Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute de iulie august 2013 (7)


Recommended Posts

Hey, si eu sunt de acord cu grup privat. Nu de alta, dar nu imi pot schimba userul, in loc de pozele Mocanitei am vazut un "r" si am ratat-o si pe Leti :-))) si as putea sa stau si eu mai relaxata cand dau din casa :-)

 

 

Vedeti, asta e riscul... stiindu-ne pe privat vom fi tentate sa vorbim deschis. Iar eu sunt convinsa ca nu exista "privat" pe internet. [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 529
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

'Neatza, fetelor!

 

Trebuie neaparat sa ma laud  cu asa ceva (cra-cra-cra vorba Oanei [:D] ).

A dormit piticul meu 9 ore legate, l-am alaptat la 10 aseara si s-a mai trezit azi-dimineata la 7 jumatate [pk] , numai eu ca fraiera m-am culcat la 12 azi-noapte, dar nah, tot am apucat 7 ore legate de somn! Yuhuuu la L n-am vazut asa ceva decat dupa varsta de un an!

Altfel vad viata acum, nici nu mai sunt suparata ca nu ma-ncape nicio rochie pentru botez! 

 

Mess, Delia_R, Bubulina, Oxigen nu dati cu rosii, dar eu zic ca garantat bb2 va fi muuult mai linistit si clar va dormi mai mult, deci exista sperante si pentru voi! [soricel]   [flor]  [flor] 

Acum lasand gluma la o parte stiu cat de rau poate fi, eu la L plangeam ca nu doarme, dadusem in depresie (nici ziua nu dormea bine decat cate o ora asa in brate si nu puteam s-o pun jos si macar sa ma intind si eu langa ea)! Deci rabadre si tutun... rabdare! 

 

PS:B doarme si acum de la 8 dupa ce-a papat! Nu m-as supara ca puseul asta de 3 luni sa-l trecem cu somn si papa si iar sooomn e boierie fata de urletele de la L! [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am luat si eu spirulina, daca si ajuta la slabit, cand se ia: inainte sau dupa ciocolata ? ;)

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Mess tot rad de ma prapadesc la postarile tale. Esti intr-o mare forma! Ce ne tot aburesti acolo cu fata ta solicitanta.  [:-)))]

 

Apropo de spirulina, voi nu aveti probleme cu scaunul de la ea? In sensul ca e mai moale (scuzati).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, am fost si eu intr-un sfarsit la gineco ieri. M-a controlat, e totul ok, mi-a dat sa pun niste ovule 5-6 zile, ca mai sunt ceva scurgeri pe acolo. Mi-a recomandat sterilet ca metoda contraceptiva, dar trebuie sa astept ciclul (sau mai este o varianta cu tratament, daca nu vreau sa astept menstra).

Am zis ca is anemica si mi-a prescris Captafier (Ama, tu luai Captafier? De unde il cumparai?) si mi-a dat sa iau si Fe fiole, cica asta nu constipa (gluconat de Fe).

 

Sa va zic una tare [:D], mi-am pus ciorapi cu banda cand am mers la dr. si a comentat sotul, hihihi. Eu i-am pus din motive practice, ca sa nu stau acolo intr-un picior incercand sa scot/pun ciorapii clasici. Astia cu banda tac, pac, ai scos chiloteii si sus pe capra. Sa va zic ca amers cu mine pana la usa cabinetului, nici in sarcina n-a mers cu mine pana la cabinet.  [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uitati cam care era starea mea acum 2 ani si ceva, cand L avea exact 2 luni jumatate:

 

Eu am avut 2 zile de cosmar [q] [q] ... Bebelina mea e tare agitata de cand cu puseul asta de crestere, vrea mai mult laptic, dar eu nu am rauri de lapte, papa la o ora, dar mai rau e ca NU DOARME! [bang] [bang] [q]

Am incercat tot ce e posibil, in brate o tin tot timpul, in scoica, in landou afara, in leganel, adoarme si nu sta mai mult de 5-10 minute apoi se trezeste, urland cu ochii cat cepele si rosii de nesomn... culminand seara pe la 7-8 cu niste urlete de neconsolat, iar eu sint cu nervii in pioneze... [bang] [bang] [q] [q]
Treaba asta se intampla de ieri si azi abia am adormit-o la ora 6 seara, ea fiind treaza de la 8 dimineata [q] [q]
Eu sint epuizata, cu nervii intinsi la maxim dupa atatea ore de nesomn (si noaptea are somnul foarte agitat, se trezeste plangand, trebuie sa fiu langa ea si sa-i tin suzeta, sa-i dau tzitzi daca plange sau sa o mangai pe capusor cand se foieste ca altfel se trezeste)
Chiar nu sint eu in stare sa-mi adorm propriul copil??? [bang] [bang] [q] [q]

Si ca sa fie toate bune si frumoase azi, simtindu-ma cam rau, cu frisoane si cefalee mare, pe care am pus-o pe seama oboselii, am zis totusi sa-mi iau temperatura si am si febra 38.5 grdC (cred ca d-aia ma durea capul ingrozitor azi-noapte). Am luat si eu paracetamol si vitamina C ca stiu ca am voie? Oare ce pot sa mai fac? [q] [q]
 

 

 

 

 

Observati emoticoanele!!!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doxy,  [:-)))] . Uite că nu m-am gândit la asta. Bună idee. Eu îmi puneam pantaloni dacă nu puteam să-mi pun fustă fără ciorapi.

 

'mneața!

 

întrebare: voi cum mai îmbrăcați copiii afară. La noi sunt 20-22 de grade și e senin. Eu l-am ținut destul de dezbrăcat până acum și aș vrea să continui în același fel, dar mi-e să nu exagerez. 

Și apropos de asta, mă uitam pe net să văd cum îi îmbracă alții și într-un loc sfatul era, pe lângă să-i îmbraci cum te îmbraci tu, să-i îmbraci de trei ori mai subțire decât îți spune mama ta să o faci.  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...