Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute de iulie august 2013 (7)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 529
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Paula Sara e putin mai bine,tot are mucusori ,dar nu mai face asa urat ca la inceput,cred ca a inceput sa se obisnuiasca cu ei. O aspir f des,probabil vecinii cred ca am innebunit ca zi si noapte aspir. Cand doarme este mai bine,,nu se aud mucusorii atat de rau,cand este treaza este mai greu. O tin ridicata tot la 45 de grade(sau cate grade or fi  [batcap] )  Cum imparti oscillo intr-o saptamana? Cum i-l dai? 

 

 Si eu ma bucur cand ma baga cineva in seama,dar nici n-am astfel de pretentii pentru ca nici eu nu apuc sa scriu la toate mamicile,stiu cat este de greu.Eu ma apuc de citit,dar pana sa reusesc sa scriu uit ce s-a scris.

Si mesajul asta l-am inceput de mult,dar intre timp i-am dat lu Denis sa manance,lu Sara,am terminat ciorbita,scriu cateva cuvinte si ma intreaba Denis ce ii aia si cealalta,ma pune sa ne jucam cu masinutele,sa facem puzzle,sta pe mine si el si Sara,deci pana apuc sa termin un mesaj scurt ma apuca noaptea.Acum i-am pus ser lu Sara si am aspirat-o,am spalat sticlutele si pompa,i-am facut laptele praf...etc

Sara sta aproape toata ziua la san sau isi suge degetelul,nu mai vrea suzeta deloc.

 

Stefania imi pare rau ca este si  Matei racit? Ce simptome are? La mine Sara mucusori si tuseste. Temperatura maxima in fundulet a fost 38. Ce tratament a primit?

 

yvy  [flo2]  Am o intrebare: Ce sti despre aparatul salin? Mi-a recomandat pediatra si nu stiu daca sa cumpar sau nu, ca totusi costa multi bani.

Asa e si Denis toata ziua pe Sara,nu stiu ce o sa ma fac,trebuie sa-i dau un tratament bun pentru imunitate.

 

Dana eu la gat i-am dat cu bephanten cand s-a iritat. Si repet intrebarea,ce tratament ti-a dat la puiutul tau pentru raceala/prevenirea racelii?

Pune-i comprese pe zona cu vaccinul.

 

La multe lunite  Thea!!!!

 

Lylla bine ai venit printre noi. Tin sa te "dezamagesc" cu al doilea copil,desii stim ce ne asteapta tot ne stresam  [soricel]  Uite betty este la al treilea si probabil e mai ca la primul,betty nu da. [ascuns]

 

Delia_r gata Sara e promisa lui Lorand [pup]  

 

Oxana tare  [:D]

 

Diana  nu mai zi de sarmale,ca te pun pe drumuri sa apari urgent cu oala la usa mea ca altfel pierd laptele de pofta si o sa ma ai pe constiinta   [soricel] 

 

Fug sa pun cartofii la cuptor.

Va  [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana eu dupa asta m-am luat si am crezut ca are numai diaree  ca face exploziv si ii iese din scutec dar de vreo 2 zile toate ne plangem ca iese din pampers tot ..asa ca nu e diaree. In concluzie am pus un link care nu te ajuta cu nimic [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Stefana nu ai intrebat Dr. Eu nu pun mana nu ma uit la operatie .. nu stiu ce am cu ea dar parca nu e a mea. Aiz fac baie si ma pipai jos [soricel]  [:I]  si iti zic daca simt tare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, Mony multumesc frumos. Mony ai dreptate dar ma imbarbatez si eu. Macar poate nu mai fac ca prima data cand ma gandeam in anumite momente sa sun la salvare cand plangea si ma oprea numai ca imi repetam in gand conversatia telefonica: alo, am un copil de 2 saptamani care plange...si de acolo ma apuca rasul in gand. Ma mai ajuta si proverbiala soacra cu "sfaturi" de genul daca tu esti stresata transmiti si copilului in timp ce te gandesti ce mama nepriceputa esti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mony vai [flo2]  saraca de tine , sarcuta Sara...sanatate multa ..greu sa te imparti in atatea locuri..

 

stefana si eu am avut si incet incat se resoarbe si se inmoaie tesultul , la unele mai repede la latele mai greu dar trece..

 

lylla daca ai fi povestit cu noi de mai demult nu te lasam sa renunti la alaptat.. [flo2] , noi aici toate ne chinum sa alaptam sau sa ne mentinem productia , acum important este ca Tee e bine..

 

dana ilinca face cateodata si 4-5 sacune pe zi...murdareste scutecul asa sunt de apoase ..dar eu zic ca sunt bine...deci 3 ori ..e ok poate fi de la vaccin..

 

diana a mea adora [bib] ...dar tot mai gustos e degetul [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...