Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Educatori agresivi


Recommended Posts

Buna tuturor!

Sunt o mamica din Constanta si am baiatul inscris la Gradinita Norocel ( nr.13). Tocmai am aflat dintr-o sursa nu foarte sigura ca una din educatoarele fiului meu, D-na Serbanescu Elena, a lovit unii dintre copiii de care se ocupa la fosta gradinita la care lucra. Va rog, cine are detalii despre activitatea d-nei educatoare, bune/rele sa le scrie aici. Sper sa ma ajutati ca am ajuns sa stau cu sufletul la gura si abia a inceput anul scolar. [batcap] Poate d-na educatoare e un cadru didactic fara repros si eu imi fac griji degeaba....

Ar fi bine sa dezvoltam un pic topicul si cele care au avut, din pacate, experiente negative cu diverse cadre didactice sa ne povesteasca intamplarile lor ca sa putem lua masuri sau macar sa ne ferim de astfel de personaje. Ar fi nemaipomentit, nu-i asa? Asa ca, va rog, curaj!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Uite, aceasta este experienta mea la gradinita 234 "Zori de zi', Bucuresti, educatoare: Georgiana Nicoara.

Daca ai auzit astfel de zvonuri despre educatoarea copilului tau eu cred ca sunt intemeiate. Parintii nu prea vorbesc despre experientele lor la gradinitele de stat, le este teama ca isi pierde copilul locul si nu mai au unde sa-l lase cand sunt la serviciu... Deci, daca ai auzit ceva iti dai seama cat s-a discutat despre asta!

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=176807

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar trebui sa ceri imediat audienta la directoarea scolii ca sa-i expui temerile, cred ca trebuie clarificata imediat situatia. Daca sunt mai multi parinti care s-ar plange poate ar suspenda-o sau tranfera, nu stiu cum sunt legile acum in Romania. Eu personal cred ca asemenea persoane ar trebuii sa mearga la sapa nu sa se ocupe de educatie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Aveti grija pe mana cui incape copilul vostru. Eu am inscris-o pe fetita mea la

Gradinita 268 din spatele Postei Puisor  in 2012 si a nimerit la o educatoare care mi-a bruscat-o si traumatizat-o! O cheama Carmen si are grupa mijlocie acum, cred. Feriti-va de ea! Justificarea ei cand am confruntat-o a fost ca cea mica plangea si dadea din manute. A spus, citez : "daca ma lovesti, te lovesc". Este fina directoarei, am inteles, si nevasta paznicului gradinitei, situatia este cunoscuta si tolerata! am aflat ca sunt si alte educatoatoare cu aceleasi obiceiuri, asa ca mare grija!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...