Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (5)


Recommended Posts

Bunaaaa ...

 

Daca pot spune asta... Ce zi nebuna mai degraba!

A inceput cam asa: dormeam( singura, sotul la munca).O aud maraind si ma trezesc. Vad ca se zbatea in patut cu pledul pe fata. Mi-a sarit inima, sa fac infarct si alta nu!

Trag disperata de el si cand colo, erau piciorusele. Am uitat ca o intorsesem invers la 4 cand am alaptat-o.,.

Ok, acum cik sa ma calmez dar imi tremurau picioarele!

 

Episodul 2: o pun in pat sa o alaptez iarasi ( era deja 7:30). Scutecul era umflat asa ca zic sa o schimb. Ce zic ... Nu ma mai ridic sa iau aleza, o schimb repede asa.

Scot vechiul Pampers, care era doar cu pipi, o sterg regulamentar cu servetele umede si cand ii ridic piciorusele sa bag noul scutecc, ma izbeste ditamai tavalugul de diaree ( de la ea, fireste)

A murdarit tot: lenjerie, haine, prosopul de sub, eu aveam si pe sani... A fost de belea!

 

Strang repede tot sa le bag la spalat sa nu ramana patate ( erau albe toate)

 

Rebe plangea de foame, eu eram agitata... Intr-un final se aseaza lucrurile.

 

Cand termina masina si scot rufele constat cu stupoare ca bagasem la spalat si pampersul si pachetul cu servetele umede si erau hainele pline de bucati mici de vata...

 

Am dat clatire suplim si apoi le-am scuturat de m-au gasit bazdacii sa scap de scame...

 

Intre timp, Rebe cere san din ora in ora si e maraita non stop:(((

Plange cu sanul in gura, se agita, apoi ma musca, dupa care regurgiteaza.

Sanii-mi sunt praf, ma ustura dar nu mai vrea biberon.

 

Aseara m-am muls si nu a fost chip sa pape, tot la san am ajuns...

 

Deci sunt praf: vreau doar un dus si ceva de papa, dar cred ca nu apuc nc atat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 489
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Maeve, esti idolul meu intr-ale educatiei :-) Am vazut si pozele cu A la mare, ce copil fericit si relaxat!

Al meu sigur o sa bage TV de mic, desi o sa incerc sa filtrez informatiile. Dar ce folos, ma gandeam acum ca o sa stea f mult la soqcra-mea, care are 3 televizoare in 2 cam si se uita numai la prostii..ma si vad venind dd la serv si el povestindu-mi ce s-a intamplat la nora pt mama :-)

 

M-am infiorat la discutiile cu abuzurile, greu tare de vorbit pe intelesul lor..sa ii ferrsti de realitatea cruda, si totusi sa ii pui in tema..sper sa fie mai usor cu baiat :-)

Delia eu cred ca mai degraba o sa-ti povesteasca soacra-ta despre pompierul Sam si doctorita Plusica :))))).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rodica, ce mai faci? Nu mai stiu nmk de tine. Cum e L?

Te pup

 

 

Oanka, nc de tine nu mai stiu... Cum te descurci cu fetele? Cred ca esti super solicitata de n-ai mai scris....

 

Te pup si nu te-am uitat, sa stii! :)

 

 

Sweety, tu ce mai zici iubita? La noi aici e mare tristete se pare...:)))) ne mai citesti?

Tu ce vesti ne mai dai? :D

 

Te pup!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multe lunite inainte, printeselor Maria, Irini, Victoria si "printesului" Sebi! [flo2]

 

Ca si Paula, eu folosesc tot Mustela si nu a facut niciodata coji in cap.

 

Oxi, cat timp v-a spus ca va dura slujba de botez?

 

Eu mananc ciocolata, amandine, bomboane in ciocolata si derivate. Nu are nici o reactie Sergiu, deocamdata. Nu beau cafea.

 

Azi plecam in vizita la nasi [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oxigen, la noi e tot tinuta casual, le-am precizat si in invitatie (am trimis doar electronic). Aaa, si eu ma voi imbraca in pantalon. N-am chef de rochita si ar trebui oricum sa imi caut pantofi si la mine e complicat tare pana imi gasesc ceva sa imi si placa si sa nu ma deranjeze, am picioare sensibile.

 

Dana, de unde ati cumparat sepcuta? Trebuie sa cumparam ca sa fie imbracat din cap pana in picioare si si nu am gasit decat sepcuta-caciulita si nu imi place. Si lumanarea tot noi o comandam, iar nasii platesc.

 

De unde ati cumparat trusoul pentru biserica? Ma refer la panza de mir, fasa, tot ce trebuie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...