+ scos carut din portbagaj, montat scoica pe el, apoi aceeasi procedura in sens invers...nici nu vreau sa ma  gandesc ce ma asteapta de luni!! Noroc ca incepem clasa pregatitoare si nu avem teme pentru acasa!!!

Noapte usoara si bebei linistiti va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monicaa, ce picioruse are Sami...niste pufuleti. Seamana cu ale lui Sergiu. Eu le pupacesc toata ziua.

 

Va pun si eu 2 poza cu 'umflatelul" meu. In poza 2 are pe cap bentita de fetite, sa ii tina urechile drepte. Ma gandesc sa ii fac o cura de slabire. Sa recurg la Monti? [:-)))]   

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...