Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 478
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

alex , accepta suzeta doar ca tot degetul este mai tentant , dupa ce-i dau suzeta si o tin de manute se linisteste..

 

daca nu o tin de manute si nu-i tin suzeta cu mana , o tot scuipa si cauta degetutul..sper sa-l uite..la un momentdat..

 

ce poza jmechera aveti [caru]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Betty despre kk verde am primit raspunsul asta :

Dr. Jack Newman says in his new breastfeeding book (in response to a mom who says, “all my baby’s poops are green. Everyone is telling me this is abnormal and the doctor is making me very worried”): “If the baby is content and gaining well, ignore the comments. Buy yourself a pair of sunglasses so you don’t see the color.”

 

Despre SMS cum spunea si Paula asa stiam si eu,ca nu se cunosc inca cauzele.

 

Pneumonia este boala de care imi este cel mai teama. Mi s-a intamplat la Denis si n-am stiut nici eu si nici un pediatru dintre toti care l-au ascultat,nu avea simptome,nu avea febra,doar o simpla raceala cu nas curgator . Dar Doamna Doamne m-a trimis sa-i fac analizele de sange si am aflat ca are o infectie mare in sange si cum nici un doctor nu a putut sa-mi explice de la ce vine infectia,i-am facut o radiografie la plamani.

 

Adriana La multi ani! lui Alexandru!

Ce frumosi copilasi ai [flo2]

 

Oxana felicitari lui  Rares! Stiu cum e cu puzzle-ul .Si noi am avut puzzle in casa mult timp si nici nu s-a atins de el,pana intr-o zi l-a facut pe ala de 30 de piese,de atunci se chinuia sa faca cate un puzzle numai sa-i cumpar altul. Intradevar cele de 60 de piese sunt destul de grele pentru varsta lor.Si eu am fost f incantata cand a reusit sa il faca.

 

Olimp ce spui tu ar salva mult lapte praf,ca si eu arunc lp in prostie.Eu tot la temperatura camerei ii dau.

 

Yvy cand o sa am vreo intrebare cu siguranta la tine voi apela [flo2]  

 

Despre kk si la noi iese din scutec.

 

Diana la mine de la o vreme amandoi sunt "bebei solicitanti". Astazi amandoi stateau pe mine,o clipa nu ma lasau,nici Sara,nici Denis.

 

Delia_r si la Sara am impresia ca ii pica puful....

 

Noi din pacate am racit,eu sunt cu gatul in pioneze,ragusita si tusesc,lui Denis ii curge nasul,iar Sara cu nasucul plin de mucusori si tuseste [batcap]

Am fost azi la pediatra ,in nasuc am voie sa-i pun doar ser fiziologic, ii dau vit c picaturi si oscilococcinum.

Sper sa scapam repede de mucusori ca tare greu ii.

 

Va  [pup]

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai, Mony! Imi pare tare rau...stiu cum poate fi cu un copil bolnav, doar imi inchipui cum e sa ii ai pe amandoi raciti, cred ca nici nu mai sti in ce parte sa o apuci, si nici tu nu esti ok.

Nu poti sa ii dai nici Panadol, Sarei? Poate dormi de muci? Tine-o cumva mai ridicata, daca poti. Aaa, si cand a racit Raul prima data, mi-a spus pediatra sa-i pun prosoape ude in jurul patutului sa intretin o atmosfera umeda, sa poata respira cat mai bine.

Si ce mai stiam leacuri babesti - sa cureti o ceapa, sa o pui in camera, spuneau fetele ca atrage virusii, microbii, etc. Eu am incercat dar nu a avut efect, dar alte fete spuneau ca a avut....

 

Si eu sunt inca in expectativa. Raulica si Cosmin sunt bocna de raciti. Eu am inceput sa mucesc, dar Luca inca nu are nici un simptom.

 

Paula sunt, m-am logat sa fac capitol nou, dar nu ati fost vorbarete in seara asta, dar il fac totusi ca imediat vine schimbul 3.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...