Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (7)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 529
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Betty, si eu scriam acelasi lucru...insa tu macar ai lapte, nu ii dai si lp, as vrea eu productie ca la tine.

 

De ce nu o fi scris Ele nimic nici ieri?

 

Maeve sa stii ca de cand iau spirulina si Galactogil mi se umplu sanii bine, pana acum erau cam sosetute si inspre seara pe cantarite nu lua mai mult de 80-90 iar chiar inainte de culcare abioa mai scotea cate 60ml.

 

Eu tin minte ca a scris Ele ieri, a pus si poze cu Irinuca frumoasa cu ochisori albastrii. apropo de poze, de 3 zile ma tot chiorasc sa vad poze cu Thea si abia aseara am reusit sa le vizionez pe Picasa, oare sunt chioara? Frumoasa fetita ai facut Maeve, frumusica mare pare asa cuminte, cand ma gandesc ca aveti copii in prima clasa ... la mine parca a trecut un secol de atunci si va mai fi unul pana ajunge B acolo [:)] .

 

Apropo de regurgitatul asta, de la cate luni se remite cat de cat? Eu de atia ani de cand era P bebe nu mai retin, oricum stiu ca si el era enervant rau din punctul asta de vedere, tot cu prosopele dupa mine umblam.

 

Culmea ca B are si zile mai "uscate" si inca nu mi-am dat seama care-i secretul (daca este asa ceva)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maeve cu LP sa stii ca-mi asum asta si accept o crestre mai NeFatfrumuseasca la B. Ma lupt si eu in continuu cu ispita cutiei cu LP primita in cadou in maternitate (ma bate gandul sa i-o fac cadou fetei mari ca asa stiu ca in 3 zile e gata). Thea cum creste? B are cam 5300 g si are 2 luni si jumatate, ar trebui sa mai creasca macar 400 g pana la 3 luni si mai are putin mai mult de 2 saptamani si asta ca sa fie la limita de jos a intervalului normal de crestere. Am zis ca atat timp cat se incadreaza in normal chiar daca la limita de jos nu pun mana pe LP desi cand aud aici cum cresc bebelusii ma cam mananca degetele. Totusi uneori ma gandesc ca ea ar creste tot la fel si cu LP, stiu ca laptele meu e foarte bun ca C care era mai grasuta de felul ei inclusiv din nastere (dolofana asa) lua peste 1 kg cu alaptat exclusiv deci poate simandicoasa asta mica e mai silueta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O sa ma uit in capitolul trecut sa vad ce a scris Ele, nu stiu cum mi-a scapat :(, scuze Elena!

 

Multumim de aprecieri Betty, A "pare" cuminte :)), e zvapaiata rau dar mie imi place asa, nu momaie. La scoala la careu desi a fost f scurt discursul se intorcea si spunea printre dinti: cat mai dureaza ca ma plictiseeeesc :))

 

Refluxul la Alise s-a diminuat serios in jurul varstei de 8 luni. Dar cred ca depinde de copil, ea a avut mult mai rau decat T. Si oricum a ramas cu o sensibilitate la stomac, nu se poate zbantui prea tare dupa masa ca ii vine inapoi desi nu vomita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Refluxul la Alise s-a diminuat serios in jurul varstei de 8 luni. Dar cred ca depinde de copil, ea a avut mult mai rau decat T. Si oricum a ramas cu o sensibilitate la stomac, nu se poate zbantui prea tare dupa masa ca ii vine inapoi desi nu vomita.

 

 Gand la gand Maeve, acum am vrut sa scriu ca la P al meu in jur de 8 luni tin minte ca i s-a diminuat simtitor refluxul dar cum au trecut peste 20 de ani deja era asa cam ceata in memoria legata de asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

B a luat asa: prima luna 400 g (aici am scuzat-o ca a scazut mult dupa nastere, vreo 350 g), a doua luna 750-800 g iar asta cam 300-350 in primele 2 saptamani deci daca avem noroc cam tot in jur de 700 de vom invarti si acum. Soru-sa avea 6 kg la 2 luni si s-a nascut cu 3550 fata de 3800 cat a avut ea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Betty, copila arata f bine si nici nu plange, e multumita, doarme, nu mi-as face griji in locul tau.

Aseara a fost prima seara cand T nu s-a mai crizat...dupa intoarcerea de la Lepsa. Si a fost asa de bine!

 

Ma oftic ca nu pot pleca cu T cum plecam cu A

 

 

Sa stii ca mari griji nu-mi fac exact pentru motivele enumerate de tine. Oare n-a fost totusi o coincidenta cu schimbarea asta de mediu pe care o consideri tu responsabila de agitatia Theei?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...