Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute de iulie august 2013 (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 489
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Maeve, stai linistita. Si eu ma gandesc de multe ori cum voi deschide acest subiect. Cert e ca vreau sa stie lucrurile asa cum sunt (nu berze si alte prostii) de la bun inceput dar nici nu vreau sa o sochez. Consider ca asta ajuta si la increderea ei in mine. Si as vrea sa vina la mine ca la o prietena cu care poate vorbi orice fara teama si rusine. Mama a procedat similar cu noi dar de la o varsta mai maricica. 11 ani in cazul meu. Dar nu mi-a starnit curiozitatea. Insa m-a facut atenta la subiect si responsabila.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, vin si eu la spartul targului. Eu sunt de acord cu propunerea lui Ele de a vb de mancare pe aici. Betty, Paula, si eu eram ca voi si dupa o perioada de mancare sanatoasa m-am mai invatat asa. Nici eu nu mai suport prajelile acum, dar recunosc ca mai imi bag nasul in junk food.

 

Eu de luni vreau sa ma bag la Monti ca pana la botez sa mai scap de 4 kg, sa ajung mai decent. Eu abia astept sportul. Ama, sa stii ca si eu pot si acasa si la sala. Pe 15 nov ma apuc de un program de Nike pt Xbox, e f tare si solicitant, pe sot l-a lasat lat si are conditie fizica.

 

Amalia, la cat mai multe lunite!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ama, crede-ma ca initierea subiectelor se face mult mai devreme din pacate pt ca la gradi si scoala apar tot felul de copii care sunt crescuti in anturaje diverse si atunci te trezesti ca nu stii ce sa mai zici sau cum sa explici...eu i-am raspuns doar la intrebari, nu am insistat. Dar partea cu agresiunea sa o cunoasca pt ca uite, s-a facut un experiment la care au participat parinti si copii cu varste intre 6 si 10 ani. Experim: Erau in parc si un strain a venit sa roage copilul sa il ajute sa isi caute cainele. Si pe negandite copilul a mers si a iesit din perimetrul parcului fara sa spuna parintilor desi toti parintii facusera in prealabil educatie copiilor despre comportamentul cu strainii. Parintii au fost socati sa vada cum copiii pleaca de bunavoie cu cineva necunoscut care nu le-a promis nimic de altfel.

 

Daca explici lucrurile in mod firesc, copilul le va lua natural, adica nu i se vor parea ciudate si le va integra fara sa-i cauzeze vreo "trauma".

 

Mie sincer imi place sa discut si alte subiecte aici in afara de bblusi dormit, alaptat, kk (desi sunt f importante si astea) si ma bucur cand se poate :)) pe la alte subiecte nu prea intru ca imi place compania voastra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am scris un mesaj lung de pe tableta si l-am pierdut, am plans de-adevaratelea ca ma chinui de 3 zile sa ajung sa scriu ...

 

Ideea de baza era: AJUTOOOOOOOOOOOOR!!!!

 

Fiica-mea urla toata ziua de 3 zile. Mai am un pic si o iau razna.  Face cate o pauza de 10 min, apoi incepe sa maraie si apoi da in urlat. Unicul lucru care o calmeaza e sa stea la san, dar chiar non-stop nu pot nici eu, plus ca a inceput sa regurgiteze ca na de acolo iese lapte, nu e suzeta.

Am incercat orice: dat suzeta (de obicei o scuipa, dar cateodata molfaie la ea si adoarme), nu tace nici in brate, mai tace cateodata in scaunelul vibrator, dar doar cand e obosita, restul feon, sasait, cantat, urla mai rau cand aude. 

Nu pare sa o doara nimic fizic (na si ma gandesc ca daca ar durea-o nu ar tace nici alea 10-15 min cat isi face energie sa urle iar), nu stiu cum sa-mi dau seama daca nu se satura, mananca pana il scoate singura din gura, am cantarit-o joi si a luat 1 kg in prima luna deci pana acum laptele a fost bun, a scazut fix in ultimele 3 zile)   Sa cumpar o cutie de lapte praf sa vad daca de la ala tace ?

Noaptea doarme de obicei prima tura 3,5 ore, apoi la 2 ore trezirea, ieri m-a trezit 1,5 ore, asa ca la 4 eram zombi, am aprins becul si a mancat mai treaza si a dormit pana la 7.

 

Dati-va cu parerea ce ar putea fi, ca is la capataul puterii, daca ramane asa renunt la alaptat sa dorm putin sa fac fata ziua la urlat, daca ar fi doar o perioada din zi ar fi ceva, dar dupa masa de dimineata se joaca un pic cu mainele in aer si apoi incepe sa urle. Pauza. Urlat. Pauza. Urlat. Masa. Pauza. Urlat. ..................

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ex Alise stie ca in cazul in care se pierde de noi, trebuie sa ramana acolo unde constata ca s-a pierdut, pt ca noi vom reface traseul si gasi rapid, nu sa planga si sa alerge haotic cine stie unde. Eventual sa ceara ajutor unei doamne care are copii si sa spuna nr nostru de tel.

 

Edit: poate credeti ca sunt deplasata, eu gandesc ca asta inseamna preventie, nu vreau sa exagerez ca nu ii aduc aminte de asta decat o data la cateva luni

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...