Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 489
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

mess nu stiu prea multe despre el il vad in fiecare zi in fata casei lui cu ingrijitoarea lui care vorbeste la telefon intr o alta limba si el sta si priveste la lumea de pe strada o straduta mica pe care nu circula multa lume are in jur de 40 de ani locuieste cu sora lui ieri ma intrebat sora lui unde sunt fetele si eu am intrebat o daca el foloseste pc ca asta i ar schimba cotidianul si ar gasi si prietei virtuali si mi a zis ca el isi doreste tare mult dar ca nu isi poate folosi mainile stiu ca exista un program care vorbeste si pc scrie imi doresc mult sa il pot ajuta intr un fel o sa mai caut poate gasesc totusi ceva 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorry, is f obosita si eu ca si copii mici cu cat is mai obosita cu ata nu pot sa dorm (stau pe net)

Si maica-mea m-a incurajat ca cica eu am urlat pana la 2 ani si poate seamana cu mine. Eu cum am fost convinsa ca nu a facut ceva ea bine (sau minte ca de la 4 luni eram la tara) am dedus acum ca fac eu ceva gresit.

Camera pana acum i-a placut, doar dupa excursie o fi descoperit ca alte tavane is mai faine :)

Ma mulgeam (din nou) si citeam mesajul tau.

Se cunoaste ca mama ta e din zona din care e si mama.

"cica"si eu pana la 3 luni a dormit doar ziua si noaptea urlam. asa ca ..auziti aici...la 3 luni mi-am luat prima bataie. [batcap]  Si acum zice mama ca ar avea rabdare sa stea cu Irina, in conditiile in care Irina " e rea" dupa parerea ei.

Mess sunt sigura ca nu faci nimic gresit, esti obosita agitata, dar esti mamica ca si noi. Ai rabdare cu Emma , o fi puseu.

 

revin..continui mulsul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa imi fac si pe azi antrenamentul. Sper sa ma tin departe de frigider pana maine. [fri]

Inca ma dor oasele bazinului la sarituri.

M-am pozat si am ditai "manerele". Cred ca si daca fac tot calendarul nu scap de ele. [batcap]

Bag poza cu manerele..scuzati tinuta.apropo cu greu am dat de o bustiera (si eu am vreo 20 din care vreo 5 speciale pt sport)care sa imi sustina sanii bine si sa nu ma doara.

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa facem un subforum noi astea care suntem in categoria de vorbim unele cu altele :D si sa lasam categoria "nu mai vb cu tine" ... .... De inteles inteleg, era expresia aia cu "pierderea papusii favorite pt o fetita e la fel ca pierderea unui regat pt un rege.    Deci 10 cm slanina la mine echivalent cu 1 cm la voi ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ele, da mamele noastre s-ar intelege . A mea imi povestea cat de inteligenta eram pe la 4-5 ani: m-am dus la topogan fara voia ei asa ca m-a luat in casa, in baie la batut cu furtunul ... si eu printre plans i-am zis "Nu mai da, nu intelegi ca sunt om si ma doare ?"  .... si s-a oprit si minunat cat de inteligenta replica i-am dat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mess asa cum ti-au spus si fetele stai linistita si "incearca" (daca poooti) sa te relaxezi, vorbeste-i calm, si ai mari sanse sa ii transmiti si ei starea (zise ea ... la care nu-i urla copilul nici 3 minute legat [batcap] , m-am gasit si eu in treaba sa dau sfaturi in necunostinta de cauza ...) daaaar pt. nimic in lume sa nu dai lapte praf cat creste asa bine si curge din celalalt san cat tu alaptezi, aici insist sa fi precauta, cand vezi ca intr-o saptamana nu pune pe ea atunci mai vorbim, pana atunci da-ti peste mana cand vrei sa o pui pe cutia cu LP, aici sunt in elementul meu ca de 2-3 ori chiar am scos cutia din sertar, apoi am varat-o la loc, inca e intacta n-am desigilat-o si nici n-o fac ca apoi am motiv in plus sa o consum sa nu se strice. Daca a ta e desfacuta deja da-i drumul la galeata de gunoi ca nu-i buna de 4 saptamani). Fata cea mare demult pandeste desigilarea cutiei sa se bage putintel cu nasul in ea ...

 

Yvy uite aici dar sa nu ma sudui cand vezi preturile, sunt cateva si mai ok la pret:

 

http://www.babyphoria.ro/incaltaminte-copii/incaltaminte-fetite/incaltaminte-eleganta/products/91

 

Teo, e ok greutatea lui David, a mea la 10 saptamani are 5100-5200 si s-a nascut cu 3800 dar e drept ca nu-i chiar etalon de urmat [:)] , ideea e ca dr. de familie a zis ca suntem in grafic.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...