Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute de iulie august 2013 (7)


Recommended Posts

Ce-am mai ras  [:-)))]  [:-)))]

 

Betty, io m-as baga la P cu Eva. Daca zici ca e aranjat. Numai bine ii vine si lui pofta de insuratoare pana atunci  [:-)))]  [:-)))]  Si pentru B iti fac repede un baiat. Promit sa ma asigur ca stie tot ce trebuie [:-)))]  [:-)))]

 

Sa stii ca suna bine, numa' Irinel sa aiba soata mai tanara cu 3 decenii? N-are P averea lui Irinel (si nici nu-i sigur ca  se pare ca-i falit individul dupa ultimele stiri din Cancan) dar are doar 20 de ani peste Eva nu 30 si [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 529
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Betty, na, noi, babe ce suntem, încercăm să-i aranjăm în mod tradițional. Acum, ce-o mai fi până atunci...

 

Alex, la noi nașa a ținut să facă totul ca la carte. În fine, după bordeiul și obiceiul pe care îl știe ea. Noi l-am dus la biserică îmbrăcat de noi. Așa a stat în prima parte a slujbei. După ce l-a băgat în cazan, nașa l-a înfășurat în crâșmă (așa i se zice aici, e un fel de scutec) și o păturică, luate de ea. După slujbă, l- îmbrăcat cu hăinuțele ei. Ea ține de fiecare dată să-i ia set complet de haine, de la body la șosetuțe și căciuliță. Apoi după scăldătoare, pe care noi i-am făcut-o a doua zi, l-a îmbrăcat cu alt rând de haine luate de ea. Ea a adus și toate chestiile care se bagă în cădiță, plus șampon, prosop, scutece... Dar nașa noastră așa e. Nu m-aș înțelege cu ea să nu ia tot ce știe ea că se ia.

Mi se pare foarte faină ideea de cadou. Iar de excursie, du-te liniștită. Și noi am merge pe undeva, dacă și-ar găsi soțul timp. Și ai văzut că fetele deja au venit la mare cu copilașii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, acum depinde cat de traditionalisti sunteti. Stiu ca e bine ca nasa sa il imbrace complet, asa ca eu prefer sa ii ia nasa hainele si mai bine nu mai da in rest. Lumanarea tot nasii o iau, la fel si biserica e platita de nasi. Eu nu stiam ca se da cadou la nasi la botez, tb sa ma gandesc si eu ce sa ii luam. Greu rau cu cadourile astea. Restul chestiilor inca nu le stiu, le voi afla pe parcurs. Nasa lui Sebi mai are o finuta, asa ca ma bazez pe asta. Noi inca nu am botezat pe nimeni. Abia astept sa am si eu un finut sau o finuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OK, Paula, ne combinam la body-uri.

Oxigen, nu suntem traditionalisti, nici noi, nici nasii...Ei oricum platesc ce am cumparat noi, de asta zic ca se cam aduna si de aici a venit si chestia cu cadoul...sincer, nu stiu daca se practica, parca am mai citit ici-colo, dar nu stiu daca aici e obiceiul...dar ma gandesc ca sunt totusi multe cheltuieli si pentru ei, chiar daca e un botez relaxat sa zic asa...O sa facem un calcul si poate le zicem si sa nu dea nimic la restaurant, doar hainutele, lumanarea, setul pt biserica si taxa pentru biserica (oricum, taxa ar cam fi egala cu meniul).

Alina, la voi a fost tot relaxat, nu? Ziceai de cadou pentru nas ceva pentru motocicleta parca...pentru nasa am uitat. Nu povestesti cum a fost?

 

Adriana, am uitat sa iti raspund asa ca editez: daca ar mai fi fost cald, am fi mers dupa botez la mare, dar oamenii vor si baie in mare, na...noua ne-ar fi trebuit doar aerul si iesirea in natura. Ma gandesc daca o fi frig la munte, dar pana la urma nu facem drumetii cu bb ci mici plimbari.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...