Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Urgenta majora...orice sfat e bine venit


Recommended Posts

Buna

 

Am un caine de talie mare in varsta de 3 ani.Cand spun mare inseamna ceva mai mic decat un caucazian.De ceva creme a inceput sa tuseasca in momentul cand latra sau facea efort/joaca.El e caine de curte care sta in cotet si uneori legat cu lantul.Am crezut ca, din cauza ca e cam agitat si latra de nebun la tot ce trece pe strada,s-a fortat in zgarda si asta i-a afectat gatul.I-a trecut apoi iar a inceput sa tuseasca si iar a  trecut.N-am prea bagat de seama mai ales ca e ditamai dihania si pare foarte robust.Azi dimineata am vazut ca tuseste ceva mai ciudat si nu-i mai trece ca mai apoi sa inceapa sa expectoreze cu sange.Abia atunci m-am panicat.Noi stam undeva la 15 km de Bucuresti si am incercat sa-l duc cu masina cu cineva la veterinar.Din cauza ca e mare si violent m-am trezit ca nu incape in masina decat el si soferul,care sofer era un strain si cainele abia astepta sa sara la gatul lui.Am incercat sa chem o ambulanta veterinara dar mi-a stat pulsul cand am aflat ca ma costa 400 ron doar sa vina si sa-l vada, in conditiile in care am inteles ca ii trebuie si o ecografie sau radiografie care nu poate fi facuta decat intr-o clinica.N-am gasit pe nimeni cu o duba pana acum ca in aia cred ca ar incapea impreuna cu mine.

A trecut cineva prin situatii d-astea?Cum v-ati descurcat?Aveti vreo solutie?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Asta e problema.Nu-i pot pune botnita pt. ca e atat de mare si se lupta efectiv sa nu io pun.E prima data in 3 ani cand a sarit sa ma muste,de fapt mai mult m-a avertizat sa-l las in pace.E mare,e puternic si chiar cu botnita  poate fi un pericol.El nu a iesit niciodata din curte.Avem un vet care vine si ne face vaccinuri acasa dar atunci e circ mare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...