Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 478
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna .

Iata ca incet incet a venit si ziua cand scolile si-au deschis larg portile pentru ca scolareii si scolaritele sa isi cunoasca cea de a doua casa. Baietelul meu a fost taaare incantat ..... 5-10 minute ... ca dupa aia si-a pierdut rabdarea si ma tot intreba cand se termina.

Bebelusa incepe sa isi mareasca distanta intre mese , noaptea 5-6 ore . Se trezeste maaxim de 2 ori pe noapte. Numai ca eu ma adaptez mai greu ... inca ma scol la anumite ore . Azi noapte m-am trezit pe la 2 dar fata nu avea de gand sa se trezeasca. ,, Mi-a sarit somnul,,  si uite asa am stat treaza . Nu stiu cand am adormit dar eram cheauna de dimineata cand s-a trezit fata.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mocanita ..am o intrebare ..ca ai mers pe banda..nu te doare bazinul ?? pe mine si acum daca ma plimb cu caruciorul ma doare "pasa " si bazinul de abia ma urnesc apoi din loc de durere ? mai esta careva ca mine sau eu singura am ramas asa cu hibe ? [batcap] [alcool] [alcool] [alcool] [batcap] [fri]

 

Pe mine ma dor oasele bazinului si spatele dimineata(sau noaptea) cand ma ridic din pat sau ziua dupa ce mai fur un somn scurt, tot asa la ridicare.

 

olimp si eu am foame de lup, ma gandesc numai la mancare. si daca ma infometez, scade vizibil productia de laptic. desi multi spun ca ar fi un mit, si ca laptele are legatura cu lichidele. in cazul meu e testat, daca nu mananc si nu sunt odihnita, sanii sunt ciorapi 

 

Fetelor eu am scos limonada bere cu pricina ca efectiv ma dospeam zi dupa zi, mi-am cumparat Galactogil granule si spirulina (Paula eu am gasit de 200 mg si iau de 3 ori pe zi cate 2, e ok?). Sa stiti ca se vede efectul deja, nu stiu care din cele 2 sunt responsabile dar deja au inceput sa ma doara sanii de plini si mi se umplu iat tampoanele peste noapte, plus ca B pe cantarite ajunge iar la 150-160 ml la un supt ceea ce inainte nu se intampla. Problema e ca cel putin Galactogilul e cumplit de scump, o cutie ajunge 5-7 zile si costa 55 ron, cine zicea ca LM e gratuit?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olimp fa ca mine..asteapta sa treaca puseul de 3 luni..si ne facem curaj impreuna! eu momentan incerc sa nu manac dulciuri deloc si sa manac seara putin mai de bun simt.si cam atat. Vad ca oricum u am mai urcat in greutate dar de scazut scad doar 100 de gr la luna [batcap] . 

Eu sunt complet impotrva fast food-ului dar cu sucurile chiar am o problema. nu pun gura pe suc de nici un fel .. nici "naturale"  nici carbogazoase..alea sunt calorii goale , Paine max 2-3 felii pe zi , de obicei dimineata cu ceva sau in cel mai rau caz seara. Manacre de orice fel  fara paine si multe ciorbe..seara mai ales merge tare bine supa sau ciorba. 

Dulciuri cat de putin se poate... minim sau deloc. Eu manac maxim o jumatate de Bounty (preferatul meu) sau un rand de ciocolata  sau o prajitura mica pe zi. Evident ca am mai scapat si ca vaca in lucerna si am deschis cutia cu praline si atata m-am invartit in jurul lor pana le-am terminat  si cartofi prajiti noaptea la 23 dar in general respect..astea sunt exceptii. Incerc sa nu scap mai des 1 data sau de 2 ori pe sapt.

Eu asa mancam si inainte si faceam de 2 ori pe sapt aerobic si imi era tare bine. De toate dar limitate si de putine ori pe sapt.  Acum incerc sa ma plimb cu pitica cat mai alert ..ii plac gropile si viteza [soricel] ...ma bucur ca am carut cu suspensii [clo]

Bine.. pe mine nic nu ma deranja prea tare ca nu eram patratele....Aveam 50-52 kg dar eram multumita . Acum am 57,700  sper ca incet incet scap de surplus fara agreiune. pt mine dietele drastice inseamana muuulte kg in plus dupa incetarea lor si prefer sa am limite pe care stiu ca pot sa le respect pe termen lung. Uneori sunt mai mancaioasa alteori stau cate o luna fara sa ma ating de dulciuri..depinde.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

betty de care zicea paula ca ajuta si la slabit ? spirulina parca ? nu-i asa..

 

eu ce sa fac daca mai iau siu astea..pai explodez de tot ...si acum am sanii plini pitica a papat , bre nu am baut ..ce sa ma fac ...

 

deci si tu cu dureri de oase...

 

bobita fa cum zice diana si eu ii spal o data pe zi cand fac si dusul...seara..., ca pe ici pe colo ma spal mai des asta e parea a doua dar sanii nu-i sensibiliza..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

diana dar cand e puseul ala de 3 luni ? cica poate fi intre 3-5 luni oricand !!!! abia astept sa ma goleasca si pe mine de lapte ca daca nu ma duc la piata ca taranii sa-l vand..

 

nici eu nu sunt cu sucurile , dar imi place painea si dulciurile [batcap] [batcap] [batcap]  greu imi va fi ..dar trebuie..

 

delia , ele zicea parca , ca a alpatat fara problema cand s-a vopsit , eu sunt tare nearanjata , dar mai rabd pana la botez cand e musai..ilinca va avea 4 luni deci e maricica..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nah, ca v-am prins!! Pai eu nu mai incap in niciun pantalon si in bluze cu greu. Nu de la titi, de la spate. Deci eu nu ar trebui sa mai vb cu voi!!

 

Ha, ha! Ama daca-ai vazut ca noi nu mai vb cu tine ti-ai gasit si tu un motiv sa nu mai vb cu noi [:-)))] . Te-am vazut in pozel;e de la intalnirea de 10 ani ... esti intr-un mare fel, parca ai iesit cu mamele la restaurant, oricune ar fi intrebat care dintre voi e mama proaspata tu ai fi ultima indicata ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

diana, sutien port in casa si tot sensibile sunt sfarcurile. nu ma ustura, e ca o intepatura asa. si daca mi-e frig sau ma emotionez de ceva tot in sfarcuri simt ca o jena, ca o durere scurta.nu stiu ce e cu mine  [batcap]

noaptea sunt fara sutien, cu prosop sub mine si curg tare, mai ales dreptul. cred ca incep sa ii dau si eu amandoi sanii pt papa noaptea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...