Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute de iulie august 2013 (7)


Recommended Posts

Sa va povestesc ce am facut azi noapte : la 2 se trezeste Victoria ,,o iau in pat cu noi ii dau sa pape si eu adorm , dupa cateva minute incep sa sforai, fata mea si tati se distrau de mine ( sotul m-a filmat), Victoria avea ochii cat cepele si nu stai ce e sunetul ăla , am ras cu lacrimi acum dimineata cand am vazut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 529
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Doxy, pai eu zic sa nu mai dam acces nimanui si gata. Astea care suntem, suntem. Oricum nu cred ca se mai leaga la fel discutiile cu cineva nou. Dar eu una stau mereu sa cantaresc ce spun, ce poze pun... Poze nici nu prea imi vine sa pun desi as mai impartasi cateva cu fetele care nu au FB..

Salutare! Eu iar is in urma cu cititul...

 

Putem sa ne mutam pe privat eu nu ma opun. Dar consider asa, nu ma deranjeaza daca ne citeste cineva din umbra, mamici reale, sau viitoare mamici sau aspirante (apropo, am primit mesaj pe privat de la cineva care mi-a dat niste sfaturi despre mancarimile din talpa ale lui Rares, i-am multumit, dar nu m-am ingrijorat ca e cineva care ne citeste etc.) Mie mi-e "frica" de tot felul de obsedati si nebuni, dar astia is bolnavi la cap, se pot infiltra oricand si oriunde, poti sa vb un an de zile cu el/ea pe net si sa te trezesti cu surpriza. Noi astea care ne-am mai vazut intre noi putem sta linistite, dar avem siguranta ca toate mamicile dintre noi sunt 100% reale? (am dat doar exemplu de situatie, nu fac nici o aluzie). Nici chiar de specimene "Laurita" nu mi-e frica, nu sunt periculosi, sunt sarlatani, au incercat sa stoarca bani si daca nu le-a mers, au plecat in alta parte. 

Dar haideti sa incercam si privatul, nu zic nu, poate vom avea ceva mai multa intimitate, dar asta nu ne garanteaza siguranta informatiilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana mersi. La noi avand nasterea cu vaccum pediatra ne-a spus sa fim atenti la chestia asta dar nu in mod special ca fiind capat de tara, important e sa ajungem sa-l relaxam. De asta mergem si la osteopat. Concluzia generala (moasa, pediatra si osteopat) e ca a suferit in timpul nasterii si acum se resimte. Plus o fi si chestia cu lactoza si uite ca nu e tocmai bine. Dar eu incep sa am sperante, zilele astea a fost chiar super, plangeam ieri de fericire dupa ce am reusit sa ne jucam 15 min si nu mi-a urlat.

 

Eu v-am povestit cum a fost nasterea? Ca nu mai stiu. Dupa ce m-am dilatat complet si am inceput sa imping mi s-au redus contractiile f tare si desi m-au bagat imediat pe picaturi nu si-au revenit. Dupa aprope 2 ore tot nu iesise, a inceput sa aiba puls f mare si atunci au folosit vaccumul sa-l deblocheze. Dupa deblocare am mai impins de 3-5 ori nu mai stiu exact si a iesit. Cezariana nu puteau sa mai faca ca era prea jos.

Vai Monicaa, cand povestesti imi amintesc de nasterea lui R. Sper sa rezolvati si sa nu fie nici o problema majora.

Eu am mai zis ca la R. desi eram dilatata maxim, el nu iesea. Eu am avut noroc ca dr gineco era prieten de familie si a avut rabdarea sa-l scoata fara forceps/vacuum. Dar mi-o zis ca orice dr in situatia asta ar fi intervenit cu forcepsul.

Sa zic ca abia acum, la nasterea Letitiei, am aflat ca R. a avut nus`ce problema la nastere, iar mie nu mi-au spus? Ca era sa moara sau sa ramana cu sechele? Nu stiu sa spun in termeni medicali, diagnosticul. A ramas fara oxigen mai mult timp. Acum imi explic de ce m-au tot stresat socrii cu dusul la neurolog si imi ziceau ca e ff agitat si incordat. Daca stiam chestia asta de la inceput poate ca investigam si eu mai mult. Slava Domnului ca nu au fost urmari, ma strange de spate cand ma gandesc. Poate ca e mai bine ca nu am stiut. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...