Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute de iulie august 2013 (7)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 529
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dana, multumesc si cu placere.

Olimp, mi s-a rupt apa la 5 dimineata, am nascut la 12. Pentru prima nastere zic eu ca asta inseamna usor. In plus, dupa ce si-a facut efectul epidurala tineti-va bine... am dormit bine mersi in timpul travaliului. Eu aveam contractii si sforaiam lucru care a enervat-o pe vara-mea care ma pazea in sala de nasteri. A venit doctorul si m-a trezit sa imi spuna ca in 30 de minute maxim o sa nasc:) Asta apropo de ce zicea Betty de nascutul ca o doamna. Recuperarea insa nu a mai fost asa draguta ca m-am rupt in nspe mii de parti si de-abea de vreo saptaman juma mi-au trecut aproape toate jenele de la cusaturi. Dar pot sa spun ca la urmatorul de va fi (si noi vrem sa fie) tot natural as naste daca se poate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana nu ti-a dat hartiuta de la vaccin ? cu instructiunile ca si la medicamante ?

 

pai dupa vaccin cele mai comune reactii..pot sa se manifeste pana la 3 zile dupa injectare sunt parca:

 

- agitatie , maraiala sau somnolenta , temperatura luata rectal sa nu depaseaca 38 parca daca face ii dau paracetamol 250 mg -o jumatate de supozitor

 

mai rar alte reactii ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olimp buna idee cu tampoanele de sani. Inca mai am cateva daca nu am mai avut nevoie le-am pus la pastrare :))

Dupa baie ii pun o compresa am mai citit undeva de o felie de lamaie rece. oare o avea vreun efect? La voi a ramas umflat?

Cu catelul stau mai rar nu prea am timp dar mai ies si stau cu el 10-15 min. Cu faptul ca e bolnav iar ma dat peste cap efectiv mi sa luat el mereu are ceva mereu bani acum jur ca imi vine sa il las asa si sa lupte si el cu boala cum fac cainii maidanezi dar cand il vad asa morocanos ca nu mananca nu pot sa rezist. Si acum am pus in balanta cu sotul ori se duce si ii ia ceva pastile si maine mergem la doc ori direct la doc. Am acceptat varianta sa se duca sa ii ia pastile iar maine la doc. Cel mai rau mi-e frik pt ca data trecuta in martie cand a fost bolnav a devenit agresiv si sa dat sa il muste pe sot.......Imi pare rau de el e ca si copilul meu dar bugetul este limitat cand imi aduc aminte cati bani am bagat in el nu imi vine sa cred iar el acum iar se imbolnaveste......

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit din urmă. Nu mai țin minte mare lucru.  [batcap]

 

Lylla, bine ai venit! Să-ți trăiască puiuțul! Să știi că și eu vorbesc des cu tableta când n-am timp să scriu. Și când ajung să scriu, conversația a avut deja loc, așa că nu mai are rost să o și scriu.  [:-)))] 

 

Maeve, La multe lunițe și la mulți ani Theei! Să se facă mare și să fie sănătoasă!

 

Multă sănătate lui Matei și Sarei. Of, mititeii. Să treacă repede.

Paula sper că de Luca tot nu s-a prins nimic.

 

Diana, ce-mi place grăsunica ta! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stefana, da, dar tu alaptezi parca nu? Deci al tau e mult mai model:).

Olimp nu mai alaptez de la vreo luna, eu nu am inceput cu mult'lapte, am continuat cu combinat ca in maternitate si am clacat destul de repede ca imi era teama ca nu am suficient si nu se hraneste copilu cum trebuie. Am fost slaba la capitolul asta recunosc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olimp mi-a dat o hartiuta cu paracetamol cu comprese si sa ii iau temperatura. a da si mi-a mai scris sa nu ies cu el afara si fara baie. Nu i-am facut baie dar sunt tare curioasa motivul pt care nu trebuie sa ii faci baie.

Ma gandeam la chestia asta cu plansu dintr-o data sa nu fie tot de la vaccin. Cand i-am schimbat pampersu si il tineam de picioruse iar a inceput sa planga....

Apropo azi a facut kk de 3 ori e normal?? Mai ales ca e pe LP. Cum deosebesc scaunul normal de diaree? offfff ce bine daca ar exista poze :)) sau macar o persoana care sa stea langa mine doar sa imi zica e ok nu e ok si atat .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...