Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute de iulie august 2013 (5)


Recommended Posts

Ama, multumesc! [flo2]

 

Oxi, nici cu Sebi nu mi-e rusine! [il]

 

Azi I-am dat prima data suzeta si acum plange dupa ea. Cred ca am deschis Cutia Pandorei. Sa vezi belea, ca acum nu mai sta fara suzeta. Oricum, cred ca il mosteneste pe tati, care a supt la suzeta pana la 3 ani .... [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 489
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna fetelor [flo2]

 

ce vorbarete sunteti azi ..

 

eu sunt odihnita , ilinca a dormit 7 ore legate ..si o pauza de masa nopatea dupa care iar somn , iar eu am profitat la maxim ..binenteles ca m-am trezit ca imi curgeau sanii cum unul dinrtre ei nu era supt de 11 ore ..am murat patul.....asa ca dupa 7 ore am trezit-o fortat sa pape altfel cred ca mai dormea..oricum nu a sesizat a papat de l-a golit zic eu cam 160 ml si iar somn ...

 

si eu ca si betty declar berea ursus fara alcool cu lamaie ..o delicatese si producatoare de lapte..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

am patit si eu intr-o zi sa nu mananc mai nimic si sa nu beau si laptele a scazut vizibil. Era a doua zi de internare si cum in prima nu am avut grija de mine a doua zi seara plangea de foame. Dar l-am pus tot la san ca lapte praf sigur nu voia si cu timpul s-a produs lapte ca am baut multa apa.

Eu am luat galactogil in primele saptamani, spirulina de la Hofigal 3/zi, ceaiuri. Acum mai beau doar uneori bere fara alcool, daca beau mult curge sanul si ma lipsesc. Mai am si ceaiuri de lactatie in casa dar nu am mai baut de mult....chiar trebuie sa imi mai fac cate unul daca tot le-am cumparat.

 

Eu nici nu ma gandesc sa nu alaptez macar un an. Nu vad de ce s-ar opri productia daca toata ziua sta la san, chiar si cu diversificarea o sa mai bea lapte de vreo 3 ori pe zi si noaptea.

 

As vrea sa iau si eu calciu din ala dulce, mai am o fiola de gluconic si gata, mi-e asa mila de bebe ca i se face greata, ii vine sa vomite, sau dau de ala dulce sau nu mai dau deloc, iau eu si gata, sa ia din laptele meu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Betty, eu zic ca poti manca pe saturate numai sa fii atenta la ce mananci. Cu exceptia acestei perioade in care sunt dornica sa arat intr-un fel la botez si a zilelor in care nu mi-e foame pur si simplu, eu nu m-am infometat niciodata. Dar am grija sa pap cat mai simplu, adica putin/deloc procesat si sa nu combin proteine cu carbohidrati (gen carne cu cartofi). In rest, nu mananc junk (rar o pizza cat mai usoara sau un chinezesc), prajit, mancare cu sos, ulei, grasime, paine f rar (ca nu ma omor de mica) si atunci neagra sau deshidratata (sunt niste crontanele Wasa in comert). Cartofii numai fierti si f rar. nu orez, paste. Dulce ff rar, de obicei fructe sau inghetata. Si multe legume. Cu principiile astea eu nu am dat gres niciodata, indiferent de cantitati. Mai ales daca papi portii mici si dese. Si mama, care are probleme cu glanda, a slabit considerabil urmarind sa pape asa, atent.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maeve si noi stam geana pe Denisa, sa vedem la ce se uita. Dar ma gandesc sa nu fie ca "fructul oprit"si ma trezesc ca se uita la HBO ziua.

 

Betty eu nu credeam treaba asta cu berea..ziceam ca e mit.Intr-adevar dupa o bere doua se vede cum creste productia, dar nu ma risc cu ea prea mult tocmai din cauza kg.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Betty, eu zic ca poti manca pe saturate numai sa fii atenta la ce mananci. Cu exceptia acestei perioade in care sunt dornica sa arat intr-un fel la botez si a zilelor in care nu mi-e foame pur si simplu, eu nu m-am infometat niciodata. Dar am grija sa pap cat mai simplu, adica putin/deloc procesat si sa nu combin proteine cu carbohidrati (gen carne cu cartofi). In rest, nu mananc junk (rar o pizza cat mai usoara sau un chinezesc), prajit, mancare cu sos, ulei, grasime, paine f rar (ca nu ma omor de mica) si atunci neagra sau deshidratata (sunt niste crontanele Wasa in comert). Cartofii numai fierti si f rar. nu orez, paste. Dulce ff rar, de obicei fructe sau inghetata. Si multe legume. Cu principiile astea eu nu am dat gres niciodata, indiferent de cantitati. Mai ales daca papi portii mici si dese. Si mama, care are probleme cu glanda, a slabit considerabil urmarind sa pape asa, atent.

 

Multam Ama, faine sfaturi si asa teoretic le am si eu in subsidiar doar ca la mine e f f grea implementarea, pe langa metabolismul de rahat pe care-l posed (si am vazut clar ca in timpul sarcinii fiind altul, am mancat ca proasta orice si oricat si n-am pus decat 2 kg in toata perioada) mai am si probleme cu "infranarea poftelor" dar maaari probleme, zici ca-s drogata cand simt rost de praji in zona, nu glumesc dar e cumplit de greu sa fac fata instinctelor la capitolul dulce.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...