Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute de iulie august 2013 (7)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 529
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna gagici!

 

Nu stiu daca va mai amintiti de mine...probabil ca nu, avand in vedere frecventa cu care am postat. Dar sa stiti ca de citit v-am citit, in proportie de 80%. Parol!  [:)]

 

Sa va zic pe scurt ce mai facem noi.

Mara are 2 luni si 3 saptamani. E f cuminte ( sper sa nu o deochi acum:))). Doarme de la 21-22 pana la 4-5, apoi trezirea de dimineata e la 7-8. A avut 2 seri pana acum cu plansete de aprox 2 ore. In rest liniste. Cred ca si colicii ne-au ocolit.

 

De alaptat n-a fost sa fie... mananca LP. Apropos de discutiile voastre anterioare, chiar consider ca nu e nicio tragedie, cunosc o groaza de copii hraniti cu LP, sanatosi si voiosi. Asa ca...e ok. [:)]

 

PS: am o mare rugaminte. Cine ma ajuta si pe mine cu tickerul? Nu m-a dus capul sa mi-l pun...Pleeease! Mara e nascuta pe 28.06.2013.Merci anticipat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna gagici!

 

Nu stiu daca va mai amintiti de mine...probabil ca nu, avand in vedere frecventa cu care am postat. Dar sa stiti ca de citit v-am citit, in proportie de 80%. Parol!  [:)]

 

Sa va zic pe scurt ce mai facem noi.

Mara are 2 luni si 3 saptamani. E f cuminte ( sper sa nu o deochi acum:))). Doarme de la 21-22 pana la 4-5, apoi trezirea de dimineata e la 7-8. A avut 2 seri pana acum cu plansete de aprox 2 ore. In rest liniste. Cred ca si colicii ne-au ocolit.

 

De alaptat n-a fost sa fie... mananca LP. Apropos de discutiile voastre anterioare, chiar consider ca nu e nicio tragedie, cunosc o groaza de copii hraniti cu LP, sanatosi si voiosi. Asa ca...e ok. [:)]

 

PS: am o mare rugaminte. Cine ma ajuta si pe mine cu tickerul? Nu m-a dus capul sa mi-l pun...Pleeease! Mara e nascuta pe 28.06.2013.Merci anticipat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am sters-o poza eu personal nu voi mai pune nici o poza aici :D doar pe FB sau picasa ( ma mai gandesc )  Parerea mea e sa nu mai puneti nici macar pt 10 min o poza aici. Scria la poza mea 2 descarcari.........cine a luat-o nush daca e vreo fata de aici nu ma supar daca e alta de afara da :D

 

unidanad, cred ca aici sensul de descarcat inseamna de fapt ca cineva a "deschis" fotografia, a marit-o!

 

multumesc de ideile culinare- mi-au facut cu ochiul ficateii aia...bine, nici de la sarmale nu m-as da in laturi!! acum mai ramane sa gasesc bucatarii voluntari!!\

 

sanatate multa bolnaviorilor! bine ca mi-ati adus aminte de bilutele minune, ar trebui sa-i dau si eu, preventiv fetei, baiatul deja e cu nasul franjuri si dureri de burtic, dupa 3 zile de scoala!!'

 

lili, bine ai venit! hehe, nu mai sunt 'a mai proaspata posesoare de steluta!!

 

azi am avut timp de forumit, hai sa va povestesc la ce senzatii "fresh menthol" am supus-o eu pe Eca!! in maternitate am dat de o doctora foarte echilibrata si ok, care printre altele ne-a recomandat sa nu exageram cu crema de scutec si, eventual, sa alternam bephantenul cu alta crema.....asa ca, la vreo 2 saptamani de la nastere, dupa baita, am infascat un tub de crema din cele primite la spital si am uns-o cu tot simtul raspunderii! la un moment dat  mi s-a parut ca miroase destul de pregnant mentolat, dar...nah, crema noua, cine stie ce efect terapeutic o fi avand!!! mi-a spus si sotul ca ceva miroase suspect, iar eu mi-am ridicat pe nas ochelarii imaginari si i-am reamintit sfatos recomandarea medicului, aratandu-i tubul minune! Inutil sa mai spun ca-mi unsesem fata la popou cu pasta de dinti, nu??experienta s-a soltat cu o extra baie panicata pe moment, si cu lacrimi de ras ulterior!!! [:-)))]  [:-)))]  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana multumesc pentru raspuns. [flo2] Si eu ii dau jumate de doza oscillo dimineata si jumate seara. 

 

Lylla multumesc. [flo2]

 

Adriana parca tu intrebai de imbrac,daca nu ma scuzi,am inca memorie scurta. Eu o imbrac in casa e obicei in salopeta intreaga,iar afara in functie de vreme. La noi a fost si f frig,12 grade si atunci am imbracat-o in body cu maneca lunga si pantalonasi subtirei si un costumas genul cum a pus link Paula.Daca este  20 -22 de grade in pantaloni si body cu maneca lunga.

 

Ama  [pup] harnicuta esti tu,numa cand am vazut spalat ,calcat,eu n-am mai calcat nici nu mai stiu de cand si zilele astea simt ca ma misc in reluare [batcap]  

 

Paula am inceput sa rad singura cand am citit despre perete [:-)))]

Eu am dizolvat oscillo intr-o masura din plastic,dar nu vrea sa-l bea,il da afara,asa ca i l-am pus in lapte. La fel am facut si cu vitamina C,poate nu este ok,dar nu vrea altfel,se stramba si da tot afara.

La aspirat nu sta saracuta,de multe ori imi este frica sa nu o lovesc la nasuc cum se zbate,dar stiu ca este spre binele ei.

 

Apropo de ce zice Dana, am mai vazut si eu la diferite poze ca au fost descarcate.

 

RLK bine ai revenit printre noi.Si eu imi amintesc f bine de tine.

 

Moko [:-)))]  crema de fundulet zici [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellooooo! Mai fetelor eu am pierdut pasul cu voi de cand am nascut.. Mi-e greu sa intru de pe tel, laptop il n-am Mai apucat sa-l deschid, si timpul Meu liber pt net este cand alaptez :)

In mare despre noi: bebe e super cuminte, doarme mult , cand sta treaz o studiaza pe mami sau pe fratele Mai mare :) plange doar cand il dezbrac :)sunt indragostita de el , si Mai ales cand ii vad pe amandoi impreuna ma don't cea Mai implinita femeie! Sunt norocoasa ca robi nu e gelos, il iubeste mult si ma si ajuta cu multe ! A cam devenit asistentul Meu :)

Partea Mai Putin frumoasa e ca mi s-au infectat firele si am niste dureri horror la epiziotomie .. De azi am inceput tratament cu antib . Sper sa se rezolve si sa nu/mi afecteze alaptatul.

Cam atat despre noi..sper ca toata lumea e bine! Va pupam !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moko multumesc, absolut mortala faza pcu crema de fundulet. Noi suntem la orocedura de ragait dupa ultima masa a zilei. I-a dat taticu sa manance si asteptam sa treaca timpul regukamentar de 5 min cam degeaba ca Teo e in lumea viselor, nu cred sa ragaie ceva. Noi folosim mai nou si metoda cu pus in fundulet (il sustinem sa nu aiba greutatea pe fund) mai ales in situatii din astea si cam tine figura. A tinut si acum:). Bebe e in patutul lui, mergem si noi la culcare. Noapte buna tuturor mamicilor si puilor lor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca ma mai tineti minte! [flo2]

 

Eu o imbrac noaptea in body cu maneca lunga si o bag in sacul de dormit in talpitele goale. 

Avem o mare problema cu caciulitele. Nu le suporta neam. Sper sa se obisnuiasca pana cand da frigul...

 

A inceput sa-si tina capul destul de bine. Si cand o pun pe burtica se ridica pe coate. Mor dupa ea! :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...