Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute de iulie august 2013 (7)


Recommended Posts

alex am uitat sa-ti dau reteta ..

 

mai fetelor eu nu stiu sa atasej link-uri.. [batcap] nu rade-ti..

 

deci am facut asa..

 

3 dovlecei proaspeti , i-am taiat pe lungime am scobit samburii , nu am curata coaja..

300 gr piept pui

1 ceapa mica

5 ciuperci

 

am calit ceapa cu carnita , sare , piper , boia , pus ciupercile taiate marunt ..lasat putin la calit toate ..apoi am lasat sa se raceasca compozitia..si am pus 1 ou sa lege ..am pus peste dovleceii scobioti..

 

apoi la cuptor 30 de min la 200 grade..pusi pe hartie de copt..si gata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 529
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Yvy, intru mai rau in depresie de la incurajarile tale  [flo2]  Mai ales ca si mesajele actuale is numai despre crize, etc... 

A mea e parfum deci ca adoarme pe mine, numai sa n-o dau jos ca sta acolo stramb cum apuca si o ora. Deschide asa cate o jumate de ochi sa verifice si sta cuminte acolo pana ma mut eu cand renunta spatele meu.

 

Vreau si eu sistem de purtare Manduca, Marsupi, Ergo... Nu ma pot decide. Marsupi e complicat cu marimea ca nu stiu daca is S sau L, mi-ar place mai mult Ergo decat Manduca, vizuwl (nu stiu de ce). Decizii, decizii..... Nu stiu cat de mult l-as folosi, in uk nu prea am vazut lumea cu de astea, cariucior pana la scoala si cam atat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olimp, ai acolo sus, unde sunt Font si marime, etc...ai si un fel de lantisor cu un +verde, ( pe ultimul rand). L-ai vazut? Bun...

 

Eu fac in felul urmator : mai intai dau " mai multe optiuni raspuns". Apoi scriu cuvantul/cuvintele care sa se vada, ex link. Ma duc cu mousul pe el si apoi dau pe lantisorul ala si se deschide o fereastra si in casuta de la URL trec pagina care o vreau. Si gata. Ai inteles ceva? [batcap]

 

Yvy, ce deosebire de la cer la pamant!! Dar se poate si invers. Cam cum e la noi, doar ca nici Luca nu e chiar asa ca L. Dar e mai obraznicut cu mult decat Raul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olimp, cu copy -paste. Nu e nimic deosebit. Copiezi adresa și îi dai paste în mesaj și gata.

 

Yvy, mamăă! Știi, de obicei e invers. Primul e cuminte, să zici că mai vrei unul și al doilea îți scoate peri albi. Bine că e așa Bogdan. Enjoy! Cum e la grădiniță?

 

Betty, după mintea mea, dacă un copil e vesel, face caca, pișu, doarme bine, nu plânge aiurea, crește, chiar și puțin, dar în limite normale, atunci așa e el, atât îi trebuie. Sunt zile când cer mai mult, dar asta nu înseamnă că o subnutrești. Lasă laptele praf în pace. Dă-i-l fetei celei mari.

 

Mess, o masă de lapte praf nu e un capăt de țară, dar, sincer, nu cred că rezolvi mare lucru. Din ce spui tu, nu foamea e problema (plus că a crescut foarte bine în prima lună). Ea pe tine te vrea. Te-ai scos!  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doxy, Captafer de la Belladona.

 

De cateva zile bune si noi suntem numai cu bratele. Patutul are maracini si acolo ne apuca toate durerile. Mai nasol e ca nu am scapat de crampe si intre fiecare 2 mese avem scandal. Cand se termina cu nenorocitele astea de crampe, frate?? Ca sa nu mai zic ca si in brate se lasa cu smuceli si urlete. Da suzeta ia suzeta etc. noaptea inca e ok desi de pe la 5 incepe icnitul de numai somn nu e... Si ce ma tem cel mai mult e ca incep sa ma lase nervii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata mamici

 

Ama tocmai ce am fost la pansat buric si pediatra mi-a confirmat ca s-a micsorat gaurica. Spunea ca e cam de 4 mm acum. Asa ca inca 1 luna lipim.

 

Maeve cred ca la tine e alta situatie ca alaptezi. Dar e f posibil ca laptele asta LR sa ajute pe post de completare. Pediatra mi-a spus astazi sa ramanem exclusiv pe Sensitive LR. Vedem mai incolo cand incepem diversificarea daca ne putem intoarce la Pre normal sau nu.

 

Oxana mai bine ca nu ai stiut. La mine nu am avut cum si ce ascunde ca vedeam monitorizarea lui Sami si am observat imediat cum a crescut pulsul. Asta e, a trecut si sper din tot sufletul sa nu existe mai tarziu urmari. [:-)))] asa deci cu ginecologul. bine ca e totul in regula.

 

Olimp suna tare bine reteta. O sa incerc si eu.

 

Multumim frumos de complimente . [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! 

 

Teodora inca merge cu placere la scoala si spre surprinderea mea reuseste si sa se trezeasca cand suna telefonul, e virusata:), cu muci si tuse, facem tratament, partea proasta este ca a luat si Matei, azi mergem la control sa vedem cum este dupa tratament, are bronsiolita sper sa fie spre vindecare si sa nu fi coborat secretile mai jos...facem si aerosoli mai greu ca nu prea sta si da sa muste masca si sa o linga :)))

 

Alex, m-am uitat in gurita la el si are un punct alb ,  pe gingia de sus si tot isi baga pumnul in gura, l-am facut cu glicerina cu nistatin , sa vad ce imi zice dr dupa amiaza. Daca tu ai zis ca te-ai uitat, m-am uitat si eu si am gasit-o (mersi) dar scumpul de el, a fost asa de cuminte sa ma uit si a deschis gurita si m-a lasat sa ma uit.

Am o bomboana de copil(cra cra cra ) drepturi de autor pt Oana.

 

Nu m-am lamurit ce si cum s-a intamplat in ultimele pagini dar eu evit sa pun poze pe forum sau dupa ce le-am pus, cel tarziu a 2 zi le stergeam si nici din casa nu prea dau. Doxi si Alina am frecventat acelasi site inainte de asta :P,dar pe grupe diferite de varsta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Of, ce subiect dezbateti..fix ce imi sta si mie pe creier de cateva zile..v-am zis ca parca nu mai e asa de mult laptic nici la mine..de multe ori, bebe se lupta cu tzitzi, desi scoate ceva, ca are gurita plina, renunta dupa vreo 5 min de zbatere. Eu sunt din ce in ce mai obosita, am aproape in permanenta o durere de cap si o stare de vom. a ciudate. Nu pot sa dorm ziua. Ma trezesc la 5..sotul ma "incurajeaza" sa suplimentez cu LP. Bebe parca nu a luat asa bine in greutate, desi are 5.7 kg, in ult 10 zile a luat doar 200 g..simt ca cedez :-(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...