Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 478
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ama, multumim frumos :)

 

Diana, tot la gradi privata am avut-o, nici nu se compara...din pdv asta Bucurestiul e ideal ca ai de unde alege. Eu as da-o la gradi Montessori daca as fi acolo.

 

Oxigen, asa e cum spui cu sistemul, daca stau sa ma gandesc la facultate puteam intra fara sa fac scoala! Trebuia sa stiu sa scriu, sa citesc si sa fi citit carti de filozofie + sa am cultura generala. Pai ce m-a invatat scoala din toate astea? Nada. Am folosit la serviciu ceva din scoala? Poate altii da, nu e cazul meu. Scoala ar trebui sa te invete sa gandesti critic, sa aplici filtre, sa stimuleze aptitudini de colaborare, sa formeze puiul de om, nu sa-i ofere o pseudocultura.

 

Cu lp ce sa zic, T nici nu vrea sa auda de el daca nu e caldut bine si in ultimele zile face mofturi si asa...poate e din cauza agitatiei cu schimbarile, nu stiu ce sa mai cred. Daca ar fi fost apatica ma duceam rapid la pediatru dar deoc tot sper sa isi revina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DeliaR dar si voi sunteti cu lp? De care ii dai? T nu accepta decat caldut caldut

 

 

Ama are si Aptamilul ready made dar as arunca si mai mult in stilul asta si cheltui proportional.

 

Offf. Aseara nu i-am mai dat san dupa baie ca ma storsese cu 1h inainte si i-am oferit doar lp sa vad cat mananca. 80ml si atat :((( si asta e mult, la unele mese si mai putin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vă mulțumesc pentru urări.  [pup]

 

Maeve, cred și eu că îi place lui Alise școala. Sună foarte bine ce povestești tu acolo. Sper să fie la fel și în continuare. Succes! 

 

După cum spuneam, am fost la doctor ieri. A plâns mititelul la vaccin.  [fri]

Dar altfel, stăm foarte bine. Are 4,870 kg și 55 cm, adică cam cu 1,2 kg și 4 cm mai mult decât luna trecută. De la piticania de 2,700 kg și 47 cm de la naștere, eu zic că e foooarte bine. 

 

Și eu am probleme cu scutecele. Nu-mi dau seama de ce tot iese pișu pe afară. Am acasă 4 modele și 2 mărimi de scutece ș nu l-am găsit pe ăla care să țină tot timpul tot înăuntru.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maeve, crește, crește bursucelul.  [:)]  De dat nu dau lapte  [:)] , că eu mă tot gândesc cum să fac să mă mai mulg și eu, să pot să mai ies singură din casă din când în când, și nu prea-mi iese.

De Thea, nu știu ce să zic. Poate totuși mănâncă mai mult de la tine. Pe mine, sincer, proba suptului nu mă prea convinge. Dar dacă ea pare ok și ia în greutate, chiar și la limită, poate pur și simplu așa e ea și atât îi trebuie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...