Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (6)


Recommended Posts

'neata la amiaza si de la mine!

Mess ma bucur ca ai trecut peste perioda critica. O sa mai fie asa ca sa fi pregatita psihic. Chiar daca am folosit in mesajul anterior termenul de suzeta si sezeteala in exces nu e cazul sa te sperii. Trebuie doar sa fi in preasma ei. Daca e ca Medeea o sa ai timp pt toate..eu ies la plimbare aranjata la ochi aproape in fiecare zi [vampa] (deci daca am timp pt asta am si pt altele). Chiar daca cere la o ora nu plange intre alaptari ..sta cuminte langa mine in sezlog..in patut ..pe la altii si eu sunt libera.

E doar chestia de proximitate. Incearca doar sa nu te enervezi cand vezi ca cere iar la san ..accepta pur si simplu fapul ca are nevoie fara alte intrebari si frustrari. O a vezi cat de placute devin alaptarile astea scurte si ce priviri,zambete si gangureli primesti in schimbul lor. Si suzeteala se opreste noaptea de la sine...dupa cum ziceam ...intre 7 si 9 ore de somn noaptea [pk]

Te pup ! Sunt sigura ca daca ca daca ai rabdare ceva mai mult a poti sa faci distantele intre mese mai mari decat mine si ziua.

Eu chiar ma asez si ii las sanul la discretie in unele zile si nu s-a intamplat nimic  si asa planuiesc sa trec si de puseul de 3 luni. Cu ea in pat toata ziua langa mine sa suga pana isi toceste limbuta..sa suga mult si bine 2 zile sa nu planga si sa se faca repede cantitatea de lapte care ii trebuie. Asa chiar daca nu dorm ..macar lenevesc si trec si eu

mai usor peste puseu.

 

Olimp eu ii dau noaptea din ambii sanai chiar daca nu il termina pe primul . O opresc si o mut la celalat sa i detensioneze pe amandoi. Se trezeste pe la 6-7 ii dau cate putin din ambii sani si apoi numai bine se umplu amandoi cand ne trezim la 9-10

 

Vergeturile eu le-am facut in spital pe sani..puteam sa dau si cu grasime de "mama lui Stefan cel Mare" ca nu facea nimic fata la avalasa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 478
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Idei de mancare Monti:

 

Mese lipidice: ciuperci cu carne (oricare), fasole cu carnati, varza cu afumatura, linte cu carne, ciorbe cu carne si zarzavat.

 

Mese glucidice: paste integrale cu sos de rosii si busuioc, hrisca cu ciuperci, qinoa, linte brusquetas, etc.

 

O alta regula ca dupa o masa lipidica sa treaca min 5 ore pana la o masa glucidica. Iar dupa o masa glucidica minim 3 ore pana la o masa lipidica. 

De ex: daca pranzul e o masa lipidica, cina va fi dupa min 5 ore (daca e o masa glucidica).

 

Asta ca sa vedeti ca nu se moare de foame cu Monti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai zice Monti ca trebuie sa evitam carnea grasa, dar sincer eu nu prea am evitat-o :))) si am slabit fara probleme. Poate ca rezultatele erau mai spectaculoase daca respectam strict, dar se mai pot face mici derogari (nu greseli grosolane) si ne tinem sub observatie, daca merge si asa e ok. [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mess , apropo de vergeturi. O sa ziceti ca-s nebuna, dar va mai zic o data de crema ce o folosesc inca din sarcina. Ieri am vazut-o la tv, a fost pusa la testare de un grup de femei, impreuna cu alte 3 creme si crema folosita de mine a iesit cea mai buna. Si era cea mai ieftina , comparativ cu celelalte. 

http://www.iherb.com/Palmer-s-Cocoa-Butter-Formula-Massage-Lotion-for-Stretch-Marks-8-5-fl-oz-250-ml/26938

si se gaseste si la DM, mai scumpa, dar merita. cred ca si la catena am vazut-o.

 

Cu ea m-am uns eu de zor in sarcina cu L zilnic peste tot; m-am documentat bine, am vazut ca are in componenta colagen si elastina, exact ce-i trebuie pielii ca sustinere  [bla]   [bla] eram convinsa ca nu dau gres!   

Finalul a fost tot dezastruos, sunt dungata toata peste tot, burta, sani, fund, coapse!  [smulgpar]

 

Deci totul tine de genetica, daca ai textura pielii proasta poti sa te ungi cu ce vrei ca la fluctuatii de greutate tot faci vergeturi, pur si simplu pielea mea nu rezista la intindere si crapa, nah! [ups]

 

La B n-am mai fost atat de constiincioasa, dar tot m-am uns cu Mustela 9 month, dar nu zilnic, m-am straduit sa nu zic ca n-am dat cu nmk; finalul: am ramas cu vergeturile vechi, plus bonus unele noi pe burta si coapse!

 

Declar eficienta cremelor si uleiurilor nula!!!   [soricel]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...