Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (5)


Recommended Posts

neata fetelor [flo2]

 

maria ce bine a crescut Victoria...imi este asa de mila de fratale tau..nici nu vreau sa stiu ce este in sufletul lui..

 

betty la mine stangul este mai productiv.. [alap]  pe ala il refuza ilinca ca vine laptele ca la cismea [8)]

 

si eu te cted si ilinca scoate tot felul se sunete ....barvo Biencuta...mici noastra vorbitoare..

 

mocanita toma e rupator de frumos , imi imaginez ce ravagii va face Maria..e o dulceata..

 

durerile de burta au trecut , vremea s-a facut frumoasa..menstruatia nu avenit..deci Diana ai avut dreptate e de la vreme

 

eu nu am folosit niciodata feonul..aseara dupa o mariala de 10 minute a adormit bistean 6 ore , m-am bagat si eu in pat si am facut amandoua nani de la 8 la 2 apoi papa iar la 5 si dimineata la 8..sunt multumita ca reusesc sa dorm destul de bine..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 489
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna fetelor!

eu azi sunt fresh am dormit azi noapte [pk]  fetele s au trezit la 8 au mancat si acum dorm deci dorm de aseara de la 23-24 eu am facut treaba curat ,rufe intinse ,calcat putin si acum astept sa se  dezghiete un pui sa vedem ce fac de papa ,acum crosetez langa fete [soricel]

Elena si eu la fel deci doua anormale [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumiiiiiiiiiiim, dragelor, cum zicea Diana de umflatul in pene? :) Idem :)

Betty, da, noi i-am facut prin FIV pe amandoi si mai avem "la pastrare" 2 embrionasi :) cum suna.....Cu 4 nu m-as vedea totusi, de ce sa ma dau rotunda, iar pentru al 3-lea trebuie muta munca de lamurire cu sotul...Dar poate la 1-2 ani ai Mariei se mai inmoaie si el :)

 

Ai vazuuut ca exista o exlicatie ... copiii tai sunt de fapt gemeni, deci inca 2 puiuti, lasa ca se inmoaie sigur peste vreo 2 ani si ii puneti si pe cei 2 la crescut, pacat ar fi cat sunt de frumosi. Si tu ai facut amnio nu? Va mai amintiti perioada aia fetelor/ Eu am cate-o nostalgie ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Am fost ieri la stomatolog, a facut anestezie asa ca am alaptat doar dupa 3 ore si un muls. Problema e ca bebe nu vrea sa bea laptele meu congelat, nu apucasem sa ma mulg inainte asa ca a cam urla de foame ca era nemancat de 4 ore. Nu vrea nici biberon, nici seringa, nici lingurita. A trebuit sa-i dau si antibioticul asa ca nu am rezistat mai mult fara sa-l alaptez. Partea proasta e ca mai urmeaza sa-mi scoata si nervul, deci iar anestezie. Si mai tragic sa scoata o masea de minte....deja mi-e groaza. Nu doare dar daca plecam in Germania nu vreau sa ma apuce durerile pe acolo .

 

Noi nu mai avem colici, Andrei a inceput sa rada, uneoti scoate si sunete, vorbesc cu el si parca vrea sa raspunda. Dar tot in brate vrea, de asta nu scapam curand. Nu pot sa fac nimic toata ziua, Ieri la ora 23 taiam legumele de ciorba ca altfel ramaneam nemancati azi.

 

Azi merg la ginecolog, sa scap si de asta , cele 6 saptamani s-au facut cam 10.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor!

eu azi sunt fresh am dormit azi noapte [pk]  fetele s au trezit la 8 au mancat si acum dorm deci dorm de aseara de la 23-24 eu am facut treaba curat ,rufe intinse ,calcat putin si acum astept sa se  dezghiete un pui sa vedem ce fac de papa ,acum crosetez langa fete [soricel]

Elena si eu la fel deci doua anormale [:-)))]

 

Amalia bine ca ai prins o noapte de somn, in cateva saptamani nu vei mai avea treaba, o sa vezi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Am fost ieri la stomatolog, a facut anestezie asa ca am alaptat doar dupa 3 ore si un muls. Problema e ca bebe nu vrea sa bea laptele meu congelat, nu apucasem sa ma mulg inainte asa ca a cam urla de foame ca era nemancat de 4 ore. Nu vrea nici biberon, nici seringa, nici lingurita. A trebuit sa-i dau si antibioticul asa ca nu am rezistat mai mult fara sa-l alaptez. Partea proasta e ca mai urmeaza sa-mi scoata si nervul, deci iar anestezie. Si mai tragic sa scoata o masea de minte....deja mi-e groaza. Nu doare dar daca plecam in Germania nu vreau sa ma apuce durerile pe acolo .

 

Noi nu mai avem colici, Andrei a inceput sa rada, uneoti scoate si sunete, vorbesc cu el si parca vrea sa raspunda. Dar tot in brate vrea, de asta nu scapam curand. Nu pot sa fac nimic toata ziua, Ieri la ora 23 taiam legumele de ciorba ca altfel ramaneam nemancati azi.

 

Azi merg la ginecolog, sa scap si de asta , cele 6 saptamani s-au facut cam 10.

 

Dedicut eu am alaptat imediat dupa stomatolog, tot asa cu anestezie mie mi-a spus medicul ca nu-i o problema, noile anestezii sunt usoare si se elimina rapid prin rinichi cica n-au treaba cu laptele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...