Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Inca un an impreuna ... ghidul anilor care se scurg impreauna


Recommended Posts

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

hm, hm, dati-mi voie, faceti loc va rog !

noi am aniversat anul acesta 21 de ani de la casatorie ! asa ca am ratat nunta de portelan, asteptam inca 4 ani sa o sarbatorim pe cea de argint.

nu avem obiceiul de a sarbatori in mod special. doar ne felicitam reciproc ca ne suportam de atatia amar de ani (glumesc, desigur !).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa fiti fericiti indiferent de numarul anilor...asta e important si asta va doresc la toti.

Noi facem anul viitor 10 ani...nici macar nu stiu cand au trecut.

Sarbatorim mereu, nu avem un stereotip, insa nici o ocazie nu trece nemarcata. E normal...daca ma bucur pentru ce avem, de ce n-am sarbatori?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am facut in mai 11 ani de cand suntem impreuna (anul asta a cazut o data cu Pastele ortodox, pt ca exact in ziua de Paste ne-am indragostit). Cand ma gandesc, nici nu-mi vine sa cred. In general iesim si sarbatorim la un restaurant in 2 (ca de obicei mergem in 5). Cadourile nu sunt importante pt noi (al meu oricum nu e adeptul cadourilor, pe el il impresioneaza mai mult daca ii dau o felicitare in care ii scriu cateva randuri din inima).

 

Sa fiti fericiti si la cat mai multi ani impreuna.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Victoria_mami si noi tot in Mai ne-am casatorit.  Pe 31 Mai am facut 10 ani de casatorie. Nici eu nu stiu cand au trecut.  Daca n-ar fi copilul care creste, as zice ca ieri am avut nunta.  Soacra mea a spus ca nu am simtit cand au trecut pentru ca suntem fericiti impreuna.  Nu ne omoram cu cadourile, de obicei iesim la un restaurant impreuna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu habar nu am de numele sarbatorilor fiecarui nr. de ani de casatorie.. Exista vreo lista?

Eu le stiu doar pe astea clasice: nunta de argint la 25 de ani, de aur la 50 de ani, de diamant la 75 de ani... altele nu mai stiu, gen fildes, dantela, lemn, fier etc...

 

Oricum, indiferent de nr de ani de casatorie, va urez tuturor multi ani fericiti impreuna [floare3]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...