Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute de iulie august 2013 (7)


Recommended Posts

Mess, o masă de lapte praf nu e un capăt de țară, dar, sincer, nu cred că rezolvi mare lucru. Din ce spui tu, nu foamea e problema (plus că a crescut foarte bine în prima lună). Ea pe tine te vrea. Te-ai scos!  [:D]

Mess ii dau dreptate Adrianei. Crede-ma ca am avut una bucata Ilincutza cu Clara. Asta micu e insa ca timbru pe scrisoare, cum dispar din raza lui... dai scandal.

Eu m-am impacat cu chestia asta. Daca asta are nevoie, asta primeste. Important e sa fie ok, relaxat, sa pape si sa creasca. Pana una alta de asta stau acasa sa stau cu el.

E dezastru la noi in casa, mama vine sapt viitoare si cred ca va face soc. [:)] Dar asta este. Copilul are prioritate. [pup] si nervii tari. [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 529
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cris, felicitari! Sa creasca mare printesa si sa va bucurati de ea! Apropo cum lipesti tu pozele asa intre ele. (Va rog nu radeti de mine!)

Nu-i de ras, ca si eu am intrebat pe altii... Acasa am instalat Picasa, face treaba super, iar cand le fac online, folosesc fotor.com...si asta e ok!

 

Sotul meu drag inainte sa-mi scrie dedicatia lacrimogena de 3 luni pe fb, m-a sunat sa ma intrebe cu ce fac colajele [:)]  Nici nu m-am prins ca pune ceva la cale [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Așa a fost și Alexandru. Ziua dormea foarte puțin. Mai prindea câte o oră în pătuț după cel puțin 5 încercări de adormit în brațe, ținut să adoarmă bine, pus în pătuț și început să urle după 5 minute. Dar în schimb dormea noaptea, mânca... Eu ziceam că totuși am copil cuminte, chiar dacă îmi mai venea ziua să mă închid undeva să nu-l aud și să urle până n-o mai putea.

Cu Radu mă minunez ce cuminte poate fi de vreo săptămână, așa. Ptiu, să nu-l deochi. Doar seara când vine Alexandru îl mai apucă bâzdâcii. Parcă face intenționat. [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delia, nu te descuraja. Si pitica a luat si 330 intr-o saptamana si 180 in alta...5,7kg e f bine. Noi avem cu vreo 100g mai mult si balotam LP ca nemancatii :))

Referitor la temp de la noi..cred ca sunt 14 grade cu indulgenta. Iar ieri a fost cumplit de dimi. Era sa imi rastoarne vantul caruciorul. L-a ridicat pe 2 roti. Si e ditamai namila. In 20min eram inapoi in casa. Si eu i-am pus geaca si paturica si pantalonu cu dublura

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.gatesteinteligent.ro/dovlecei-umpluti-cu-pulpe-de-pui/93021

 

paula am reusit , dar m-am chiorat un pic dupa lantisor [:-)))]

 

delia si eu am dureri de cap...destul de tari ..sa fie de la oboseala ? si ilinmca are acum 5600 si este cu o luna mai mare deci nu te impacienta..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul este ca orice poate citii ce se scrie aici si sunt convinsa ca o gramada de sfaturi date aici au fost aplicate poate si de alte mamici sau si-au facut o idee, picanteriile sigur au facut pe cineva sa zambeasca :)) , acum depinde de fiecare cat de mult vrea sa dea ,,din casa" sau sa se expuna.

Cand dau cautare dupa ceva pe google inevitabil ma duce si pe un forum si imi fac o idee si de acolo, daca a mai patit cineva asa sau ce recomandari au primit de la medici, etc...,pe mine una m-au ajutat mult informatiile si de pe alte topice cu copii mai mari(mai ales la primul copil;) suntem toate constiente ca e public si se citeste, si m-ai ales ca se scrie mult aici pe topicul acesta si sunt informatii variate si fetelor sunteti haioase rau cateodata :))), asa ca e normal sa fie citit topicul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...